Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

helgenn

Zamieszcza historie od: 7 grudnia 2017 - 16:40
Ostatnio: 28 września 2022 - 11:51
  • Historii na głównej: 5 z 6
  • Punktów za historie: 520
  • Komentarzy: 226
  • Punktów za komentarze: 1629
 

#89654

przez (PW) ·
| Do ulubionych
Czytałam komentarze w historiach "okołoalkoholowych" i tak mnie wzięło na wspominki.

Mniej więcej 1/3 mojej klasy w podstawówce na wsi (lata 90.) miała przynajmniej jednego rodzica alkoholika.

Największe szczęście mieli ci, których ojcowie po pijaku się zabili. Dzieci dostawały rentę rodzinną i po czasie było widać, że odżywały, były lepiej ubrane, wyniki w nauce też na plus.

Część dzisiejszych już dziadków miała amputowaną nogę, choć jeden też pechowo złapał gangrenę i podobno umierał dwa dni w męczarniach.
Oczywiście można to tłumaczyć tym, że takie czasy, pili wszyscy itd., dziś to już zupełnie inna kultura.

Mimo tego w zeszłym miesiącu pożegnaliśmy pierwszego kolegę z klasy. Utopił się pijaku w wieku 30 lat. Pił mniej więcej od 16. roku życia z ojcem, właściwie bez przerwy.

Alkohol

Skomentuj (33) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 106 (126)
poczekalnia

#89604

przez (PW) ·
| było | Do ulubionych
Znów Vinted i osiedlowe Grażynki biznesu.
Opisałam problem w jakimś komentarzu, ale mam wrażenie, że zjawisko się nasila. Szukam na Vinted okazji z kategorii bliźniaki. Ranking drobnych piekielnosci od najmniejszej do największej:
1) Zdjęcie dwóch identycznych rzeczy, oznaczona kategoria bliźniaki, w opisie można przeczytać, że podana cena jest za jedną sztukę. Opisy i tak lepiej czytać, ale można się naciąć mimo wszystko.
2) W drugim przypadku już trzeba bardziej poszperać, bo informacja o tym, że cena jest za jedną rzecz jest w opisie kategorii "o mnie", zero informacji w opisie przedmiotów.
3) Największa piekielność: o tym, że cena jest za jedną rzecz nie ma informacji kompletnie nigdzie, ani w opisie przedmiotu ani sprzedającej. Tym bardziej się zdziwiłam, że w połowie opisów ta informacja była a w drugiej połowie nie, więc założyłam, że te bez dodatkowego opisu to cena za całość. Pół biedy, że pani asekuracyjnie zapytała przy sprzedaży czy chce tylko pojedyncze rzeczy.

Już mi się nawet nie chce zwracać uwagi, że to nieuczciwe praktyki, podobno panie tak robią, bo dużo osób pyta o pojedyncze rzeczy. Raz się niestety dałam naciąć z ubraniem na pewną okazje i musiałam drugi raz płacić za przesyłkę z drugim kompletem.

Vinted

Skomentuj (3) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 30 (50)

#89309

przez (PW) ·
| Do ulubionych
O złotówach... w Madrycie ;)
Kilka lat temu latałam często na delegacje do Madrytu. Mój hiszpański wtedy mocno kulał, a z angielskim bywa tam różnie.
Ponoć w związku z licznymi oszustwami władze wprowadziły stałą taryfę za przejazd z lotniska do centrum - 30 euro. Taksówki czekały w kolejce, trzeba było wejść do pierwszej wolnej. Znałam doskonale te zasady, ale i ja się dałam oszukać.

Mój lot w lipcu był bardzo mocno opóźniony, ledwie stałam na nogach i brałam taryfę do hotelu grubo po północy. Pod hotelem taksówkarz podaje mi kwotę 50 euro, pytam łamanym językiem, że przecież powinno być 30 a on mi tłumaczy, że w wakacje obowiązują inne taryfy w nocy i jest specjalna dopłata. Terminal mu oczywiście "nie działał", na moje nieszczęście miałam gotówkę i mu rzuciłam to 50 euro. Nie wiem do dziś, dlaczego nie upomniałam się o rachunek, w końcu był mi potrzebny do rozliczenia delegacji, jedyne usprawiedliwienie to wyczerpanie. Jak się można łatwo domyślić koledzy z biura uświadomili mnie, że nocna taryfa wakacyjna nie istnieje, ale żebym się tak nie przejmowała, bo każdego z nich taksówkarze próbowali zrobić w bambuko. Ale ja i tak dziś jestem na siebie zła do dziś...

Taxi Madryt

Skomentuj (8) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 112 (124)

#88136

przez (PW) ·
| Do ulubionych
Szczepienia od trochę innej strony, a dobrej g****burzy w komentarzach nigdy za wiele:)

Ostatnio usłyszałam w radiu, że nadal zbyt mało osób chce się szczepić na covid.

