Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

googlewhack

Zamieszcza historie od: 4 lutego 2016 - 15:14
Ostatnio: 17 listopada 2021 - 17:10
  • Historii na głównej: 10 z 11
  • Punktów za historie: 1473
  • Komentarzy: 67
  • Punktów za komentarze: 438
 

#88757

(PW) ·
| Do ulubionych
Opiszę to najlepiej jak potrafię: Wchodząc do budynku od razu po lewej stronie znajdują się drzwi do firmy X, następnie są schody prowadzące na dół i tuż obok nich ogromne metalowe drzwi do windy towarowej. Schodząc na dół, na lewo znajduje się firma Z- w której pracuję, a na prawo firma Y.
Co ważne - przez drzwi windy można przejść na drugą stronę, która prowadzi do naszego magazynu/strefy wysyłki internetowej. Jest to pomieszczenie tylko dla pracowników (i jest taka informacja umieszczona na drzwiach).

Przy schodach jest umieszony plakat z logiem firmy i strzałką prowadząca w dół - wchodząc plakat jest pierwsza rzeczą którą się widzi.

Stojąc na szczycie schodów, patrząc w dół widoczny jest kolejny plakat, z kolejną strzałką, tym razem wskazująca lewo.

Na drzwiach od firmy jest kartka z nazwą firmy i godzinami otwarcia. W sezonie zimowym, ponieważ budynek jest stary drzwi mamy zamknięte, aby ciepło nie uciekało.

NOTORYCZNIE ktoś ładuje się do strefy wysyłki przez lekko uchylone drzwi windy.
Samo ładowanie się to jeszcze pół biedy, ale od ponad dwóch miesięcy, kilka razy w tygodniu zdarza się, że ludzie próbują mnie zdeptać, bez żadnego "przepraszam". Nie patrzy taki jeden z drugim gdzie lezie, nawet się nie zastanowi. Popychają, siłują się że mną (bo przecież jak zwracam uwagę, że tu się nie wchodzi to za trudne do przetworzenia). 90% tych ameb umysłowych nawet nie przeprosi, nie zapyta, nie rozejrzy się.

Hitem był koleś, który najpierw mnie przewrócił (akurat pomagałam w przenoszeniu dostawy więc jak mi przydzwonił w plecy, gdy targałam ciężki karton to straciłam równowagę), potem miał pretensje, że nie może wejść do MAGAZYNU. Następnie zszedł na dół tańcował przy naszych drzwiach i stwierdził, że nie może wejść bo są...DRZWI.
Nie, że zamknięte na klucz. Są drzwi. Przeszkoda. Obie ręce, ale oprócz kultury, zdolność naciskania klamki również zanikła.

Rozumiem, że chodzi po sklepach tylko z automatycznym otwieraniem drzwi? A może szef powinien jeszcze odźwiernego zatrudnić dla tych, których użycie KLAMKI przerasta?

Ugh

Skomentuj (3) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 127 (145)

#88709

(PW) ·
| Do ulubionych
Dlaczego nie możemy mieć nic fajnego?

Pod koniec listopada wypada słynny Black Friday, który został do nas ściągnięty ze Stanów. Jednak z roku na rok zamiast dnia naprawdę mocnych promocji/czyszczenia magazynów, najpierw zrobiliśmy z tego weekend średnich promocji, potem zrobiliśmy tydzień malutkich. W tym roku natomiast widzę, że większość firm poszła w model "black month" czyli promocje, które nie mają nic wspólnego z promocjami.

Sklepy

Skomentuj (25) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 150 (176)

#88548

(PW) ·
| Do ulubionych
Piekielni kierowcy.

Auta mogą mieć wideorejestratory, a piesi co? W GoPro mam zainwestować i podpie@#%! ?

