Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

TomX

Zamieszcza historie od: 27 marca 2011 - 0:18
Ostatnio: 16 października 2021 - 19:21
  • Historii na głównej: 45 z 90
  • Punktów za historie: 27429
  • Komentarzy: 536
  • Punktów za komentarze: 5232
 
[historia]
Ocena: 1 (Głosów: 1) | raportuj
14 października 2021 o 19:02

@Nasher: Nie każde hobby czy spotkanie ze znajomymi musi się wiązać z wydawaniem czapki pieniędzy. Wierz mi, nie czuję żebym wegetował - tak jak napisałem w pierwszym komentarzu, żyję bez wyrzeczeń. A i dla jasności, bo niedokładnie to napisałem - zarabiam sporo więcej niż 3,5k na rękę, ale średnio w ciągu roku i tak własnie tyle miesięcznie wydaję, cała reszta to nadwyżka którą odkładam w formie oszczędności. Tak więc nawet mając do dyspozycji większe zasoby finansowe, do wygodnego życia potrzebuję 3,5k miesięcznie. Inna sprawa, że wśród swoich znajomych widzę jak ludzie potrafią szastać pieniędzmi na prawo i lewo.

[historia]
Ocena: 7 (Głosów: 11) | raportuj
13 października 2021 o 15:57

Podoba mi się "użyszkodnik", wchodzi na stałe do mojego korpo slangu :D

[historia]
Ocena: 3 (Głosów: 3) | raportuj
13 października 2021 o 15:17

@Honkastonka: Nie piszę, że 3,5k to spoko pieniądze, tylko że da się za tyle godnie wyżyć. Fakt, mało jeżdżę samochodem, tylko w odwiedziny do rodziny w innym mieście i na większe zakupy do marketu - po miejście poruszam sie komunikacją miejską, w tym dojeżdżając do pracy.

[historia]
Ocena: 3 (Głosów: 7) | raportuj
13 października 2021 o 10:56

@Honkastonka: W mieście DA SIĘ zarobić więcej, jest więcej możliwości. Ktos dobry w swoim fachu spokojnie znajdzie pracę za więcej niż 3k na rękę. Sam się utrzymuję w Krakowie za 3,5k miesięcznie bez większych wyrzeczeń - 1200 rata kredytu hipotecznego, 550 czynsz i rachunki, bilet miesięczny 75 zł (mam zniżkę za krwiodawstwo), tankuję samochód raz w miesiącu za 200 zł, zostaje około 30 zł dziennie budżetu na jedzenie (starcza spokojnie jak się samemu gotuje w domu) i zostaje prawie 500 zł na ekstra wydatki w stylu kupic ubrania/opłacić OC albo mechanika za samochód, pójść prywatnie do dentysty itp. Fakt, nie mam dzieci, więc odpadają mi wszelkie z tym związane wydatki.

[historia]
Ocena: 5 (Głosów: 5) | raportuj
13 października 2021 o 10:44

No Debil. Takie zachowanie podchodzi pod pragraf o tamowniu ruchu.

[historia]
Ocena: 7 (Głosów: 9) | raportuj
6 października 2021 o 12:02

@Nasher: Bezwartościowy dowód anegdotyczny. Opisany znajomy miał pecha być wśród tych 0,5% osób zmarłych na covid, które są w pełni zaszczepione (statystyka z USA, bo nasz "kochany"rząd takich danych dla PL nie podaje na bieżąco. Skoro w społeczeństwach gdzie >60% populacji jest zaszczepione, zgony wśród osób po szczepieniu to 0,5%, to jest to przytłaczający dowód na skutecznośc szczepionek.

[historia]
Ocena: 6 (Głosów: 8) | raportuj
6 października 2021 o 11:58

@Grav: Akurat tu kolega nie masz racji. Badania naukowe wskazują, że osoby zaszczepione, nawet jeśli zarażą się covidem, o wiele słabiej go transmitują niż chore osoby niezaszczepione. Żródło: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/science/science-briefs/fully-vaccinated-people.html

[historia]
Ocena: 12 (Głosów: 12) | raportuj
6 października 2021 o 11:55

Wiesz co, sam całą moją zawodową karierę przeracowałem w różnych korpo, i ta sytuacja którą opisujesz NIE JEST normalna. Brzmi jak jakiś ponury sweatshop.

[historia]
Ocena: 2 (Głosów: 2) | raportuj
29 września 2021 o 12:12

Tak z ciekawości, Arabski jest tak uniwersalnym językiem, że Libijczyk spoko dogada się z Syryjczykiem/Saudyjczykiem itp?