W sprawie szczepień znajdowałam się w największej grupie tzw. niezdecydowanych. Nie jestem antyszczepionkowcem, z drugiej strony nigdy się nie szczepiłam na grypę i nie widziałam do końca sensu szczepienia na covid. Zanim podjęłam decyzję chciałam poszukać większej ilości rzetelnych informacji, wyników badań, opinii lekarzy itd.

Podczas poszukiwań kompletnie załamał mnie poziom edukacji, dostępu do informacji oraz ich jakości.

Ze strony rządu jedyne "zachęty" to kampania z aktorami (którzy dla mnie w sprawie zdrowia nie są żadnymi autorytetami), można też odnieść wrażenie, że jedyną korzyścią ze szczepienia jest możliwość podróżowania i wstępu na koncert.

Ze strony mediów: głośne nagłówki o zakrzepicy, o śmierci po szczepieniach (nawet jak ktoś spadł z dachu), o tym, że CEO Pfizera sam się nie zaszczepił. O tym, że się zaszczepił, kiedy była pora na jego grupę wiekową to już trzeba samemu znaleźć.

Zapisałam się w końcu na forum, w którym mają się wypowiadać przede wszystkim lekarze i rozwiewać wszelkie wątpliwości. O ile było dużo rzetelnych badań, to jeśli ktokolwiek kulturalnie wyrażał jakiekolwiek wątpliwości to był automatycznie uznawany za antyszczepionkowca i szura. Bo przecież jak komuś wyszła wysypka w miejscu szczepienia dopiero tydzień później, to na pewno komar ugryzł :).

Decyzję już podjęłam, także uprzejmie dziękuję za złote rady (w którąkolwiek stronę) w komentarzach. Żeby jednak ją podjąć musiałam się naprawdę postarać, żeby znaleźć jakościowe treści, dla mnie to jest piekielne.

szczepienie covid

Skomentuj (20) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 118 (150)

#86757

przez (PW) ·
| Do ulubionych
Pracuję w oddziale jednej z większych korporacji na świecie. Firma co jakiś czas angażuje się w co bardziej medialne tematy, będzie o jednym z nich, a mianowicie: równość płac kobiet i mężczyzn.

Wypłaty w korporacji mają to do siebie, że do każdego stanowiska ustala się widełki, różnice w zarobkach na podobnym stanowisku bardziej wynikają z tego ile ktoś sobie wynegocjował, szczególnie na początku pracy.

Ale ktoś z HR musiał chyba awansować, więc dokonano analiz i wyszło, że w działach finansowych przeważają kobiety z niższymi dochodami a działach technicznych (lepiej płatnych) mężczyźni. No ewidentna nierówność.

Jako rozwiązanie zaproponowano parytety zatrudnienia w działach technicznych, w praktyce oznaczało to, że gdy manager otrzymał CV od 20 mężczyzn i dwóch kobiet to musiał wybrać kobietę, która spełniała jakieś minimum wymagań. Co ciekawe do działu finansowego nikt parytetów nie wprowadził.

Dzięki Bogu po jakimś czasie ta praktyka upadła: managerowie klęli pod nosem, bo musieli odmawiać najlepszym kandydatom, a zatrudnione kobiety odnosiły wrażenie, że dostały stanowisko tylko ze względu na płeć. Nie jestem pewna jak historia się zakończyła, słyszałam tylko plotki o tym, że otarło się o sąd, co by mnie wcale nie dziwiło. Sama jestem kobietą i byłam tym totalnie zażenowane.

korpo

Skomentuj (13) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 115 (125)

#81591

przez (PW) ·
| Do ulubionych
Chodzę regularnie na aerobiki czy inne fitnessy, od jakiegoś czasu zauważyłam pewien nowy trend, mianowicie matki z dziećmi.

Widziałam 9-latki tańczące z mamą na zajęciach Zumby, myślę, że to ciekawy pomysł, żeby zachęcić dziecko do ruchu i spędzić czas razem.

Widziałam mamusie przyprowadzające dzieci na zajęcia typowo odchudzające i sadzające je w kącie, żeby się zajęły sobą (oczywiście dziecko się nudzi, marudzi, co chwilę szturcha mamę z płaczem, że chce już iść).

A i ostatnio zobaczyłam na oko 10-latka, który przez całą bitą godzinę siedział pod salą czekając na mamusię i oglądając jakiś film na tablecie (siłą rzeczy wszyscy wokół też słuchali bajki, bo głośność była na maksimum).

Sama nie wiem, czy to piekielne czy nie, mnie chyba jednak trochę zniesmaczyło. Tym bardziej że całkiem niedaleko jest siłownia, która oferuje animatora dla dzieci i salę zabaw podczas fitnessów...

siłownia

Skomentuj (33) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 98 (136)

1