Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

emceflaler

Zamieszcza historie od: 27 maja 2017 - 19:08
Ostatnio: 19 września 2018 - 7:42
  • Historii na głównej: 14 z 14
  • Punktów za historie: 2124
  • Komentarzy: 123
  • Punktów za komentarze: 926
 

#83096

(PW) ·
| Do ulubionych
Z cyklu: poszukiwanie pracy.

Byłam ostatnio na rozmowie rekrutacyjnej w pewnym sklepie. W ogłoszeniu wszystko wyglądało fajnie, asortyment znam i bardzo lubię, umowa o pracę, niedaleko mojego domu, wolne weekendy, więc będę mogła spokojnie studiować. Nic, tylko brać!

Na miejscu okazało się, że umowa to zlecenie i może kiedyś tam będzie o pracę, ale ok, niech będzie, studiuję, więc na tym i tak nie stracę. Stawka najniższa krajowa (w ogłoszeniu nie było podanej stawki), nie ma premii za utarg. Miałabym być sama na zmianie, sklep dosyć oblegany, bo to centrum, w wolnych chwilach trzeba też obsługiwać sklep internetowy. Już mi to jakoś nie pasowało, ale wisienkę na torcie położył szef tego biznesu.

Facet stwierdził, że mam przyjść na kilka dni próbnych w przyszłym tygodniu, jak będą dostawy, żeby zobaczyć, jak to wszystko działa i nauczyć się rozkładać towar, oczywiście za darmo. Kiedy zapytałam go, czy wie, że jest to niezgodne z prawem, on stwierdził, że przecież ja bym zyskała na takim tygodniu próbnym, bo bym się przyuczyła do pracy i nawet mogę to sobie wpisać w CV!

No pewnie, wpiszę sobie, że rozkładałam dostawy za darmo u jakiegoś janusza biznesu, na pewno moje CV na tym wiele zyska.

Po tym, co usłyszałam, zabrałam torebkę i wyszłam, teraz sprawdzam, czy można to gdzieś zgłosić (w końcu nie jestem pracownikiem tej firmy). Najlepsze jest to, że sklep kreuje się na miejsce przyjazne środowisku, zwierzętom, eko i te sprawy. Zwracają dużą uwagę na prawa zwierząt, ale żeby zająć się prawami pracowników, to już im się nie chce.

szukanie pracy

Skomentuj (8) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 145 (151)

#82518

(PW) ·
| Do ulubionych
Znam pewną panią, powiedzmy Grażynę. Grażyna jest wielką "byznesmenką", ma niewielki sklep monopolowy. Cały czas od powstania sklepu patrzyła tylko jak zaoszczędzić na swoim biznesie, a jak wiadomo, najłatwiej oszczędza się na pracownikach. Grażyna nie przejmowała się zbytnio takimi wymysłami jak prawo pracy, pracowników wyzyskiwała ile się da, obcinała im pensje, nie płaciła za nadgodziny, a jak ktoś protestował, to od razu wylatywał z roboty. Oczywiście rotacja w sklepie była ogromna, każdy pracownik kończył karierę po góra kilku tygodniach.

Pewnego dnia, po tym, jak pracownicy po raz kolejny grupowo odeszli i w sklepie nie miał kto stanąć za ladą, Grażyna wpadła na genialny pomysł i zatrudniła dwóch obcokrajowców. Faceci byli w Polsce na czarno, więc nie chcieli żadnej umowy, zgodzili się też pracować po 12-14 godzin dziennie za zawrotną stawkę 7 zł na godzinę. Grażyna była z tego powodu bardzo dumna, przez tydzień przechwalała się wśród znajomych tym, jakich ma wspaniałych (tanich) pracowników.

Po tygodniu pracy jej wspaniali pracownicy nie przyszli rano do sklepu. Kiedy przyjechała na miejsce okazało się, że wieczorem wynieśli cały utarg, papierosy, alkohol i inne co cenniejsze towary. Grażyna nie miała z nimi umowy i nawet nie miała ich prawdziwych danych. Po jakimś czasie okazało się, że to już jest któraś taka kradzież tych panów, faceci zatrudniali się na czarno w sklepach, a potem je okradali. Nie wiem, jak to się skończy, bo sprawa jest w toku, ale po kradzieży byli pracownicy prawdopodobnie wrócili do swojego kraju i ciężko będzie cokolwiek odzyskać.

