Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

Samuela68

Zamieszcza historie od: 25 września 2020 - 9:37
Ostatnio: 21 czerwca 2022 - 15:46
  • Historii na głównej: 1 z 2
  • Punktów za historie: 119
  • Komentarzy: 9
  • Punktów za komentarze: 40
 

#89410

przez (PW) ·
| Do ulubionych
W niedzielę wracałam A2 z Poznania do Warszawy. Jestem świeżym kierowcą z listkiem na tylnej szybie. Jeżdżę VW Lupo z maleńkim silnikiem. Pierwszy samochód, postrach dróg.

Lecimy sobie spokojnie 120/130 km/h, aby nie zamulać na tyle — ile jestem w stanie tym maleństwem.

W większości prawym pasem, chyba że ktoś zamula bardziej niż ja. Ale i tak wolę przyhamować przed wyprzedzeniem, przepuścić wszystkich "wariatów" jadących 140 + i dopiero wtedy wyprzedzić. Czytam piekielnych od dawna, wiem, że to ludzi wkurza, a mi korona z głowy nie spadnie, jeśli chwilę poczekam i zwolnię.

Nadarzyła się okazja na wyprzedzenie osobówki, która tłukła się 100. Przed nim pusto, za nim pusto, gdzieś na horyzoncie baaaardzo daleko miga mi motocykl jadący lewym pasem, pomimo pustego prawego. Podejrzane. Jest na tyle daleko, że spokojnie zdążę wyprzedzić i wrócić na prawy. No, jednak nie.

Panu motocykliście chyba żyłka zaczęła pulsować, jakim prawem ktoś z listkiem maleńkim starym samochodem wyprzedza przed nim. Przyśpieszył.

Spodziewałam się, że typ może coś odwalić i w trakcie wyprzedzania cały czas kontrolowałam kolesia w lusterku. Na szczęście, bo gdybym tego nie robiła, już by było po nim.

W momencie, kiedy ja byłam już gotowa wracać na prawy po wyprzedzeniu, miałam nawet już włączony kierunkowskaz, Pan motocyklista wbił się pomiędzy nas środkiem jezdni i wyprzedził oboje. Gdybym nie kontrolowała go w lusterku, tylko zaufała, że jak normalny człowiek poczeka, aż ja wyprzedzę — byłoby po nim. Odbiłby się od mojego samochodu i wpadł pod koła wyprzedzanego przeze mnie.

Co tacy ludzie mają w głowie? A może to ja coś zrobiłam nie tak?

Czyja by to była wina w razie wypadku? Według mnie jego, ale może się mylę?

No i wisienka na koniec. Chwilę przed tym zdarzeniem rozmawialiśmy w samochodzie o tym, że JESZCZE nie zdarzyła mi się niebezpieczna sytuacja z motocyklistą i w sumie nic do nich JESZCZE nic nie mam :)

polskie drogi A2

Skomentuj (31) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 152 (164)
zarchiwizowany

#87187

przez (PW) ·
| było | Do ulubionych
Cześć. Pracuje na infolinii przychodzącej pewnego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Wiecie jakie rozmowy najczęściej mi wpadają i w jakich najczęściej się "wykłócam"?

Wypowiedzenia. Temat, który dotyczy każdego posiadacza pojazdu, jest powszechny, informacje na jego temat można znaleźć bez problemu w internecie i który jest obowiązkowy jak podatki.

W ciągu dnia otrzymuje kilkanascie do kilkudziesięciu telefonów z pretensjami, dlaczego ktoś dostaje wezwania do zapłaty, chociaż od X miesięcy ma już ubezpieczenie w innej firmie!? On niczego nie podpisywał! Agent ubezpieczeniowy/ dealer/ broker miał to za niego zrobić! Jakim prawem ma płacić za te 2 miesiące spóźnienia z wypowiedzeniem!?


- to są teksty, które słyszę na codzień. Po 8 godzinach można mieć dość. Nie oczekuje, że każdy będzie znał ustawę o Oc. Ja też nie znam wszystkich przepisów. Ale jest to jedna, jedyna rzecz działająca od wielu lat tak samo w każdej firmie.

Zbliża Ci się koniec ubezpieczenia, a chcesz się ubezpieczyć gdzieś indziej? Zadzwoń do firmy, zapytaj jak możesz ją wypowiedzieć. W większości powiedzą Ci, że masz wysłać przed końcem umowy wypowiedzenie z art. 28 z własnoręcznym podpisem. Można zrobić zdjęcie telefonem, nie potrzeba nawet skanera. Nie masz drukarki? Napisz odręcznie na papierze. Nie wiesz co napisać? Wpisz w google "wypowiedzenie art. 28" i wyskoczy miliard stron z gotowym wzorem.

Nie wyrobiłeś się przed końcem umowy, bo miałeś coś ważniejszego na głowie? To Twoja wina. Napisanie wypowiedzenia potrwa 10 minut, mogłeś to zrobić na kolanie siedząc na kiblu. Nie drzyj mordy na infolinii, że musisz coś płacić. To Twoja wina, nie pracownika z którym rozmawiasz. Wyszukaj w google "wypowiedzenie art. 28a", przepisz, podpisz, wyślij zdjęcie na maila. Jak najszybciej. Nie będziesz płacić za cały rok wznowionej polisy, tylko za okres od daty startu do daty wysłania wypowiedzenia. Wyliczone proporcjonalnie.

Agent/ dealer/ broker zawierał Ci ubezpieczenie w innej firmie? Zawierałes w innej firmie przez telefon? Nikt z nich nie musi Ci mówić o wypowiedzeniu. Mogą to zrobić grzecznościowo, w ramach dobrej obsługi. Jednak podpisać się musisz sam osobiście.

Z wypowiedzeniami nabywców odbywa się to trochę inaczej. Napiszę o tym innym razem.

Tym postem nie zmienię świata. Ale mam nadzieję, że uniknę chociaż kilku nieprzyjemnych rozmów.

Całą Polska

Skomentuj (7) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 0 (34)

1