Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

digi51

Zamieszcza historie od: 22 września 2010 - 8:54
Ostatnio: 30 czerwca 2022 - 20:10
  • Historii na głównej: 211 z 235
  • Punktów za historie: 118476
  • Komentarzy: 4800
  • Punktów za komentarze: 39418
 
[historia]
Ocena: 2 (Głosów: 2) | raportuj
30 czerwca 2022 o 20:10

@Kimi: Od samotnych mam najczęściej słyszałam, że największym problemem jest to, że część mężczyzn uważa, że kobieta z dzieckiem nie powinna mieć żadnych wymagań wobec partnera, poza tym, że zaakceptuje jej "bachora".

[historia]
Ocena: 1 (Głosów: 3) | raportuj
30 czerwca 2022 o 18:28

Ja Ci powiem tak szczerze... Znam parę osób po 30stce, które są same. Nie powiem, że wszystkie są nienormalne, ale każda z tych osób ma "coś". Traumy i problemy psychiczne z dzieciństwa, przenoszenie problemów z dawnych związków na obecne znajomości, skakanie z lvl "jestem nic nie wart" do "jestem ósmym cudem świata", od "mam być rozpieszczana przed faceta/baba ma sama zarabiać kasę" do "jestem silna i niezależna/będę rozpieszczał kobietę jak księżniczkę". Jeszcze jakaś tam część, która do 30stki nie zawracała sobie głowy szukaniem partera, tylko przygodami i wydaje im się, że wejdą "cali na biało" i świat rzuci im się do stóp. Ci ostatni mają nierealistyczne wyobrażenia o związku jako o idealnie harmonijnym współżyciu w każdym aspekcie, zaspokojeniu wszelkich potrzeb przez drugą osobę i przy każdej niedoskonałości uciekają z piskiem, bo "chcą czegoś więcej". Nie oznacza to, że po trzydziestce nikogo nie można znaleźć. Można, ale jest to moim zdaniem dużo trudniejsze niż w młodszym wieku. Ludzie w pewnym wieku mają już życie ułożone po swojemu i ciężko im się "nagiąć" do drugiej osoby. Z drugiej strony jest spora szansa na to, że wejdą w związek bardziej świadomie i z większą odpowiedzialnością niż zrobiliby to 10 lat wcześniej. No więc, może trzeba poszukać dłużej - ale może będzie to związek o większych szansach na przetrwanie.

[historia]
Ocena: -1 (Głosów: 1) | raportuj
30 czerwca 2022 o 14:03

@TakaFrancuska: O czym ty bredzisz kobieto? Ty spłacasz z nawiązką, a większość nie? Czyli Twoim zdaniem jesteś jakimś niesamowitym wyjątkiem, bo pracujesz i płacisz podatki? Odleciałaś kompletnie? Niestety, coraz bardziej przypominasz mi tą moją stukniętą znajomą, która miała się za ewenement na skalę światową. Ja krytykuję system amerykański? Coś Ci się w głowie pomieszkało, ja o USA nic nie pisałam. Jak już chcesz dyskutować to chociaż wiedz z kim i o czym. Ja uważam, że prywatna służba zdrowia mogłaby dobrze fukcjonować. Ale żeby doprowadzić jakikolwiek kraj do sytuacji, gdzie będzie to realnie możliwe, a jednocześnie nie będzie skazywało ludzi na śmierć z powodu chorób, których teraz nawet nie rozpatrujemy w kategorii groźnych, to baaaardzo długi skomplikowany proces. No, ale spoko może Ty masz pomysł jak to zrobić z dnia na dzień to idź, wbij się do polityki i to zrób xD Poza tym chyba wyszliśmy od tego, że jesteś wielką zwolenniczką rozwiązań naturalnych i eliminacji słabych jednostek. I Twoim zdaniem to będzie sprawiedliwość, że ktoś, kto o siebie dba i dzięki temu nie choruje, kto lekarza odwiedza raz na ruski będzie płacił tyle samo, co jakiś zaniedbany cherlak, który pół życia spędza w przychodni albo w szpitalu? No przecież z naturalnego punktu widzenia to jest niesprawiedliwość w opór. Ty postulujesz takie niespójne ze sobą bzdury, że aż głowa mała. Rozumiem, że te składki za dzieci powinni rodzice płacić, tak? Ok. W takim razie postlujesz de facto rozmnażanie się tylko bogatych ludzi. I co to ma wspólnego z naturą? Bogatego będzie stać np. na podtrzymywanie chorego skazanego de facto na śmierć dziecka różnymi metodami przez kolejne kilkadziesiat lat. Jakie niby świat ma korzyści z tego? Prawda jest taka, że najsilniejsze osobniki to te hodowane w trudnych warunkach, które mimo tego przeżywają. A ty swoimi pseudorozwiązaniami chciałabyś doprowadzić do sytuacji de facto zupełnie odwrotnej - żeby byli tylko ludzie chowani w luksusach. No, to chce zobaczyć jak będzie wyglądał świat, jak poumiera pokolenie rodziców, którzy takie dzieci wychowali i jak sobie one poradzą. Ano tak, nie poradzą sobie i ludzkość zdechnie, ale przecież Tobie o to chodzi.