I kto tu był bardziej piekielny? Złodzieje, którzy okradli Grażynę, czy nieuczciwa Grażyna, która chciała zaoszczędzić na swoich pracownikach i przyjęła do pracy dwie podejrzane osoby?

sklepy

Skomentuj (25) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 196 (212)

#82274

(PW) ·
| Do ulubionych
Na moje osiedle można wjechać tylko jedną bramą, która przechodzi przez środek bloku i jest dosyć wąska, nie da się tam w żaden sposób skręcić (jest jeszcze brama pożarowa, ale zamknięta na klucz). Na osiedlu i w okolicy oczywiście brakuje miejsc parkingowych, więc wieczorami ludzie stają gdzie się da.

Jeden pan Piekielny był już bardzo zdesperowany i żeby nie musieć stawać na noc na pobliskim, płatnym parkingu, stanął sobie naprzeciwko bramy wjazdowej, od strony ulicy. Oczywiście łaskawie zostawił trochę miejsca, tak że jakieś małe autko mogło się kilka razy poprawić i przejechać, ale już coś większego (a mamy na osiedlu kilka busów) nie miało szansy wyjechać.

Auto piekielnego stało sobie całą noc i nikomu nie przeszkadzało, ale nadszedł poranek, ludzie chcieli do roboty jechać i zrobił się problem. Akcję obserwowałam akurat od momentu, kiedy grupka gotowych do linczu kierowców doczekała się przyjścia Piekielnego (żeby nie było, nie robiłam za osiedlowy monitoring, po prostu gotowałam, a okno w kuchni wychodzi na tę bramę). Wszyscy czekali aż Piekielny w końcu odjedzie, ale ten zamiast się szybko przestawić, zaczął rzucać mięsem na lewo i prawo z powodu karnych naklejek, które w nocy przyozdobiły mu auto. Kierowcy wrzeszczą, że ma spadać i nie blokować wjazdu, Piekielny stoi gdzie stał i zdrapuje karne naklejki z szyby, odgrażając się przy tym, że zaraz zadzwoni na policję i zgłosi dewastacje auta.

Na szczęście zanim doszło do linczu, przyjechała policja. Piekielny od razu zaczął zgłaszać, że ktoś mu zniszczył samochód, ale policjanci nie przejęli się karnymi k*tasami na szybie Piekielnego, za to wlepili mu mandat i wymogli na nim przestawienie auta sprzed bramy. Cała akcja trwała jakieś 30 min i kosztowała Piekielnego pewnie więcej niż miesięczny abonament na pobliski parking, kilka osób spóźniło się też do pracy. Ale przynajmniej kierowcy mieli nieukrywaną satysfakcję z mandatu dla Piekielnego.

kierowca

Skomentuj (6) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 150 (154)

#82124

(PW) ·
| Do ulubionych
Często dostaje przesyłki od różnych firm - prezenty, produkty do testowania, zamówienia itp, zdarza się że firma robi mi niespodziankę i nie wiem że coś dostanę. Pewnego razu przychodzę do domu a tu za klamką leży wetknięty jakiś śmieć. Miałam to od razu wyrzucić ale coś mnie tknęło i sprawdziłam co to. Był to jakiś wygnieciony paragon z dopiskiem "paczka u sąsiadki". Nie miałam pojęcia co to za paczka, ale po kilku pytaniach do znajomych okazało się że to najpewniej niespodzianka od jednej firmy, zawartość o wartości ok. 200 zł.

Krew mnie zalała bo u mnie na klatce mam tylko dwie sąsiadki: pierwsza pracuje jako pilotka wycieczek i bywa w domu raz na kilka dni, druga jest chora psychicznie. Idę do tej pierwszej, a tu nikogo nie ma. Do drugiej boję się iść, bo babka jest ciężka w obyciu - jest agresywna, rzuca się na ludzi, wyzywa wszystkich przez okno, rzuca śmieciami przez okno (zwykle w ludzi albo auta), ogólnie bez kija nie podchodź. Na co dzień nie jest uciążliwa bo rzadko wychodzi z domu, ale przy konfrontacji bywa ciężko. Właśnie u takiej osoby mądry inaczej kurier zostawił paczkę.