1) Jadę autobusem do pracy, wysiadam na ostatnim przystanku na tej trasie- autobus wypluwa ludzi i już pusty zjeżdża na pętlę. Tuż przed przystankiem znajduje się przejście dla pieszych, przez które przejść muszę.
Autobus stoi, z drugiej strony pusto, wiem, że na tej uliczce jest linia ciągła- pewnie mogę przejść bezpiecznie. Takiego wała. Niemal dzień w dzień zza autobusu wyskakuje przynajmniej jedna osobówka, bo przecież jaśnie kierowcy się śpieszy utknąć 20m dalej na światłach. Gdybym się nie zatrzymywała już na przejściu przed autobusem zostałaby ze mnie już mokra plama.

2) Deszczowe dni.
Ja nie wiem, ale mnie na kursie uczyli, że jeśli pada i kałuże są to należy dostosować prędkość i nie wjeżdżać w kałuże jak psychopata, ochlapując pieszych, bo 1)nikt mokry być nie chce 2) taki pieszy jak cię zgłosi to jeszcze bekniesz za rachunek z pralni.
Rajdowcy jednak mają to w dupie, nie dość, że cię ochlapią od stóp do głów to jeszcze zatrąbią, bo "hehe".

Kierowcybombowcy

Skomentuj (38) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 112 (140)

#88429

(PW) ·
| Do ulubionych
Wiecie co to jest myjka ciśnieniowa prawda?
Bo moja spółdzielnia mieszkaniowa zatrzymała się chyba w rozwoju i pali głupa.
Śpieszę wyjaśnić.

Za moim blokiem oprócz głównego chodnika, jest jeszcze duży pas zieleni. Na tym pasie zieleni ktoś zrobił prostokątną przestrzeń wypełnioną płytami chodnikowymi. Na tej przestrzeni od lat nie ma nic, może dawno temu była jakaś ławka czy murowany stół do ping-ponga, obecnie jednak jest to po prostu bezużyteczny obszar.
W lipcu, gdy przyszła pierwsza fala upałów, spółdzielnia oddelegowała pracownicę do... skubania trawy i mchu spomiędzy płyt chodnikowych na tym prostokącie.
Ręcznie.
W pełnym słońcu.

Czy tak ciężko było nawet nie kupić, ale chociaż WYPOŻYCZYĆ taką myjkę? (Sprawdzałam koszt w wypożyczalni - ZAWROTNE 100 ZŁ za dobę!) I zamiast męczyć człowieka w upale przez 5h, dać mu możliwość zrobienia tego w godzinę?

(Pomijam już fakt, kompletnej bezsensowności tego placka betonowego).

Dwa dni po tym jak placek został wyskubany, kazali kobiecie 600 m zwykłego chodnika skubać w identyczny sposób...

Nawet nie wiem gdzie to i jak to zgłosić. Napisać skargę na debilne pomysły spółdzielni do spółdzielni?

Blokowisko

Skomentuj (15) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 108 (118)

#87831

(PW) ·
| Do ulubionych
Mieszkanie w blokach...

1) "Upiększanie" klatki schodowej.
Po co? Na co? Dlaczego?
Ani to ładne, ani potrzebne. I mam tu na myśli notorycznie wieszane firanki (których potem nikt nie pierze, więc wiszą uświnione, obrzydlistwo), obrazki, kwiaty (jeszcze takie niesypiące się i niestojące na podłogach da się przeżyć, ale olbrzymia zwisająca paprotka budzi we mnie irytację identyczną jak drzewko, które obficie gubi liście i właściciel upiększacza nie raczy ich posprzątać).
Nie zrozumiem robienia z części wspólnej patatajni - ma być po prostu czysto i nic więcej, żeby się człowiek wstydzić nie musiał przeprowadzając gości przez klatkę.

2) Wózki, rowery.
Ten problem jest chyba odwieczny i widzę, że ludzie dalej ignorują podstawowe zasady bezpieczeństwa. O ile badyle zazwyczaj stoją na półpiętrach wciśnięte w rogi o tyle rowery czy wózki już nie. Przypadków gdy to rower blokował mi drogę jednak było bardzo niewiele, więc skupię się bardziej na wózkach.
Nie wiem czy da się łatwiej to zakomunikować: KLATKA NIE JEST PRZEDŁUŻENIEM TWOJEGO MIESZKANIA. ANI SCHOWKIEM.
Jeśli masz piwnicę - chowaj karocę do piwnicy. Jak nie - to szoruj na górę i chowaj ten wózek do SWOJEGO mieszkania.
Nie zliczę ile razy wchodząc do klatki centralnie przed schodami stał wózek, kompletnie je blokując. A dzieje się tak dlatego, że odstawione we wnękę, blokuje innym dostęp do piwnicy. I tak w kółko, odstawianie, przestawianie. Wszędzie byle nie do mieszkania. BO JEJ SIĘ NIE MIEŚCI.
Mi nie mieści się do łazienki pralka, to może też wystawię na korytarz?

