Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

Panga88

Zamieszcza historie od: 19 października 2015 - 19:15
Ostatnio: 22 października 2015 - 17:10
  • Historii na głównej: 1 z 1
  • Punktów za historie: 173
  • Komentarzy: 0
  • Punktów za komentarze: 0
 

#69159

(PW) ·
| Do ulubionych
Pracowałem jako ochroniarz w markecie budowlanym.

Chcę wam opowiedzieć o samym ''szkoleniu'', które jako nowy pracownik musiałem przejść. Najpierw jednak pokrótce wyjaśnię, jak wyglądała praca na tym obiekcie. Ochrona była rozmieszczona na 6 posterunkach: linia kas, dział ogrodniczy, dział budowlany, dział obsługi klienta, recepcja i monitoring. Mamy więc 6 stanowisk, na których pracują ochroniarze owego marketu.

Każdy nowo przybyły pracownik musiał odbyć jednodniowe szkolenie, podczas którego mógł zobaczyć i dowiedzieć się, jak wygląda praca na każdym stanowisku.

I tu zaczynają się schody, ponieważ nie było szkoleniowca ani nawet żadnej osoby, która potrafiłaby profesjonalnie przeprowadzić szkolenie i wdrożyć nowego pracownika, zamiast tego nowi pracownicy byli po prostu wysyłani po kolei na wszystkie posterunki i ''uczyli'' się od ochroniarzy na służbie, a to, że dany ochroniarz sam niewiele wiedział i nic konkretnego nie przekazał, to już nikogo nie obchodziło.

Tak więc moje szkolenie trwało TRZY GODZINY, tak, trzy godziny, na każdym z posterunków spędziłem niecałe 30 min. i gdyby nie moja ciekawość i masa pytań, to najprawdopodobniej niczego bym się nie dowiedział.

Ale najlepsze było następnego dnia, kiedy zaczynałem pracę. Stacjonowałem akurat na dziale budowlanym i podesłano mi na szkolenie nowego pracownika.

Osoba, która pracuje od zaledwie kilku godzin miała szkolić zupełnie nową osobę.

ochrona

Skomentuj (9) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 173 (255)

1