Nawet nie wiedziałam co to za kurier, jaka firma, nic. Stwierdziłam że poczekam na chłopaka i może razem złożymy sąsiadce wizytę (sama bałam się iść), ale na szczęście nie było takiej potrzeby. Sąsiadka miała dobry dzień i sama do mnie przyszła, kulturalnie się przywitała i wręczyła mi paczkę z uśmiechem na ustach. Nawet nic z nią nie zrobiła, była w idealnym stanie.


Niby historia skończyła się dobrze, ale jakim prawem kurier zostawia przesyłki u obcych ludzi i zamiast awizo zostawia jakiś śmieć? Co gdybym tego śmiecia nie znalazła, gdyby go zabrała sprzątaczka? Co gdyby szalona sąsiadka wzięła sobie moją paczkę? I dlaczego ja mam latać po sąsiadach i szukać swojej paczki?

Skarga poszła, nie dostałam na nią odpowiedzi. Kurier z firmy na U (czarno żółte logo).

kurierzy

Skomentuj (38) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 120 (138)

#82028

(PW) ·
| Do ulubionych
Na początku marca wygrałam konkurs organizowany przez moją ulubioną firmę kosmetyczną, nagrodą był zestaw kosmetyków. Bardzo mnie to ucieszyło, więc z niecierpliwością czekałam na paczkę.

Niestety, minął tydzień, potem drugi tydzień, potem święta, a paczki nie było. Po 4 tygodniach napisałam do firmy z pytaniem czy już wysłali paczkę i czy mogę dostać numer nadania. Firma odpisała, że paczka jest wysłana i tyle, nie podali mi numeru. Doczekałam jeszcze kilka dni i napisałam po raz drugi że żadna paczka do mnie nie doszła, od tamtej pory firma zamilkła. Napisałam więc jeszcze ze dwie grzeczne wiadomości (odczytane, nie odpisali przez kilka dni) i w końcu jedną mniej grzeczną.

Nagle firma odpisała, że już szukają mojej paczki, nawet zadzwonili żeby potwierdzić adres! Paczki nie znaleźli (chyba nawet nie była wysłana...), ale wysłali mi kurierem drugą. Dzisiaj ją odebrałam, ale w środku zamiast wybranego zestawu był krem do twarzy, dla mężczyzn. Firma znowu nie odpisuje na wiadomości, a ja nie wiem czy się z nich śmiać się czy płakać.

sklepy

Skomentuj (20) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 149 (165)

#80614

(PW) ·
| Do ulubionych
Niedawno szukałam pracy.

Wymagań nie miałam jakichś wielkich, chciałam tylko, aby praca była od poniedziałku do piątku (w weekendy studiuję), nie w gastronomii i nie na nocki. Praca i tak byłaby pracą dodatkową (mam pracę zdalną, która jest nieźle płatna i nie zajmuje mi wielu godzin), więc na spokojnie sobie szukałam. Trafiłam na takie świetne oferty:

1. "Praca dla studentów zaocznych, elastyczny grafik, możliwość pogodzenia pracy z nauką."
Na rozmowie okazało się, że praca jest od poniedziałku do soboty po 8 h dziennie, czasami też w niedziele. To kiedy ja mam iść na te studia? Co ciekawe, takich ofert miałam mnóstwo, niby dla studentów, ale chcą na pełen etat 7 dni w tygodniu. Po co marnować czas, skoro taki student i tak się nie zatrudni?

2. Praca dorywcza, w moim zawodzie, na stanowisku stażysty - asystenta.
Poszukują pracownika z dyplomem uczelni wyższej (najlepiej magister), statusem studenta, doświadczeniem minimum 2 lata, własnym komputerem, programem komputerowym i z orzeczeniem o niepełnosprawności. I frytki do tego. Dodam, że w tej branży osoby po studiach raczej nie bawią się w żadne staże (bo mają je już za sobą), tylko zakładają własną działalność. Oferowane wynagrodzenie to oczywiście najniższa krajowa (za pełen etat). Nic, tylko brać!