3) Wiaty śmietnikowe.
Nie wiem jak dla innych, ale jest to miejsce dla mnie niesamowicie obrzydliwe. Czemu to istnieje w takiej formie? Wiata obok mnie dopiero niedawno miała montowaną siatkę pomiędzy murem, a dachem - wszystkie śmieci fruwały po osiedlu przy większym wietrze. Latem wejść do tej komory gazowej to jakieś nieporozumienie. Nie zapominajmy też o konieczności dotykania tego syfu by otworzyć klapę od kontenera.
Żeby nie było "to jak ty sobie wyobrażasz inną konstrukcję"- widziałam inną konstrukcję. Gdy pracowałam w Holandii na osiedlu znajdowały się metalowe zsypy otwierane na kartę magnetyczną. Przykładało się kartę do czytnika, otwierała się klapa i śmieci spadały do kontenera umieszczonego gdzieś pod ziemią. Można? Można. (Ten sam system jest też w jednym, jedynym miejscu na starówce w Toruniu).

Bloki

Skomentuj (65) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 164 (180)

#87386

(PW) ·
| Do ulubionych
Petardy.

Zaczęło się.
Od kilku dni na osiedlu, na którym mieszkam jakaś banda gówniarzy rzuca petardami.
I ogólnie jak jestem w stanie przeżyć fajerwerki (chociaż ich nie lubię osobiście) puszczane w sylwestra, tak petard nie rozumiem i nie zrozumiem i nawet nie chcę.
Niech sobie i puszczają petardy, ale w sylwestra, a nie k@%@%# w listopadzie!

Niby jest opcja zgłoszenia tego do straży miejskiej/policji, ale co z tego jak gówniarze się co chwila przemieszczają, a zanim ktokolwiek się pojawi, oni zdążą sobie pójść?

Przed momentem naskoczyłam na trójkę dzieciaków, rzucających petardy pod nogi przy moim bloku. Uciekli. Słowo daję jak złapię któregoś to za fraki zaprowadzę do matki i wezwę policję.

Jakim cudem petardy są sprzedawane nieletnim?

Petardy

Skomentuj (17) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 93 (109)
zarchiwizowany

#82382

(PW) ·
| było | Do ulubionych
Zacznę od największej oczywistości- przez ostatnie tygodnie jest obrzydliwie gorąco.

I przychodzi taka niedziela jak dzisiaj- wolna od handlu.
Czy zrobiłam zakupy na zapas? Oczywiście. Czy zeszły mi trzy litrowe butelki wody przez półtora dnia? I owszem. Czy jest możliwość wyjścia i dokupienia tej banalnej wody? Nie. Przynajmniej nie w mojej okolicy, gdzie wszystko zamknięte na cztery spusty. A najbliższy sklep/stacja jest bardzo daleko.
Woda z kranu odpada, miasto od niedawna musi mieć chyba duże problemy, bo woda wali chlorem do tego stopnia, że biorąc prysznic mam wrażenie, że jestem na basenie.

Ile jeszcze takich "genialnych" pomysłów tych idiotów wprowadzimy w życie?

sklepy wolna niedziela

Skomentuj (13) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: -4 (42)

#81629

(PW) ·
| Do ulubionych
Przypomniała mi się historia z moich lat gimnazjalnych.

Moje gimnazjum uchodziło za jedno z najlepszych w mieście. Tylko właśnie, nikt nie mówił o tym co dzieje się w środku tak naprawdę.

Pominę na razie kwestię nauczycieli samych w sobie i ich podejścia do uczniów, bo to się nadaje na osobną historię, a skupię się na Pani Dyrektor.