[historia]
Ocena: 0 (Głosów: 2) | raportuj
30 czerwca 2022 o 11:32

@TakaFrancuska: Cudowne samozaoranie. Pochodzisz z biednej rodziny i pewnie Twoi biedni rodzice płacili Ci prywatnie za lekarza lub też płacili tak wysokie podatki i składki, że starczyło na Twoją edukację i opiekę zdrowotną Twoją i Twojego ewentualnego rodzeństwa jeszcze z górką. Nie masz poczucia winy, że istniejesz? Przecież Twoi rodzice skoro byli biedni to byli słabi i Ciebie w ogóle nie powinno być XD A dlaczego składkę ujednolicić akurat do 400zł? A dlaczego nie dopasować do najsilniejszych jednostek i na przykład zrobić z tego 5000zł? No przecież wtedy tylko ci słabi wyzdychają, a Ty nie masz współczucia i powinnaś być zachwycona tym jak wspaniale natura się z nimi rozprawi. Ach nie, bo wtedy się może przypadkiem okazać, że Ty też jesteś słaba. Dlaczego nie postulujesz całkowitej prywatyzacji służby zdrowia? Na pewno jak nie będą Ci zabierać składek na NFZ, będzie Cię przecież stać na płacenie kilkuset tysięcy złotych w przypadku ciężkiego wypadku albo ciężkiej choroby. Jesteś typowym przykładem kawałka nie powiem czego z dowcipu o studencie i profesorze. Dopłynęłaś z prądem do wyspy zwanej dobrobyt i robisz fale, żeby inne kawałki nie powiem czego nie dopłyneły XD

[historia]
Ocena: -2 (Głosów: 4) | raportuj
29 czerwca 2022 o 21:50

@gawronek: Dokładnie tak jest. I to nie dotyczy tylko tematów ekonomicznych. Miałam kiedyś znajomą. Baba ewidentnie niestabilna psychicznie, która co jakiś czas przeżywała fazę "odradzania się feniks z popiołów", gdzie nagle stwierdzała, że po szeregu błędów i odpierniczania jakiegoś gówna zaczyna nowe życia i odcina się od gorszych znajomych, którzy ściągają ją w dół. A za jakiś czas skamlenie pod drzwiami z podkulonym ogonem, bo znowu odwaliła jakiś syf. I tak w kółko. Ludzi, którzy mają się za lepszych od wszystkich na około łączy jedno - pewnego dnia budzą się z ręką w nocniku, że jednak nie są tacy wspaniali jak im się wydaje i wielki szok, że wszyscy po kolei kopią ich w dupę.

[historia]
Ocena: -2 (Głosów: 6) | raportuj
29 czerwca 2022 o 21:37

@TakaFrancuska: a Ty jak zachorujesz na cokolwiek poważniejszego niż pezeziębienie to się usuń w jakikolwiek sposób uznasz za słuszny ze społeczeństwo. Zrobisz tak? Nie? To się zamknij

[historia]
Ocena: 1 (Głosów: 5) | raportuj
29 czerwca 2022 o 20:37

@Samoyed: "A dlaczego ty nie pojdziesz sprawdzic, tylko osoba, ktora ma po prostu inne przekonania?" - no czyżby dlatego, że ta osoba, która "po prostu ma inne przekonania" forsuje właśnie pogląd o tym, że słabi ludzie nie mają prawa bytu, więc aby nie być hipokrytką powinna sprawdzić czy nie jest przypadkiem "słaba"? Jak jedna osobie powie, że silniki spalinowe są spoko, a jak komuś nie pasują to niech zrezygnuje z korzystania z nich to się przyebiesz do niego, żeby sam zrezygnował? Bo inaczej jest faszolem?

