Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

krzychum4

Zamieszcza historie od: 28 lipca 2016 - 17:57
Ostatnio: 15 września 2020 - 21:59
  • Historii na głównej: 62 z 70
  • Punktów za historie: 10160
  • Komentarzy: 353
  • Punktów za komentarze: 1773
 

#86958

(PW) ·
| Do ulubionych
Remont drogi na odcinku 300 metrów. Ruch na zasadzie wahadła regulowany sygnalizacją świetlną. Moje nieszczęście polega na tym, że wyjeżdżałem z posesji znajdującej się pomiędzy sygnalizatorami i nie wiem jakie światło się świeci.

To znaczy mogę się domyślać, samochody jadą z lewej to miały zielone. Więc chwilę za tym ostatnim jadącym z lewej ruszyłem ja. Nie zdążyłem jednak, bo kierowca stojący wcześniej na czerwonym ruszył i machając rękoma kazał mi cofać. Niestety nie mam jak wjechać na remontowany pas, więc cofam jakieś 50 metrów. Wjeżdżam na czyjś wjazd, pan pozdrawia mnie środkowym palcem i z ogromnym uśmiechem, że wygrał. No i za chwilę sam szukał podjazdu, bo z drugiej strony w międzyczasie musiało zapalić się zielone, a ciężarówce z naczepą i ciągnikowi z dwiema przyczepami nie łatwo się manewruje.

Co pan zyskał? Satysfakcję, że nie dał mi zjechać(zabrakło mi kilku metrów), bo w jego mniemaniu byłem cwaniakiem jadącym na czerwonym? Argument, że z posesji wyjeżdżam? On ma na to wyyebane. Cieszę się, że też miał przyjemność poćwiczyć cofanie.

ulica

Skomentuj (6) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 106 (108)

#85882

(PW) ·
| Do ulubionych
Wychodzimy z żoną z koncertu w ramach WOŚP-u, oklejeni serduszkami, humor dopisuje, bo grała m.in. kapela, którą lubimy, dodatkowo udało mi się wylicytować płytę z ich podpisami. Poszły na to wszystkie pieniądze jakie mieliśmy przy sobie (licytacja może nie za ogromne sumy, ale poszło wszystko co nam zostało po zakupie biletów-cegiełek).

Idąc do samochodu, podchodzi chłopczyk z puszką i pyta się czy dorzucimy coś. No chętnie, ale nie mamy nawet grosika. Chłopaczek podziękował za to, ale jego opiekun już nie był taki miły i odchodząc z dzieckiem powiedział:
- Skąpe pisowskie kur*y.

Dziecko potrafiło się zachować, podziękować, pomimo tego, że nic nie wrzuciliśmy, opiekun, może ojciec, niestety burak.

miasto

Skomentuj (25) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 224 (248)

#84565

(PW) ·
| Do ulubionych
Dyskryminacja w szkołach, w pracy chyba bardziej dokuczliwa.

Kilka lat temu na produkcji okazało się, że na następnych kilka dni potrzebna jest mniejsza obsada, więc kierownik szuka chętnych na urlop, ale panów to nie dotyczy. Na pytanie, jak to się ma do zasad etycznych promowanych przez zakład: "wszyscy traktowani są równo”, padała wymijająca odpowiedź i kierownik szybko się ulatniał. Sprawa powędrowała wyżej, a rozmowa kierowników z dyrektorem zakończyła się tym, że mężczyźni i tak byli dyskryminowani, bo panie "chętne" na urlopy były szukane w tajemnicy.

Inna sytuacja, rozruch linii, w zasadzie praca spokojna, bez ciśnienia na wynik, bo w kilka osób tylko zapuszczało się produkcję i jak dobrze poszło, to po 5-6 godzinach można było iść do domu (płacone za 8 godzin), zgłosić się można było, ale przeważnie klucz doboru to kierownik, 3 liderów i dodatkowo 2 "przypadkowych" pracowników (o dziwo, zawsze te same osoby). Pal licho, ale gdy potrzeba było zostać, bo poprawić towar trzeba albo zrobić więcej, bo pilna wysyłka lub przyjść, by ciężko fizycznie pracować, to już pracownik zawsze był potrzebny i stwierdzenie, że w grafiku dzień wolny i dla mnie to wiążące, było niemile widziane. Gorzej jeszcze przyjmowano stwierdzenie, że mogą przyjść te osoby, co zawsze na rozruch chodzą.

Praca była dobra, ludzie wspaniali, ale ruchy kierownictwa niezrozumiałe. Dlatego cieszę się, że pracuję już w innym miejscu.

dyskryminacja

Skomentuj (8) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 112 (148)

#84344

(PW) ·
| Do ulubionych
A2 pomiędzy węzłami Grodzisk Mazowiecki, a Wiskitki.
Gorąco pozdrawiam kierowcę, który wyjeżdżał w dniu dzisiejszym z MOP Baranów w stronę Poznania swoim rydwanem z dumną fabryczną naklejką 2.0 i nie fabryczną - samochód sfinansowany z 500+ z prędkością... Nie wiem, coś koło 50km/h.