3. Praca dla studentki na stanowisku recepcjonistki w salonie urody.
Ogłoszenie zwyczajne, praca 8-16, wynagrodzenie odpowiednie, jak za taką robotę, nic podejrzanego. Po telefonie okazało się, że to praca w godzinach 10-22, w salonie masażu, na stanowisku masażystki. Do obowiązków należy wykonywanie masażu manualnego intymnych części ciała (dokładnie tymi słowami mi to przedstawiono). No cóż, przynajmniej płacili przyzwoicie, ale jakoś nie skorzystałam.

4. Praca fizyczna przy produkcji, wynagrodzenie 18,50 zł brutto.
Stawka całkiem fajna, przed świętami przyda się dorobić, więc lecę na spotkanie rekrutacyjne. Babeczka zachwala pracę, że taka fajna, lekka, cudowna, normalnie robota życia, stawka też taka świetna, w dodatku teraz będą ją zmieniać... no i ogólnie praca super mega fajna, tak mi opowiada w kółko o tym, dlaczego od razu pokocham tę robotę. Tak mnie zaciekawiła informacja o zmianie stawki, więc pytam o szczegóły - jaka to zmiana? No do końca miesiąca będzie 18,50, a potem 10 zł na rękę. Był 25, do końca miesiąca zostało ledwie kilka dni roboczych, to bym sobie dorobiła...

5. Praca w centrum miasta, mi to pasuje, bo nie będę musiała dojeżdżać.
W ogłoszeniu podkreślone, że praca w centrum, dogodny dojazd tramwajem i autobusem. Na rozmowie okazało się, że w centrum mieści się główna siedziba firmy, natomiast miejsce pracy będzie 30 km za miastem. Osoba prowadząca rozmowę powiedziała wprost, że nakłamali w ogłoszeniu, bo nikt nie chciał dojeżdżać tak daleko.

6. Na rozmowie o pracę dowiedziałam się, że stawka podana w ogłoszeniu była zawyżona o 3 zł, bo nikt nie chciał przyjść za taką kwotę, jaką oferowali.
Super.

7. Na rozmowie: "No wie pani co, bo my już mamy kogoś na to stanowisko, ale ta osoba pracuje u nas już od miesiąca, a pracownicy uciekają nam tak średnio po dwóch miesiącach. Jak tamta osoba złoży wymówienie, to zadzwonimy do pani”.
Dzięki, nie musicie dzwonić.

8. Praca biurowa, w moim zawodzie, godziny 6-14, fajna stawka.
Na rozmowie okazało się, że po pierwsze moje niedoszłe stanowisko jest już obstawione (od dwóch lat), po drugie oni nie chcą nikogo na to stanowisko, tylko na kuchnię, po trzecie praca jest od 3-4 rano, a po czwarte stawka jest znacznie niższa. Po co więc szukali kogoś z mojej branży na zupełnie inne stanowisko? Wystarczyło dać ogłoszenie, że szukają kucharki, a nie osoby do pracy biurowej. Niestety niedoszła szefowa nie umiała mi tego wytłumaczyć, nie odpowiedziała też na pytanie, dlaczego zaprasza mnie na rozmowę o 6 rano, skoro w moim CV widać, że nie jestem po szkole gastronomicznej i nie pracowałam w zakładzie żywienia zbiorowego (przynajmniej nie na kuchni, tylko w biurze).

Byłam na kilkunastu rozmowach o pracę i z każdą kolejną byłam coraz bardziej załamana. Finalnie znalazłam sobie fajną pracę w moim zawodzie, ale co się nachodziłam, to moje. Przynajmniej teraz mogę się pośmiać z propozycji pracy na stanowisku masażystki okolic intymnych.

praca

Skomentuj (35) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 169 (171)

#80466

(PW) ·
| Do ulubionych
Niedawno pewna drogeria zorganizowała kolejną edycję promocji na kosmetyki kolorowe (-55%).