[historia]
Ocena: 3 (Głosów: 5) | raportuj
29 czerwca 2022 o 20:33

@TakaFrancuska: Niech zgadnę, w Twoich wyobrażeniach jesteś jedną z tych silnych jednostek, na której żerują słabe? XD

[historia]
Ocena: 2 (Głosów: 16) | raportuj
29 czerwca 2022 o 15:18

@TakaFrancuska: O ja prdl, jak czytam tego typu wypociny i filozofie przychodzi mi do głowy kilka rzeczy: - jak uważasz, że gatunek ludzki jest taki zły to dołóż swoją cegiełkę do uwolnienia świata od niego if you know what I mean - Nie korzystaj przypadkiem z pomocy lekarzy w przypadku choroby, a tym bardziej nie walcz np. o swoje chore dziecko, w końcu fakt, że jest chore jest zgodny z naturą, eliminacja słabych jednostek itd. - Korzystasz ze zdobyczy techniki kosztem środowiska? A fe, cóż za hipokryzja. Tak, tak, ja wiem, Ty jesteś przecież zmuszona okolicznościami, no wbrew swojej woli jesteś człowiekiem i żyjesz w tych czasach. Podobno istnieje już transgatunkowość. Tak tylko mówię.

[historia]
Ocena: 3 (Głosów: 3) | raportuj
29 czerwca 2022 o 6:59

Z całym szacunkiem, ale naprawdę uważasz, że opisywanie poważnego problemu psychicznego Twojej niepełnosprawnej córki na portalu rozrywkowym to jest dobry pomysł? Szukanie pomocy pomocy i rady od randomów z neta? Oni muszą Ci pisać, że z córką przydałoby się wybrać do dobrego psychologa? Kto tu ma być piekielny? Twoja córka? Jej koleżanki? Psycholog?

[historia]
Ocena: 12 (Głosów: 14) | raportuj
27 czerwca 2022 o 22:39

Pierwszego punktu kompletnie nie rozumiem. Urlopu przysługuje 20 dni w roku bodajże, jak może po wykorzystaniu 10 po prostu go nie być? Potem zresztą piszesz, że jak chcesz wolne to potrącane jest to z urlopu. Ale co w tym dziwnego? I z jakiego urlopu, skoro niby cały wykorzystujesz w lecie? Co do płacenia z własnej kieszeni, czegoś nie rozumiem. Piszesz, że macie robić z dziećmi "coś fajnego" i tak po prostu idziesz i kupujesz za swoje o nic nie pytając? Nie omawiacie, co będzie robić, jakie materiały są do tego potrzebne? Nie przyszło Ci do głowy omówić to z dyrekcją i poprosić o zapewnienie materiałów lub zwrot kosztów? Ja Ci powiem tak - dzieci szkoda, bo Ty tej pracy nie lubisz i w niej cierpisz. Sfrustrowana nauczycielka nigdy nie wpływa dobrze na psychikę dziecka. Jakiś czas możesz się starać to ukryć, ale na dłuższą metę odbije się to na dzieciach. Niestety, Ty nie szanujesz siebie i swojej pracy. Ja rozumiem, że małe miasteczko, o pracę ciężko, ale po prostu dajesz się wykorzystywać. Skoro Ty sama siebie nie szanujesz, to dlaczego mieliby to robić inni?

[historia]
Ocena: 2 (Głosów: 6) | raportuj
26 czerwca 2022 o 21:24

@Allice @Ohboy, a zdajecie sobie sprawę, że czyszczenie uszu starą metodą czyli patyczkiem nie zapobiega zbieraniu się woskowiny głębiej? Większość ludzi w taki sposób właśnie czyści uszy i nawet nie zdaje sobie czasem z niedosłuchu powodowanego zaleganiem wosku, więc nie jest to kwestia braku higieny, a nieprawidłowej metody?

[historia]
Ocena: 7 (Głosów: 9) | raportuj
25 czerwca 2022 o 19:41

@Pozytywnytirowiec: Bredzisz od czapy. W każdej sytuacji byłaby współwina? Współwiny nie ma, jeśli nie masz możliwości zaregowania celem uniknięcia kolizji. Jeśli taką możliwość masz, ale jak kretyn ciśniesz na kolizję, no bo przecież przepisy są po Twojej stronie to jesteś jak najbardziej współwinny.

