Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

kepak

Zamieszcza historie od: 27 lipca 2011 - 10:57
Ostatnio: 12 listopada 2021 - 22:23
  • Historii na głównej: 1 z 8
  • Punktów za historie: 224
  • Komentarzy: 41
  • Punktów za komentarze: 259
 

#88698

(PW) ·
| Do ulubionych
U mnie na osiedlu zaczyna się dziać źle.
Krótki rys sytuacyjny:

Osiedle składa się z bloków budowanych w latach 60-tych i 70-tych. Z jednej strony graniczy z ulicą, przy której są stare kamienice z mieszkaniami socjalnymi/kwaterunkowymi. Dotąd nie było z tym problemu bo przejście pomiędzy jest tylko piesze, samochody musiałyby zrobić duże kółko i jakoś nie za bardzo jest sens przechodzić z jednego miejsca do drugiego.

Tak to działało do czasu, aż otworzono pod moim blokiem Żabkę. Z początku było spokojnie, Żabka szybko stała się miejscem zbiórek osób w średnim/starszym wieku, którzy przychodzą sobie wypić piwo i pogadać. Nie bardzo to wprawdzie zgodne z prawem (tak BTW. czy w Polsce nie mogą normalnie istnieć puby z niedrogim piwem i w miarę kulturalną atmosferą?), ale oni akurat raczej nie przeszkadzali.

Problem się zaczął jak "element" (prawdopodobnie z kamienic) zorientował się, że z ich perspektywy w nocy to najbliższe "źródełko" i zaczęły się problemy. Ja mieszkam na 8-mym piętrze i często mam otwarte okno wychodzące na tą ulicę. Bez problemu słyszę krzyki, kłótnie, rzucanie butelek, a czasem nawet wrzaski i nieartykułowane jęki (dosłownie ktoś wrzeszczał jak małpa). Bloki wokół są wysokie, więc takie krzyki się "niosą". Dodatkowo w wakacje spalił się kosz na śmieci na "ich trasie".

Wczoraj "pałka się przegła". Od 20:00 do jakiejś 22:00 krzyki, kłótnie, ponoć jeden gonił drugiego z paralizatorem. Pewnie trochę przesadzam, ale mam wrażenie, że coś trzeba zrobić, bo sytuacja się będzie pogarszać. Z drugiej strony chcę spróbować zrobić to tak by nie zostawiać niepotrzebne swojego nazwiska i adresu. Chętnie przyjmę każdą poradę.

ps. Sytuację pogłębia fakt, że ulica, o której mowa zlokalizowania jest równolegle do większej ulicy i de facto patrole tu rzadko zaglądają.

osiedle

Skomentuj (12) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 109 (131)
zarchiwizowany

#66117

(PW) ·
| było | Do ulubionych
Kolejna historia mi się przypomniała, którą zazwyczaj próbuje raczej wyprzeć z pamięci, bo się do dzisiaj zastanawiam jak mogłem być takim debilem
Rzecz się działa w urzędzie skarbowym w Łodzi. Miałem ze 12 lat i pojechałem z mamą coś załatwić (prawdopodobnie PIT). Stałem tak sobie grzecznie aż tu nagle jakiemuś panu wypadł banknot z dosyć dużym nominałem (bodajże 200 zł). Już chciałem powiedzieć panu gdy uciszyła mnie gestem jakaś Baba, która potem wzięła tę pieniądze, i jeszcze mi dziękowała i chciała dać coś "w nagrodę". Wiedziałem ,że źle zrobiłem więc nic nie wziąłem. I od tego czasu mam awersje do wszelkiego rodzaju złodziejstwa w życiu codziennym.

urząd skarbowy

Skomentuj (2) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: -13 (27)
zarchiwizowany