Okazja całkiem fajna, a że miałam do kupienia dwie droższe rzeczy i akurat przechodziłam koło galerii, to weszłam do sklepu. Był to pierwszy dzień promocji, godzina 12, czyli ledwo co wszystko się zaczęło, ale piekielnych klientów całe tłumy.

Ja nie wiem, czy niektórzy są na tyle głupi, żeby nie ogarnąć, że szminka z napisem "TESTER" służy do przetestowania, czy może to kwestia braku kultury, ale pełno dziewczyn mazało się po łapach nowymi szminkami. Co potem robiły z taką szminką? Oczywiście odkładały na półkę. To samo z pudrami, podkładami, tuszami, cieniami, chyba wszystkim, co tylko się dało. Większość rzeczy miała testery, ale co tam, lepiej wysmarować swoje brudne dłonie szminką, którą ktoś potem nałoży na usta. Można też wysmarować taką szminką usta, co tam, że można zarazić kogoś opryszczką albo samemu coś złapać od poprzedniej "testerki".

Opakowanie się złamało podczas szarpaniny albo niechlujnego otwierania na siłę? To nic, przecież można odłożyć na półkę i udawać, że nic się nie stało. Spadł lakier i się rozlał na ziemi? To też nic, kto by się przejmował takimi głupotami, najwyżej ktoś wdepnie w ten syf i zniszczy sobie buty. Co gorsza pracownice, które stały obok (3 albo 4 dziewczyny) nawet słowem się nie odezwały, że ktoś otwiera albo niszczy jakiś kosmetyk. Stały, patrzyły i nic (nie, nie były zajęte dokładaniem towaru ani niczym innym, one tylko udzielały porad klientom).

Druga sprawa - tłumy przy szafach. Wiadomo, że taka promocja to okazja, ale żeby od razu zastawiać swoim ciałem całą szafę, wpychać się na chama i taranować ludzi? Deptać celowo po stopach, rozpychać się łokciami i przy tym rzucać mięsem na lewo i prawo? Nawet świnie przy korycie zachowują większą kulturę. Akurat w takich przepychankach przodowały wypindrzone, eleganckie paniusie. Szpilki, elegancki płaszczyk, tona tapety i przepycha się taka przez ludzi używając przy tym łokci i klnąc jak szewc.

No nic, jakoś zgarnęłam, co chciałam, nawet udało mi się wybrać nieotwierane przedmioty, idę więc jeszcze po żel pod prysznic. Jak myślicie, co było poupychane w alejce żeli pod prysznic? No oczywiście kosmetyki do makijażu, bo przecież komu by się chciało je odnosić na miejsce. Były one upchnięte także w dziale z kocią karmą i chemią do domu (a sklep jest ogromny, chemia jest bardzo daleko od kosmetyków do makijażu). Szczytem było znalezienie kupki kosmetyków na podłodze w dziale z rzeczami dla dzieci (ktoś sobie po prostu rzucił kosmetyki tam gdzie stał). Syf był ogromny, a od otwarcia galerii minęły może ze 3 godziny.

Na koniec jeszcze jakaś babka zrobiła awanturę przy kasie i zwyzywała kasjerkę od pań lekkich obyczajów. Powodem było to, że jaśnie pani była trzecia w kolejce i musiała poczekać pół minuty (4 kasy otwarte), a biedna kasjerka zaproponowała jej skorzystanie z kasy samoobsługowej. Jak to, jaśnie pani ma się sama obsłużyć? Od czego są te leniwe k... na kasie?

Kolejną promocję chyba sobie odpuszczę albo zamówię online z dostawą do domu.

sklepy

Skomentuj (36) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 72 (84)

#80373

(PW) ·
| Do ulubionych
Jest sobie długa ulica. Wzdłuż ulicy szeroki chodnik i bloki. Chodnik jest na tyle szeroki, że można na nim zaparkować prostopadle i jeszcze zostanie przepisowe miejsce dla pieszych. Jedynym wyjątkiem jest jeden blok, który wygospodarował sobie jakiś metr na trawnik, albo raczej coś co miało być trawnikiem (teraz jest to po prostu błoto ogrodzone krawężnikiem).