Ja musiałem hamować ze 120 do 50, by nie wjechać w kufer. Bo pan zamiast dojechać do końca pasa "rozbiegowego", postanowił sobie włączyć się w połowie tego pasa do ruchu.

Niestety nie miałem możliwości bezkolizyjnej ucieczki na lewy pas. Klakson pana uraził, więc po wyprzedzeniu go do węzła Wiskitki, troszkę pomrugał długimi, a mijając mnie pokazał, że ma sprawny klakson, choć nie koniecznie mózg.
PS. Nie Audi, nie BMW, a Volvo.

A2 autostrada

Skomentuj (6) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 127 (143)

#83977

(PW) ·
| Do ulubionych
Śnieży, narzekanie na to, że śnieży w zimę jest chyba normą, że drogowcy nawalili, że zimno.
Ja natomiast nie potrafię zrozumieć, czy ciężko jest odśnieżyć samochód?

Jadę za samochodem, ewidentnie komuś nie chciało się zbytnio go odśnieżyć, spora warstwa śniegu na dachu, tylna szyba też zaśnieżona, światła z tyłu samochodu na szczęście widać. Śnieżek trochę się osypuje z samochodu. Na skrzyżowaniu zapala się żółte i za chwilę czerwone światło, zaśnieżony samochód hamuje, sprawnie poszło, bo drogowcy sypią solą i jezdnia czarna, mokra. Sprawne hamulce spowodowały, że sporo śniegu z dachu zjechało na przednią szybę. Stoję na czerwonym na pasie do skrętu w lewo, widzę, że wycieraczki chyba nie dają rady zdjąć śniegu z szyby, bo kierowca wysiada i próbuje zrzucić śnieg z szyby. Zielone światło, kierowca walczy dzielnie, ktoś go pogania z tyłu klaksonem, więc wsiada i z odśnieżoną tylko połową szyby, od strony kierowcy wjeżdża na skrzyżowanie na żółtym a w zasadzie na czerwonym.

Czy naprawdę warto tak postępować?

Polska śniegiem okryta

Skomentuj (7) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 109 (123)

#83467

(PW) ·
| Do ulubionych
Dzień który powinien być dniem zadumy, jest czasami festiwalem chamstwa.

1. Na drogach. Pogoda w tym roku dopisuje, ale ograniczenia prędkości nie zostały zniesione, więc wyprzedzając na ekspresówce jadąc i tak już +20 ponad dopuszczalną nie jest miło być popędzanym długimi i siedzeniem na zderzaku przez miszczóf kierownicy.

2. Drogi i parkingi przy cmentarzach. Wiadoma rzecz, nie wszędzie jest darmowa komunikacja, więc ludzie jadą samochodami, zakaz wjazdu? Jego nie dotyczy, co z tego, że jedzie pod prąd, że jadący prawidłowo są blokowani przez pana szos. Podobnie ci, którzy muszą podjechać pod samą bramę i wysadzić kogoś, ok, nie każdy jest na tyle zdrowy by iść te 50-100 metrów od parkingu, w połowie pustego, bo na poboczu i chodniku bliżej.

3. Gofry i baloniki przed bramą cmentarną, ach popkorn i wata cukrowa też, no i obwarzanki. To nie festyn, ale tak wiem, w innych krajach wesoło się obchodzi ten dzień.

4. Ludzie na cmentarzu, modlisz się przy grobie, staranuje cię, nie przeprosi, jeszcze z pretensją powie, że tu się nie stoi. Odpuszczam pyskówkę, bo nie ma sensu. Tak, stałem, przy samym grobie, panu iść alejką było niewygodnie, więc pęd jej bokiem uznał za lepsze rozwiązanie.
Może nie jest to piekielne, może to już normalność.

Wszystkich Świętych

Skomentuj (26) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 139 (165)
zarchiwizowany

#83426

(PW) ·
| było | Do ulubionych
Choć dla wielu osób sezon rowerowy zakończył się już dość dawno, ja często poruszam się rowerem nawet w deszcz czy mrozy. Dzisiaj pogoda łagodna, wiatr i mżawka nie są straszne, jak widać też i dla innych, kawałek z górki, widoczność dobra, więc można pofolgować i rozpędzić rower, zwłaszcza, że po drugiej stronie niecki długi podjazd. Prędkość większa już nie odpowiadała dziadkowi, który jechał z drugiej strony i postanowił mnie wyhamować. Wyjechał mi na czołówkę i po zatrzymaniu mówi, trzeba wolniej jeździć, bo zagrożenie stwarzasz.
Nie dotarło do niego to, że to on zagrożenie stworzył, bo ktoś mógł jadący za mną, już nie wyhamować, to dla pana było nie istotne, ważniejsze było pokazać, że on ma rację.