#66116

(PW) ·
| było | Do ulubionych
Rzecz działa się dzisiaj. Czekałem z mojim Kochaniem własnie na Jej PKS-a (który już właściwie nadjeżdzał). Obok stały trzy osoby ,w tym dziewczyna, słuchająca muzyki. I ta dziewczyna nagle straciła przytomność, wygrzmociła ostro w chodnik (w tym częściowo, co gorsza padła na zatoczkę autobusową), jej odtwarzacz upadł. Kilka osób do niej podeszło, ja też się zapytałem ,czy w czymś nie pomóc, ktoś z jej "paczki" zadzwonił po pogotowie. W tym czasie dziewczyna odzyskała przytomność, jednak obiła się chyba dosyć znacznie (bo krew jej leciała).
I w tym rozgardiaszu zwróciłem uwagę na jej odtwarzacz MP3. I to był dobry pomysł. Podeszła baba, kątem oka chyba zauwarzyłem, że zrobiła szybkie rozeznanie tematu, i hyc bierze się za ten odtwarzacz. Ja (może trochę za wcześnie) przystąpiłem do kontrataku, wydarłem się "Co Pani robi?". Ta coś odburkneła, że chciała podać. Sam nie jestem pewnien teraz czy chciała zasunąć w rozgardiaszu, czy po prostu podać (wtedy wydawało mi się ,że raczej to pierwsze), ale tego typu złodziejstwa (jak każdego, ale tego szczególnie) nie trawię.

przystanek

Skomentuj Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: -13 (19)
zarchiwizowany

#62820

(PW) ·
| było | Do ulubionych
Chciałem przestrzec wszystkich przed ogłoszeniami dotyczącymi zatrudnienia korepetytorów.
Moja dziewczyna odpowiedziała na jedno z nich. W ogłoszeniu oferowali stawkę 30-45 zł /godz (co ciekawe wcześniej wystawiła ogłoszenie o 15 zł/godz i zbyt wielu chętnych nie było). Ci z ogłoszenia oddzwonili i umówili się na spotkanie. Na spotkaniu okazało się ,że to jest jakieś "stowarzyszenie" które za jedynie 50 zł/50 dni rzekomo nagania klientów. Te pieniądze mają podobno iść na koszta promowania" podobno w postaci ulotek i.t.d. Oczywiście trzeba zgodzić się natychmiast, dać pieniądze najlepiej też. Co ciekawe dziewczyna która z nią rozmawiała miała ok 19 lat ( 1 rok studiów), w tym biznesie robiła ponoć już 4 lata.

Dodatkowo dziewczyna później mi powiedziała, że mają stronę internetową. Z ciekawości wpisałem adres tej strony w wyszukiwarkę, i nic nie znalazłem. Dopiero po ręcznym wpisaniu adresu ta strona się ukazała Strona to totalna amatorszczyzna, z dwoma ogłoszeniami. Google o niej nie słyszało, sama domena wykupiona miesiąc temu. Próba wejścia w regulamin kończy się błędem 404.

uslugi

Skomentuj (35) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 58 (190)
zarchiwizowany

#51729

(PW) ·
| było | Do ulubionych
DJ-e bez słuchawek to przeżytek.
Dzisiaj w tramwaju trafiłem na rapera bez słuchawek.
Wsiadłem sobie jak codziennie do 6-stki i słyszę ,że ktoś puszcza muzykę z telefonu. Źródłem hałasu okazał się łysy nastolatek w dresie (dość cienkim ,jak na dzisiejszą pogodę) i jego telefon. Z telefonu wybrzmiewał podkład muzyczny do którego śpiewał (tfu, rapował) nastolatek, nie zważając na słowa. Z treści jego "piosenek" można było dowiedzieć się tak życiowych rzeczy jak ta ,że "Nie będę ćpał, chyba ,że Ociec Mi pozwoli". Nawiasem mówiąc spostrzegłem ,że na przedramieniu miał rany od noża. Puentę ukradli "reprezentanci biedy"

Łódź k....