Gdy zaczęłam pierwszą klasę gimnazjum, po raz pierwszy zetknęłam się z paleniem papierosów. Byłam zdziwiona, wchodząc po raz pierwszy do szkolnej łazienki i zastając chmurę dymu papierosowego, być może dlatego, że papierosy utożsamiałam z dorosłymi ludźmi, nie z dzieciakami.

Walki z palaczami jakieś tam były. Nie jestem w stanie powiedzieć, jakie, bo sama nie paliłam, nie dotyczyło mnie to. Zaczęło dotyczyć w trzeciej klasie gimnazjum, za sprawą durnej Pani Dyrektor.

Stwierdziła bowiem, że idealnym pomysłem na walkę z palaczami będzie zamknięcie toalet na czas lekcji. Klucz oczywiście miałby nauczyciel. Samo w sobie nie jest to bardzo piekielne, no chyba że trafiasz na nauczyciela, który jest po prostu złośliwy i klucza nie wyda za żadne skarby świata.

Po miesiącu padła kolejna genialna decyzja - zamknięcie toalet również podczas przerw. Drzwi może otworzyć nauczyciel dyżurujący na przerwie na korytarzu lub pani sprzątająca. Nie muszę chyba mówić, jak piekielne to jest? Nauczyciel dyżurujący w mojej byłej szkole to nauczyciel, który nie istnieje przez większość przerwy, a pojawia się pod sam jej koniec i udaje, że był tam cały czas. Nie mówiąc już o tym, że będąc na drugim piętrze znaleźć gdzieś sprzątaczkę i prosić, by poszła z tobą, poczekała aż skorzystasz z łazienki i wyjdziesz oraz zamknęła za tobą to trochę debilna sytuacja. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że przerwy trzeba spędzać latając w poszukiwaniu sprzątaczki czy nauczyciela, a nie na przykład coś zjeść, pouczyć się, pogadać z innymi etc.

Oczywiście, że zgłaszaliśmy to wszyscy rodzicom. Rodzice przeprowadzali rozmowy, odgrażali się kuratorium i… nic.

Najgorszym punktem dla mnie był moment, gdy zaczęłam miesiączkować. Wiadomo, przychodzą momenty, gdzie tę podpaskę zmienić musisz i koniec kropka. Akurat świeżo po chorobie nie ćwiczyłam na wf-ie, więc gdy dziewczyny na 10 minut przed końcem zajęć zostały odesłane do szatni, by się przebrać, ja skorzystałam z okazji, wzięłam rzeczy i sio do łazienki. Łazienka zamknięta, jeszcze trwa lekcja, od żadnego nauczyciela klucza nie dostanę, więc stwierdziłam, że pójdę do sprzątaczek.

- Dzień dobry, czy mogłabym prosić o otworzenie łazienki?
- Po co?

Myślałam, że zacznę krzyczeć. Bo naprawdę, niezależnie, czy idę do łazienki za potrzebą, czy tylko po to, by umyć ręce, czy żeby pogapić się na swoje własne odbicie w lustrze, to mam do tego cholerne prawo, ba, nie muszę się nikomu tłumaczyć z tego, co w łazience robię.

Ja rozumiem walkę z palaczami, tylko co z tego, jak palacze przenieśli się do szatni na wf i palili 20 metrów od wejścia na teren szkoły przy garażach, gdzie z okien pokoju nauczycielskiego byli doskonale widoczni? Nikt nie nasyłał chociażby straży miejskiej na gimnazjalistów przy garażach. Nie, bo najlepiej zamknąć dzieciaki w szkole, bez dostępu do łazienki, niech jeszcze błagają o dostęp do niej i spowiadają się z tego, co tam robią.

Całe szczęście ta idiotka już tam nie pracuje.

gimnazjum

Skomentuj (18) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 175 (195)

#81390

(PW) ·
| Do ulubionych
Z racji tego, że jestem studentką i dopiero teraz łapię oddech po wyczerpującej sesji, postanowiłam opisać jedną z sytuacji. Może nie bardzo piekielne, ale trochę straszne z mojej perspektywy.