Przed tym jednym blokiem dłuższe auta (np. dostawcze albo kombi) nie mogą parkować prostopadle, ale teoretycznie to nie problem, bo to tylko jakieś 5 miejsc parkingowych, a na ulicy naprawdę nie ma problemu z parkowaniem. Praktycznie jest to oczywiście ogromny problem dla niektórych ludzi.

Idę sobie ostatnio, a tu pani prosi o pomoc z wyciągnięciem wózka z błotka, jakiś kretyn zastawił chodnik, a pani próbowała przejechać obok i się zakopała. To nic, że dalej były wolne miejsca, idiota musiał postawić po raz kolejny swojego dostawczaka akurat w tym miejscu. Co ciekawe dostawczak miał już kilka razy ozdobę w postaci blokady na koła, ale właściciel uparcie stawia go w tym samym miejscu, zastawiając dosłownie cały szeroki chodnik. Ludzie łażą przez błoto, ktoś tam dzwoni po straż miejską, straż przyjeżdża, zakłada blokadę i tak w kółko, już od kilku tygodni. Głupota, czy co?

Inna sytuacja, idę sobie tym nieszczęsnym chodnikiem, a tu mi przed nosem parkuje babka jakimś wypasionym mercedesem, oczywiście zastawia chodnik pod sam krawężnik, z tyłu ma jeszcze całkiem sporo miejsca. Pytam się jej więc grzecznie czy może się cofnąć, bo tu chodnik, ludzie nie mogą przejść, a ta drze japę, że ona nie będzie się pięć razy przestawiać, bo jej na paliwo szkoda! No to pani się chociaż przestawi to pół metra w tył... Nie, bo mi się nie chce, ile razy mam się poprawiać! No cóż, poprawiaj się kobieto tyle razy aż się nie nauczysz parkować, a jak nie pamiętasz ile trzeba zostawić miejsca dla pieszych, to straż miejska chętnie udzieli informacji.

Babka przestawiła się dopiero po tym jak ktoś jej zagroził wezwaniem SM.
Codziennie przechodzę koło tamtego miejsca i codziennie widzę odciski butów w błocie i samochody z blokadami na kołach. Serio tak ciężko stanąć przepisowo albo zaparkować dziesięć metrów dalej? Przypominam, że wolne miejsca są, z drugiej strony bloku jest też wielki parking dla mieszkańców.

parkowanie

Skomentuj (10) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 107 (115)

#80244

(PW) ·
| Do ulubionych
Pewnego razu jechałam z koleżanką tramwajem. Środek zimy, na dworze mróz, w środku odkręcone ogrzewanie.

Siedzimy sobie spokojnie, aż tu nagle coś poczułam. Lekki smrodek z każdym oddechem zmieniał się w coraz paskudniejszą mieszankę wszelakich zapachów. Pot, stęchlizna, mocz, odchody, wszystko to było czuć naraz, oczywiście ogrzewanie mocno podkręcało efekt. Koleżance oczy wychodzą z orbit, ja zaczynam oddychać przez szalik, wszyscy dookoła zatykają nosy i uciekają.

Odwracam się i widzę potencjalnych sprawców - dwóch amatorów tanich trunków, po których widać że ostatnie spotkanie z prysznicem przeżyli wieki temu. No cóż, zdarza się, przesiadłyśmy się dalej. Tramwaj tymczasem dojechał na przystanek, wpadło trochę świeżego powietrza, żule wysiedli, wszyscy odetchnęli z ulgą. Niestety już po chwili cały ten smród znowu do nas doleciał. Ludzie przesiedli się jeszcze dalej, część wysiadła, nam zostały 2 przystanki, myślimy że damy radę. Stanęliśmy w korku, smród staje się tak paskudny, że już po prostu nie ma czym oddychać, kierowca otwiera okno dachowe, ale to nie pomaga.

