Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

Presti

Zamieszcza historie od: 3 kwietnia 2020 - 22:16
Ostatnio: 10 maja 2022 - 13:41
  • Historii na głównej: 1 z 1
  • Punktów za historie: 277
  • Komentarzy: 173
  • Punktów za komentarze: 836
 

#88944

przez (PW) ·
| Do ulubionych
Z serii po przeczytaniu historii #88942 miałem dodać komentarz, ale wyszło zbyt długo, więc publikuje jako oddzielną historię.

Oraz do tej pory tylko czytałem historie i tylko je komentowałem, ale nadszedł czas i na mnie ;).

Jak wspomniałem w komentarzu #88942 również nie pochodzę z zamożnej rodziny. Pracował tylko tato, mama zajmowała się mną i moimi dwiema siostrami. Tak więc pięcioosobowa rodzina utrzymywała się z jednej pensji robotnika. Nie przelewało się, ale nigdy głodni, brudni czy w dziurawych ubraniach nie chodziliśmy.

Pieniądze na komitety czy xero zawsze były wpłacane, bo raz, że korzystaliśmy z tego, a dwa to były czasy, kiedy wytykano palcami tych, co nie płacą.

Szkołę jakoś udało się skończyć i zacząłem prace, też fizyczną jak mój tato. Jestem ślusarzem narzędziowym i obecnie zarabiam troszkę powyżej średniej krajowej (nie chwalę się, ale to zaraz będzie dosyć istotne). Od kilku lat, a dokładniej od czasu jak PiS wygrał wybory i zaczęło się to całe rozdawnictwo, trafia mnie szlag.

Pieniądze są rozdawane na lewo i prawo, głównie na patologię, która ma IQ na poziomie pantofelka i myśli, że te pieniądze są od PiSu. Cały czas słychać o wprowadzanych bonach wakacyjnych, tarczach anty covidowych i pierdyliardach innych świadczeń by ci, co są leniwi dostali pieniądze.

Nieraz słyszałem o historiach gdzie ktoś nie chciał podjąć pracy bo mu się nie opłaca, bo jak się zatrudni to straci dodatki. Mało tego, niektórzy co pracują nie biorą nadgodzin żeby przypadkiem nie zarobić za dużo, bo też są stratni. A wiecie, o co mam taki wielki ból czterech liter? Bo w 18-letnim stażu pracy jedyny socjal, jaki pobierałem to zasiłek dla bezrobotnych. Za pierwszym razem przez 3 miesiące za drugim miesiąc.

Zarabiam dosyć dobrze i boli mnie to, że nawet nie dostanę głupiego bonu na wakacje, w końcu to ja i takie osoby to sponsorujemy.

Coraz bardziej czuje się jak bankomat, jak to wygląda z waszej strony?

PolskiŁad

Skomentuj (52) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 319 (347)

1