[historia]
Ocena: -5 (Głosów: 19) | raportuj
16 września 2021 o 11:21

Historia iście piekielna, ale proszę, przeczytaj ją na spokojnie jeszcze raz i popraw literówki. Bez tego zminusuje Cię grono fanatycznych obrońców czystości języka polskiego.

[historia]
Ocena: 5 (Głosów: 5) | raportuj
15 września 2021 o 15:26

Gdzie zniknęły wszystkie ogonki? I kim jest 'jasjerka"?!

[historia]
Ocena: 3 (Głosów: 11) | raportuj
14 września 2021 o 21:45

@Austenityzacja: Z tego co słysze od koleżanek, to 50% kobiet chodzi po ginekologach tak długo, aż któryś im da L4 zaraz po wykryciu ciąży, bo się jaśniepaniom nie chce pracować (o czym bez krępacji rozpowiadają wszem i wobec), a 40% trafia na takiego lekarza, co to nieproszony od razu kieruje na L4 "na wszelki wypadek".

[historia]
Ocena: 8 (Głosów: 12) | raportuj
3 września 2021 o 20:55

@Rzezzzznik: Nawet jak się jest chorym, to czasem trzeba wyjść z domu. Do skplepu, po podstawowe zakupy, z psem na spacer, do apteki po leki, czy choćby właśnie do lekarza. Czasem jak się nie ma samochodu, to trzeba w te miejsca jechać komunikacją miejską. I w takich sytuacjach, gdy wiemy że jesteśmy chorzy, ale sytuacja zmusza nas do wyjścia "do ludzi" warto właśnie ubrać maseczkę, by kaszlem i oddechem nie rozsiewać wokół siebie zarazków, dezynfekować ręce po smarkaniu itp. Jasne, że nie ograniczy to przenoszenia chorów w 100%, ale znacząco zmniejszy ryzyko DLA INNYCH. No chyba że jesteś złym człowiekiem i specjalnie chcesz innych pozarażać jak najskuteczniej.

[historia]
Ocena: 5 (Głosów: 9) | raportuj
2 września 2021 o 13:05

@JohnDoe: był w sklepie więc powinien mieć maseczkę, tak więc najwyżej siebie by zapluł :) Tym bardziej wskazane byłoby powstrzymanie się od parsknięcia śmiechem.

[historia]
Ocena: 16 (Głosów: 16) | raportuj
31 sierpnia 2021 o 12:55

To jest tak abstrakcyjne, że aż wiarygodne. Nikt by nie wpadł na pomysł zmyslenia takiej historii...

[historia]
Ocena: 3 (Głosów: 5) | raportuj
31 sierpnia 2021 o 11:27

@Samoyed: Kolega ma chyba na mysli statystyki z lat 80 ubiegłego stulecia, robione pod z góry założoną tezę...

[historia]
Ocena: 8 (Głosów: 10) | raportuj
29 sierpnia 2021 o 20:18

@Crannberry: Jak wieloletni krwiodawca w PL potwierdzam - u nas jest to rozwiązane rozsądnie - dawca jest dyskwalifikowany czasowo, jeśli w ankiecie zaznaczy, że w ciągu ostatniego półrocza zmienił parnera/partnerkę seksualną.

[historia]
Ocena: 7 (Głosów: 9) | raportuj
24 sierpnia 2021 o 10:41

@rodzynek2: Pytanie, czy egzaminator uznałby to za wtargnięcie roweżysty na jezdnię, czy za "brak uwagi i niezachowanie szczególnej ostrożności przez kierującego". To bya taka mocno na pograniczu sytuacja - gdyby egzaminator chciał mnie specjalnie oblać, mógłby tego użyć jako pretekstu.

[historia]
Ocena: 12 (Głosów: 18) | raportuj
29 czerwca 2021 o 17:51

Takie gadanie, że ktoś "uczciwie nie pacuje", bo nie odbija karty o 6 rano na produkcji albo nie macha cały dzień łopatą, to według mnie najczęściej objaw zazdrości. No niestety ale takie są fakty, że żeby mieć dobrze płatną, a lekką pracę, zazwyczaj trzeba zarywać noce siedząc nad książkami przed egzaminami, zamiast z kolegami w góryach czy na impezach, weekendy spędzać na kursach doszkalających, a na przykład w działce IT - zamiast po pracy iść z kumplami na piwo, to wieczorami siedzieć i szlifować swoje umiejętności (szczególnie na początku), pisząc różne testowe zadania. Jedni za młodu zakuwają, a inni balują, potem jedni zbierają owoce swojej ciężkiej pracy, a druga grupa ciężką pracą zarabia na chleb. Oczywiście i w jednej i w drugiej grupie zdażają się wyjątki.