ścieżki rowerowe

Skomentuj Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 2 (32)

#83387

(PW) ·
| Do ulubionych
Mglisty poranek, niektórzy już czują weekend, byle szybciej do pracy, a potem jeszcze szybciej wyjść z niej.
Ulica nieco wąska, korek na tej ulicy w godzinach szczytu jest codzienną "radością" z podróżowania tą przelotówką, ale dzisiaj sięgnął prawie dwóch kilometrów.

Pierwsza myśl, że kolizja, wypadek, nawet jeśli sygnalizacja świetlna nawaliła na skrzyżowaniu to nie było tak zakorkowane. Po doturlaniu się do skrzyżowania okazało się, że pani samochód odmówił posłuszeństwa, sama nie miała siły zepchnąć go i czekała na lawetę. Korek wziął się stąd, że aby ją ominąć trzeba zjechać na przeciwny pas ruchu, a przy natężeniu ruchu jakie jest w tym miejscu jest to dość trudne. Do skrzyżowania od momentu zatoru jechałem ok 20 minut, nikt pani nie pomógł, dopiero ja i dwójka nastolatków zepchnęliśmy samochód na chodnik. Wracając do samochodu komentarz wymijającego kierowcy:

- Gdzie chu.u parkujesz. Życie utrudniasz kuta.e.

Człowiek chce być pomocny, to takie kwiatki go spotykają.

droga

Skomentuj (6) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 156 (158)

#83367

(PW) ·
| Do ulubionych
Kolejna praca wyjazdowa, nie dotarliśmy. Nasza podróż zakończyła się najechaniem na tył samochodu.
Taksówkarz wyskoczył do naszego kierowcy z mordą o tym jak jeździ, że prawie zabił jego pasażera. Upiększając swoje przemyślenia przepiękną łaciną kuchenną, że wzywa policję.
Nasz kierowca oaza spokoju, stwierdził, że dobrze, poczekamy na przyjazd radiowozu.

Wtedy taksówkarz zauważył kamerkę.
[Taksówkarz]: Może jednak dogadamy się?
[Nasz Kierowca] Nie ma możliwości, samochód służbowy, pan wzywa, czy ja mam zadzwonić?

Czemu zmiękła rurka panu taksiarzowi? My zapakowanym busem jechaliśmy przepisowo, zachowując odstęp przed samochodem poprzedzającym nas, pan taksówkarz wyprzedził nas na podwójnej ciągłej, wcisnął się pomiędzy nas, a że poprzedzający samochód zatrzymywał się przed przejściem, on zdążył wyhamować, my już nie i skończyliśmy podróż w jego kufrze. Jeszcze policjantom starał się tłumaczyć, że za szybko jechaliśmy, że przez telefon gadał nasz kierowca. Nagranie z kamerki nie potwierdziło tego, a za to do 6 punktów karnych za kolizję i 450 zł taksiarz dostał 200 zł i 5 pkt za wyprzedzanie na podwójnej ciągłej.

Mandaty przyjął, ale miał pretensje do nas, że mu pieniądze na życie odebraliśmy, nie będzie mógł zarabiać, bo samochód w naprawie i że patrzy się po lusterkach, że taksówka jedzie (uprzywilejowany pojazd?).

polski kierowca

Skomentuj (9) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 212 (214)

#83124

(PW) ·
| Do ulubionych
Wypadki z udziałem rowerzystów w przypadku, gdy spotykają się z samochodem, przeważnie kończą się źle dla rowerzystów.

Mówi się o tragicznych wypadkach w mediach i co? Nic. W szkołach też mówi się o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, ale co tam, każdy wie lepiej.

Zapaliło się zielone, więc ruszam samochodem, by skręcić w prawo na skrzyżowaniu i nagle przed maską rower. Hamulec, dziewczynka też hamowała, tyle że gdybym nie hamował, toby skończyła na masce lub w drzwiach.

Pomarudziłem jej chwilę, ale nie wywarło na niej to moje marudzenie żadnego wrażenia i z trudem dalej po przejściu dla pieszych odjechała. Dlaczego z trudem? Zapewne rower dostała w tym roku na Komunię, bo był dużo za duży jak na jej wzrost. Tak, nawet jak jechała po przejściu dla pieszych, powinienem jej ustąpić, pięknie, ładnie, tylko że na przejście wpadła rozpędzona i w ostatniej chwili zobaczyłem, że coś pędzi.

Gdyby coś się stało, zapewne część osób i tak zwaliłaby winę na mnie, bo zwyrodnialec pędził przez miasto, a dziecko to tylko dziecko i przepisów nie musi znać.

Nie musi, ale podstawy jakieś powinna znać, skoro już porusza się sama.

dziecko na rowerze adult

Skomentuj (34) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 123 (145)