Wszyscy uciekają na drugi koniec tramwaju, w strefie skażenia zostaje jedynie niezidentyfikowany do tej pory śmierdziel - elegancka staruszka. Pełny makijaż, moherowy beret, torebeczka, biżuteria i futro. Naturalne, stare, osikane i zasyfione futro. Przysięgam, w życiu takiego smrodu nie czułam, zarzygany menel pachniał przy tej pani jak najlepsze perfumy. Babka zasmrodziła calutki tramwaj (a tramwaje wcale nie są małymi pojazdami). Pomimo wielkiego zmęczenia wysiadłyśmy wcześniej, podejrzewam że w drodze do kolejnego przystanku mogłabym puścić pawia.

Pani nie była zniedołężniała, miała siłę na to żeby się umalować i wystroić. Miała też całą górę złotej biżuterii na sobie, więc do biednych nie należała. Tylko nie pomyślała o tym, by się umyć i wywalić to nieszczęsne zasikane futro...

Do wrażliwych nie należę, zazwyczaj ignoruję takie sytuacje, ale jak myślę o tym dzisiaj to ciągle pamiętam ten smród. Jak można doprowadzić się do takiego stanu i jeszcze zgrywać przy tym wielką damę w biżuterii i futrze?
Uprzedzając pytanie: okien nie dało się otworzyć, w zimie są zablokowane.

komunikacja_miejska

Skomentuj (14) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 102 (128)

#79495

(PW) ·
| Do ulubionych
Do niedawna pracowałam w popularnym fast-foodzie. Knajpa jest w dużym mieście, w obleganym miejscu, więc klientów mamy sporo. Bardzo dużo ludzi przychodzi z dziećmi i właśnie o nich będzie ten post. Zazwyczaj wizyty rodzin przebiegają bezproblemowo, jednak kilka sytuacji zapadło mi w pamięć.

1. Godzina 7 rano, przychodzi pani i od progu drze się w stronę kasjera "pan da zestaw dziecięcy z nuggetsami!". Kasjer tłumaczy kobiecie, że niestety nie ma takiej możliwości, bo jest teraz oferta śniadaniowa i nie ma nuggetsów, może dać co innego. Babka popatrzyła i powtarza "pan da nuggetsy, pan chyba mnie nie zrozumiał, to DLA DZIECKA!". No niestety, nuggetsów nie mamy dla nikogo, ani dla dziecka, ani dla prezydenta i papieża, nie ma i koniec. Do babki nie docierały żadne tłumaczenia, ona chce nuggetsy dla dziecka i mamy jej dać bo to dla dziecka, a dziecku nie można odmówić bo to dziecko. No cóż, ciekawe metody wychowawcze. Finalnie babka wyszła obrażona po rozmowie z kierownikiem, oczywiście bez tych nieszczęsnych nuggetsów.

2. Siedzę sobie w okienku drive i przyjmuję płatności. Często dmucham tam też balony, jak ktoś poprosi to mu daję, ale tym razem balony się skończyły. Podjeżdża auto, w środku rodzice i trójka dzieci. Pan płaci, po czym mówi, że chce 3 balony. Ja mu na to, że niestety dzisiaj nie mamy. Na to facet "ale jak to nie macie, ja obiecałem dzieciom, macie mi dać!". Dzieci usłyszały, że nie ma balonów i w ryk, bo one chcą. Facet mi nie odjeżdża tylko doprasza się tych balonów, ja mu mówię że nie mam, ten dalej swoje. Dopiero jak mu powiedziałam, że na pocieszenie może dzieciom kupić dodatkowe zabawki do zestawów (płatne 6 zł za szt.) to pojechał dalej. I po co obiecywał dzieciom te balony?

3. To samo okienko drive, przyjmuję płatność. Facet po zapłacie mówi, że chce jeszcze bitą śmietanę w kubku. Niestety, nie sprzedajemy takiego czegoś, może kupić lody z bitą śmietaną (kupował zwykłe lody, dla dziecka). Na to facet zrobił się najpierw czerwony, potem zielony, zaczął się dusić, pluć i wrzeszczy "jak to kurtka nie dacie mi bitej śmietany? To dla dziecka, które lubi śmietanę, taka wielka firma chce stracić klienta bo skąpicie bitej śmietany dla dziecka? To DLA DZIECKA, macie mi dać!!!".
Jak już skończył wrzeszczeć i histeryzować, popłakał się (!) i odjechał. Oczywiście dziecko siedziało obok i wszystkiego słuchało. Tak trudno wyjaśnić dziecku, że nie może dostawać wszystkiego na co ma ochotę? Albo chociaż kupić dziecku lody z tą ulubioną bitą śmietaną?