Słowem wstępu: mieszkam w akademiku w 3os. pokoju.
Wszystko zaczęło się w Andrzejki, chociaż do tej pory nie mam pewności, czy nie zaczęło się to wcześniej.

Było już późno w nocy, akurat tego dnia obie współlokatorki pojechały do domu, więc byłam całkiem sama. Gdy jesteśmy we trzy, rzadko kiedy zamykałyśmy się na noc. Mieszkamy tu już trzeci rok, znamy niemalże wszystkich, prócz kilku nowych, no i oczywiście średnio wygodnie jest w środku nocy wychodzić do łazienki i robić hałas kluczami w zamku. Jednak kiedy zostaję sama w pokoju, wolę mieć zamknięte drzwi.

Było już grubo po drugiej w nocy, jeszcze rozmawiałam z chłopakiem przez telefon, gdy ktoś bardzo powoli nacisnął na klamkę. Przyznam się szczerze, zmroziło mnie na dłuższą chwilę. Jednak nic po tym nie nastąpiło, nikt nie pukał, nikt nie ponowił próby dostania się do pokoju. Na korytarzu cisza, nie było słychać nawet kroków oddalających się od moich drzwi.

Jakoś zbyłam tą sytuację, w końcu Andrzejki, więc alkohol, ktoś się pewnie pomylił. No tylko tyle, że nie.

Tydzień później, również zostałam sama na weekend i znowu siedziałam do późnych godzin. Tym razem nie tylko usłyszałam charakterystyczne "klik" naciskanej klamki, jak również to zobaczyłam. Szybka decyzja - rano do administracji i to zgłosić, poprosić chociaż by sprawdzili monitoring, w końcu po coś go zamontowali.

Po rozmowie z kierowniczką, dowiedziałam się, że jesteśmy skazani na siebie, niezależnie ile razy takie sytuacje będą miały miejsce, niezależnie od ilości osób, którym się to zdarza. (To nie byłam tylko ja, ale również kilka innych dziewczyn, dokładnie ta sama sytuacja, późna noc i ktoś naciska na klamkę).
Monitoring ma prawo sprawdzić tylko zarządca wszystkich domów studenckich i policja. I zarządca i policja muszą mieć jednak ponoć "podstawy" do sprawdzenia, co oznaczało, że dopóki ten "ktoś" nie wlezie komuś do pokoju, nie buchnie czegoś bądź komuś krzywdy nie zrobi, jesteśmy zdani na siebie całkowicie.

Sytuacja powtarzała się jeszcze kilka razy, aż w końcu łażenie i ciąganie za klamki ustało. Podejrzewam, że człowiek, który to robił najzwyczajniej w świecie robił rekonesans, uczył się ludzi, sprawdzał i się poddał widząc, że pokoje są pozamykane. Bądź przestraszył się tego, że przez wiele tygodni siedziałam do nocy na korytarzu pilnując piętra.
Chyba nikt nie lubi być zastraszany.

akademik

Skomentuj (23) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 160 (170)

#74860

(PW) ·
| Do ulubionych
Z racji,że za niedługo odchodzę z mojego dotychczasowego miejsca pracy, postanowiłam wyrzucić tu swoją frustrację zebraną przez te kilka miesięcy.

Pracuję w kinie na obsłudze widza.
Do moich obowiązków należy sprawdzanie biletów, wypuszczanie ludzi z sali po skończonym seansie, posprzątanie po seansie.
Generalnie za dużej filozofii nie ma.

Aczkolwiek im dłużej tam pracuję tym bardziej brakuje mi już źródeł, z których mogłabym czerpać cierpliwość do ludzi.