[historia]
Ocena: 4 (Głosów: 6) | raportuj
25 czerwca 2022 o 18:17

@Pozytywnytirowiec: Idąc Twoim tokiem myślenia, jak widzisz debila, który wjeżdża na skrzyżowanie, kiedy Ty masz zielone, a on czerwone to ciśniesz na niego, bo przecież masz pierwszeństwo?

[historia]
Ocena: 4 (Głosów: 6) | raportuj
25 czerwca 2022 o 14:36

Zgodnie z przepisami to może i postąpiłeś, ale zgodnie ze zdrowym rozsądkiem to chyba nie, skoro zjechałeś na lewy pas widząc, że gość za Tobą, co prawda niezgodnie z przepisami, już to zrobił wcześniej.

[historia]
Ocena: 20 (Głosów: 20) | raportuj
25 czerwca 2022 o 14:34

@Tuga: A mnie przeraża, jak może kogoś przerażać, że ludzie są różni i nie każdy lubi spędzać czas na zwiedzaniu i poznawaniu nowych kultur. Plus jedno nie wyklucza drugiego, czyli to, że ktoś na dany moment spędza czas nad basenem nie znaczy, że nie opuszcza terenu hotelu. Niektórzy jadą za granicę po prostu żeby było taniej i lepsza pogoda plus mogli tam już być kilka razy i co ciekawsze rzeczy znać. Ja byłam kilka razy w okolicach Barcelony. Za pierwszym czy drugiem razem obowiązkowym punktem planu była wycieczka do Barcelony i zwiedzanie, za trzecim już mi się odechciało.

[historia]
Ocena: 2 (Głosów: 2) | raportuj
24 czerwca 2022 o 7:14

@AnitaBlake: No, mnie też zastanowiła jak ten koszyk dało się ciągnąć z żywymi 20kg w środku....

[historia]
Ocena: 1 (Głosów: 7) | raportuj
24 czerwca 2022 o 7:12

@Armagedon: No skoro wszyscy wiedzą, że nie umie pływać to po co zasłania się zniszczeniem ciuchów? No chyba tylko po to, żeby się pochwalić, że nosi markowe :) Twój przykład nie tylko jest nieadekwatny, ale też za bardzo nie ma sensu ;)

[historia]
Ocena: 3 (Głosów: 5) | raportuj
24 czerwca 2022 o 0:27

@iks: A Ty zakładasz, że każdy debil i kamikadze drogowy nie ma OC?

[historia]
Ocena: 3 (Głosów: 9) | raportuj
23 czerwca 2022 o 20:29

@Armagedon: Hmmm, dla Ciebie napisanie przykładowo "Nie będę pomagać biednym ludziom, bo sam mam rodzinę na utrzymaniu i o niej myślę w pierwszej kolejności" i "nie będę pomagał śmierdzącym gównem biedakom, niech zdychają z głodu, co mnie to, hehehe" to jest to samo?

[historia]
Ocena: 1 (Głosów: 11) | raportuj
23 czerwca 2022 o 20:25

@Armagedon: Bo wystarczy poczytać jego pełne nienawiści i pogardy do kierowców osobówek komentarze, żeby zacząć się bać, że pewnego dnia mu żyłka pęknie i w ramach szeryfowania na drodze celowo kogoś zabije.

[historia]
Ocena: 8 (Głosów: 12) | raportuj
23 czerwca 2022 o 20:21

@gawronek: Przecież ten typ opisuje tu swoje mokre sny, aż ciężko uwierzyć, że jeszcze tyle plusów za te baśnie dostaje XD

[historia]
Ocena: 0 (Głosów: 2) | raportuj
23 czerwca 2022 o 20:16

@Gabriela80: Sama trochę mam bekę z podejścia typu "kocham pieski, więc je wycacam i jeszcze hajsy zarobię", jednak przez Ciebie to chyba lekki wkur...zenie przemawia, że amatorzy Ci konkurencję robią.

[historia]
Ocena: -1 (Głosów: 1) | raportuj
23 czerwca 2022 o 20:13

@Zlociutki: No za to Twoje komentarze to czysta poezja, żadne tam wysrywy bez ładu i składu XD

[historia]
Ocena: -2 (Głosów: 2) | raportuj
21 czerwca 2022 o 23:42

@gawronek: no to jest chyba jasne? A pocieszy Cię to, jak takiego debila zabijesz albo on Ciebie?

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10188 189 następna »