Skomentuj (1) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: -5 (31)
zarchiwizowany

#50920

(PW) ·
| było | Do ulubionych
Ludzie czytajcie co piszę na aukcji !
Wystawiłem kartę płatnej telewizji satelitarnej, w kategorii odpowiedniej do przedmiotu, w aukcji dwa razy napisane ,że przedmiotem aukcji jest karta, dodatkowo przesyłkę wyceniłem na jedynie 5 zł. Odezwało się parę osób, w tym jeden pan zainteresowany. Pan chciał taniej, zgodził się poza allegro (na szczęście nie kupił przez allegro). I w tym samym mailu w którym prosił o podanie numeru konta prosił mnie m.in. "o zresetowanie hasła albo przywrócenie do ustawień fabrycznych" ja zdziwiłem się i odpisałem grzecznie ,że sprzedaje samą kartę a nie dekoder i niezbyt dobrze wiem co mam zresetować. Otrzymałem odpowiedź ,że "jeszcze rozważę Pana ofertę". Niby mało piekielne, ale wyobraźmy sobie ,że kupujący kupiłby przez allegro tą kartę, a potem wydzwaniałby do mnie z groźbami i pretensjami.
ps. Z tą samą aukcją jest jeszcze jedna piekielna odpowiedź dotycząca pana który "wiedział najlepiej" i łaskawie do mnie napisał ,że się mylę.

allegro

Skomentuj Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: -17 (21)
zarchiwizowany

#50921

(PW) ·
| było | Do ulubionych
Wystawiłem kartę płatnej telewizji satelitarnej, co ważne z końcem czerwca ta oferta traci ważność i tylko przez następne 6 miesięcy będzie można z niej korzystać. Napisałem (wg mnie zgodnie z prawdą) ,że ostatni dzień w którym można doładować to 30 czerwca b.r. Szybko dostałem maila od pewnego użytkownika:
"Kartę,zestaw należy aktywować do 30 czerwca a doładować można w każdej chwili-jedyny warunek, aby przynajmniej pakiet podstawowy działał.Przed wystawieniem poczytaj dobrze co sprzedajesz bo wzniecasz fetor u maniaków satelitarnych."

Na to ja przejrzałem regulamin i zacytowałem pewien punkt:

"Po upływie okresu korzystania z Zestawu opisanego w §2 powyżej, w celu dalszego korzystania ze
wszystkich programów Zestawu C+ NA KARTĘ - konieczny jest zakup przez Użytkownika uprawnień
(„Doładowanie”) na kolejne 6 pełnych miesięcy kalendarzowych. Doładowanie następuje poprzez stronę
internetową www.cplusnakarte.pl zgodnie z podanymi przez Operatora CYFRY+ wskazówkami zawartymi
na tej stronie, przy czym Doładowanie jest możliwe najpóźniej do 30 czerwca 2013 roku."

Nie wiem co ten Pan miał na celu wprowadzając mnie w błąd, może chciał sprowokować mnie do zmiany na allegro, zakupić kartę, wykorzystać kartę ile się da, a potem zwrócić jako niezgodna z treścią aukcji ?

allegro

Skomentuj Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: -19 (21)
zarchiwizowany

#48238

(PW) ·
| było | Do ulubionych
Chciałem trochę napisać o sprzęcie sprzedawanym przez pewnego dostawce telewizji satelitarnej. Kupiłem dekoder telewizji satelitarnej (jeden z pierwszych w ofercie tego operatora). Sprzęt kupiłem w nie istotnym tutaj celu (zainteresowani będą wiedzieć o co chodzi). Postanowiłem dołożyć oszałamiającą kwotę 50 zł na wersje z dyskiem twardym, co może później będzie dobrą decyzją, ale na dzień dzisiejszy nie jest. Do dekodera dostałem 3 miesiące pakietu, co postanowiłem wykorzystać. Wszystko byłoby ok gdyby nie fakt ,że:
- Dysk jest bardzo głośny
- W trybie standby bardzo często dysk działa bo ściąga filmy VOD (no mogę sobie co najwyżej trailer obejrzeć).
- Nawet jak dysk się wyłączy, to nic nie stoi na przeszkodzie by się włączył tak np. 30 minut po północy
- Z braku jakiejkolwiek umowy nie mam do tych filmów dostępu.
- Oryginalnie nie ma żadnej możliwości wyłączenia tego.
- Na zakończenie dodam ,że dekoder w trybie standby pobiera prawie tyle samo prądu co normalnie włączony.
Operatorowi nic by złego nie zrobiła opcja wyłączenia vod, ale nie to by było za dobre z ich strony.

Dostawca tv sat z niebieskim logiem.

Skomentuj Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: -10 (14)

1