1) Środy z Orange. LUDZIE! Bilet jest dwa złote tańszy niż w inny dzień. DOSŁOWNIE 2 złote tańszy - studencki w każdy inny dzień 19, w środę - 17. To nie są karpie z Lidla, by się rzucać o bilety...
Tak też zupełnie osobiste odczucie - chyba wolałabym pójść do kina gdzie na sali nie byłoby ścisku. Zwłaszcza, że czasem mam wrażenie, że na sali jest dwa razy więcej ludzi niż miejsc :p

2) Jedzenie. Ja rozumiem i całkowicie się zgadzam, że jedzenie kupowane w kinie jest cholernie drogie. I okej, bierzcie ze sobą własne - tylko na litość boską, zbunkrujcie w plecakach/torebkach. Nie możemy was przeszukać. Niestety większość inteligentnych inaczej woli rzucać później na obsługę obelgami, gdy skonfiskujemy "towar". (Żeby nie było niedomówień, po seansie dana osoba może podejść do biura i odebrać takie na przykład chrupki czy cokolwiek chciała wnieść).

3) Sprzątanie. Popcorn znajdujący się w miejscu, w którym znaleźć się fizycznie nie powinien (no chyba,że ludzie na filmach zamiast oglądać migrują pomiędzy rzędami), puste butelki po wódce (najczęściej ćwiartki i setki), napoczęte piwa (a do tego zaraz), pudełka po popcornie. Serio tak ciężko zabrać ze sobą swoje śmieci? Ja rozumiem mogło się coś wysypać rozlać, nikt nie każe nikomu wycierać zbierać okruszki, od tego jesteśmy my. Ale w domu też zostawiacie wszędzie papierki, pudełka, WIEDZĄC, że jest kosz na śmieci?

4) Alkohol. Tego to ja już zupełnie kuźwa nie rozumiem. Najczęściej ludzie przychodzą chlać grupowo na horrorach. Serio? Jak się tak boisz, że na trzeźwo tego nie weźmiesz, to nie oglądaj wcale. Co to za maniera, przychodzenia do kina na film, żeby się naje*ać?
I o dziwo to nie gimbusy, a dorośli ludzie.

5) Seks w toalecie... no chyba nic dodać nic ująć.

6) Coś co bawi mnie, a jednocześnie niezmiernie wkurza. Na każdej sali, są dwa wyjścia ewakuacyjne prowadzące na zewnątrz i jedno wejście na salę od strony wewnętrznej. Zasada dla pracowników jest jasna - wpuszczamy ludzi normalnie, ale po seansie mają iść ewakuantem, żeby nie robili tłumu wśród ludzi w lobby. Wyjątkiem są osoby niepełnosprawne, starsze potrzebujące do toalety.
Czasem bywa tak, że seanse nakładają się na siebie i siłą rzeczy człowiek nie zdąży wypuścić ludzi z tego drugiego seansu.
Jak to jest, że jak do łazienki to wyłażą w trakcie seansu ewakuantem i później tłumaczą się na bramce "bo ja chciałem/am do toalety, a to na zewnątrz", a jak do opuszczenia sali to pchają się do góry?

7) Przekonanie, że kino mimo oficjalnej godziny zamknięcia, tak sobie tylko śmieszkuje. No, nie. 22:45 zamykane są drzwi główne. I nie obchodzi mnie, że jest 23:20, a ty sobie stoisz przy szybie i pukasz pokazując bilet na 22:30. Naprawdę mnie to nie obchodzi. Po godzinie 22:45 mam już inne obowiązki do wykonania. Trzeba było pilnować czasu.

Generalnie spóźnianie się na seanse jest słabe. Bo REKLAMY SĄ. W domu też oglądasz reklamy i co? Najgorzej jest na bocznych bramkach, na których mam obowiązek stać 15 minut przed seansem i 20 minut od jego rozpoczęcia, by powpuszczać spóźnialskich. Tylko, że ci spóźnialscy potrafią przyjść 45 minut po rozpoczęciu i mieć pretensje, że taśma na bramce zaciągnięta i nikogo tam nie ma. Przykro mi, ale jest nas za mało na zmianie, byśmy mogli kwitnąć na bocznych bramkach przez cały czas, tylko dlatego,że nie potraficie przybyć na czas.

I w sumie ostatnia rzecz na tę historię, do wszystkich starszych oblechów - NIE, WIECZORAMI NIE PUSZCZAMY PORNOSÓW W KINIE.

kino

Skomentuj (76) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 228 (352)