4. Mikołajki. Kolega przebrał się za Mikołaja, przygotowaliśmy upominki dla dzieci (zabawki ze starych serii zestawów dziecięcych), kolega miał to rozdawać. Dzieci zadowolone, a rodzice?:
- Bo ta zabawka jest jakaś brzydka, można wymienić?
- Bo to jest ze starej serii, wymieńcie mi na tą z nowej serii.
- Bo w domu mam jeszcze 10 dzieci i dla nich mi dajcie 10 zabawek.
- Ta zabawka jest jakaś mała i brzydka, jak możecie takie śmieci dawać? Kupcie coś lepszego następnym razem!
No nie, następnym razem nic nikomu nie damy.

5. Znowu śniadania, tego dnia wyjątkowo nie sprzedawaliśmy tostów - popsuł się toster. Przychodzi babka o 7 rano i chce kupić 5 tostów, my oczywiście przepraszamy i proponujemy coś innego. Na to babka zrobiła się czerwona ze złości, warknęła "przez was wy (panie lekkich obyczajów) moje dzieci pójdą głodne do szkoły! Jak się z tym czujecie wy (ponownie panie lekkich obyczajów)??". No cóż, tuż obok jest sklep spożywczy, piekarnia, stacja benzynowa, Żabka, my mamy mnóstwo innych produktów. Chyba jednak dzieci nie muszą głodować.

6. Przychodzi facet z niemowlęciem w wózku. Maluch ma może ze 3 miesiące, jeszcze nawet nie siedzi. Pan zamawia zestaw dziecięcy, po czym prosi mnie żebym pokazała zabawki. Mówię mu, że zabawki są obok w gablocie, ale on chce koniecznie dostać je do ręki bo dziecko małe i nie widzi z takiej odległości. Ok, myślałam, że facet pewnie przyszedł z drugim dzieckiem, które już gdzieś tam popędziło, podaję kilka zabawek do wyboru. Na to koleś podstawia je temu niemowlakowi i mówi żeby wybierał. Przypominam, niemowlak nawet jeszcze nie umiał siedzieć, na pewno nie rozumiał co ma zrobić. Ale mądry tatuś się nie poddaje, pokazuje każdą zabawkę maluchowi, pyta co chwilę którą chce. Ja patrzę na niego jak na wariata, nie wiem czy facet czeka aż mały mu odpowie czy co? W końcu powiedziałam mu, że małemu chyba najbardziej spodobał się piesek, na szczęście ojciec podzielił moje zdanie i wziął pieska. Po 15 minutach rozmowy z niemowlakiem.

7. W weekendy odwiedza nas najwięcej rodzin, zatrudniono więc hostessę. Dziewczyna bawi się z dziećmi, robi zwierzątka z balonów, maluje buzie, rozdaje kolorowanki i inne gadżety. Fajnie? No nie, ciągle są jakieś pretensje. Jak nie o to, że w środku tygodnia o godzinie 23 nie ma hostessy, to o to, że hostessa jest w pracy. "Na uj pani do nas podchodzi, mieliśmy szybko wyjść, a teraz mały chce balona i inne głupoty! Wypier... !". Jest hostessa, która oferuje za darmo przypilnowanie i zabawianie dzieci, a ludziom jest jeszcze źle, serio.

Oczywiście nie są to sytuacje wyjątkowe, codziennie znajduje się ktoś, kto domaga się specjalnego traktowania i stawania na głowie z powodu dziecka. Czy to naprawdę taki duży problem wyjaśnić dziecku, że nie zawsze dostanie wszystko czego chce?

gastronomia

Skomentuj (46) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 162 (180)