[historia]
Ocena: 2 (Głosów: 6) | raportuj
17 czerwca 2021 o 9:10

@VAGINEER: "chleba naszego powszedniego daj nam, Panie!" - skoro wprost katolicy błagają o chleb w modlitwie, to łatwo orobić sobie wokół niego jakiś magiczny zabobon - że niby chleb wyrzucić to grzech, a resztę jedzenia już nie...

[historia]
Ocena: 9 (Głosów: 13) | raportuj
14 czerwca 2021 o 8:13

To nie brak ankiet wypełnionych przez pacjentów w domu, a zła organizacja pracy w ośrodku jest w takim wypadku problemem. Osobiście też przyszedłem do ośrodka zdrowia bez ankiety, mimo, że wiedziałem, że jest potrzebna. Ale tak się składa, że nie mam w domu drukarki, nie opłacało mi sie po wydruk jednej kartki wsiadać w samochód i jechać przez miasto do najbliższego punktu szczepień, a sąsiadom nie chcę taką pierdołą zawracać głowy. W punkcie szczepień żadnych opóźnień - godzina 10:00, pani pielęgniarka wywołuje osoby zapisane na daną godzinę. Co pięć minut 10 osób wchodzi do ośrodka. Przez pierwsze 5 minut wypełnianie ankiet, następnie szczepienie w ciągu następnych kilku minut, bez czekania. Szybko, sprawnie, na czas.

[historia]
Ocena: 3 (Głosów: 5) | raportuj
8 czerwca 2021 o 19:08

Tu są dwa aspekty tego prolemu. Po pierwsze, tak jak napisałeś, dopóki są chętni, to sprzedawca byłby głupcem obniżając ceny. Skoro Wszyscy dookoła wiedzą, że nad bałtykiem jest niebywała drożyzna, a jakość jedzeia pozostawia wiele do życzenia, a mimo to stoją w kolejce i zamawiają, to znaczy że podaż nie nadąża za popytem. Wolny rynek. Po drugie jednak, obiektywnie patrząc, ceny nad Polskim morzem naprawdę są zupełnie irracjonalne. W większości przypadków zamawiając rybę, dostaje się jakiś podły, rozmrażany filecik z niewiadomo czego (bo na pewno nie z bałtyckiego dorsza), oblepiony grubo ciastem nasączonym jak gąbka najpodlejszą, przesmażoną fryturą. O świeżości surówek nie wspomnę. Ja, jak już raz na parę lat skuszę się na wyjazd nad Bałtyk, świadomie rezygnuję z jedzenia ryb. Paradoksalnie, dużo lepszej jakości i dużo tańsze dania rybne mogę sobie zjeść na rynku w Krakowie.

[historia]
Ocena: 1 (Głosów: 3) | raportuj
3 czerwca 2021 o 0:58

@Shi: Na infolinii pracują studenci chcący sobie dorobić, a nie lekarze. Ja pytałem, czy są problemy w razie powrotu z kraju "wysokiego ryzyka" na kilka dni przed szczepieniem. Pani na infolini wyraziła swoją opinię, ale potem wyraźnie zaznaczyła, że ostateczną decyzję podejmie lekarz przeprowadzający wywiad przed szczepieniem.

[historia]
Ocena: 9 (Głosów: 11) | raportuj
3 czerwca 2021 o 0:54

@katem: Bo jest fatalnie napisana, tak, że nie da się prawie zrozumieć o co chodzi?

[historia]
Ocena: 14 (Głosów: 16) | raportuj
2 czerwca 2021 o 16:51

Hint: dzwoniąc pod infolinię rządową, numer 989, można na prawdę szybko i bezproblemowo umówić się do dowolnie wybranego punktu na godzinę która akurat w systemie figuruje jako "dostępna". Można też przez tą infolinię w każdej chwili przełożyć termin/miejsce szczepienia. Nawet typ szczepionki można sobie wybrać do woli (według dostępności). Polecam, jedna z niewielu rządowych incjatyw która na prawdę działa. Uwawiałem siebie, dziewczynę i rodziców - za każdym razem nie czekałem na słuchawce dłużej niż 3 minuty zanim zostałem połączony z konsultantem.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1021 22 następna »