Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

metaxa

Zamieszcza historie od: 7 września 2012 - 12:18
Ostatnio: 3 czerwca 2020 - 15:44
  • Historii na głównej: 26 z 29
  • Punktów za historie: 6732
  • Komentarzy: 288
  • Punktów za komentarze: 782
 

#85853

(PW) ·
| Do ulubionych
Dla tych, co narzekają na polską służbę zdrowia.

Mam brata - mieszka w Londynie i tam jest objęty ubezpieczeniem zdrowotnym - a tamtejsi lekarze leczą wszystko aspiryną.

Podejrzewał u siebie zaburzenia pracy tarczycy, a szczęśliwym zbiegiem okoliczności ja pracuję w Katedrze Endokrynologii. Podpytałam lekarzy, jakie powinien zrobić badania, żeby potwierdzić lub wykluczyć takie zaburzenia. Z listą badań brat udał się do prywatnego laboratorium podczas swojego pobytu u rodziców na święta. Z badań wyszła choroba Hashimoto i wypadałoby jeszcze do kompletu zrobić usg.

Udał się zatem z tymi wynikami do swojej GP, żeby pokierowała dalej. I brat dostał skierowanie... na badania laboratoryjne, takie same jakich wyniki przedstawił.

Pani doktor, zapytana, po jakie licho zleca je jeszcze raz, odpowiedziała, że tych zrobionych w Polsce nie rozumie...

Skomentuj (23) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 109 (159)

#85751

(PW) ·
| Do ulubionych
Mieszkam w wieżowcu na 4 piętrze. Sąsiedzi są w porządku poza jedną lokatorką. Zajmuje ona lokal na 7 piętrze, nade mną i mieszka tam z babcią i synkiem. Od pewnego czasu jej ulubioną rozrywką jest wylewanie przez okno różnych substancji - pal licho, jeśli jest to woda.

Ale ostatnio na moim parapecie (oraz do 2 piętra włącznie) znalazła się farba olejna w kolorze wściekłej zieleni. Tego już nie zdzierżyłam - zwłaszcza że poprzedniego dnia umyłam okna, a tu cały parapet, ramy i moskitiera zafajdane.

Wysmarowałam zatem pismo do administracji z prośbą o interwencję. I dziś otrzymałam odpowiedź - że nic nie mogą zrobić, bo ta pani jest niezrównoważona psychicznie. Ona ma rozrywkę, a my się męczmy...

Skomentuj (9) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 116 (124)

#84921

(PW) ·
| Do ulubionych
O rowerzystach będzie. Jednym konkretnie.

Zwykle dojeżdżam do pracy rowerem - mam to szczęście, że cała, ok. dziesięciokilometrowa trasa to ścieżka. Ostatni jej odcinek biegnie wzdłuż dwukierunkowej ulicy - ruch jest tam spory, ulica jest dość wąska i często są korki. Do tego wszystkiego - stanowi ona dojazd do dużego szpitala, zatem i karetka na sygnale nierzadko się trafia. Osobiście czułabym się co najmniej niekomfortowo jadąc rowerem w takich okolicznościach.

Ostatnio zdarzyło się, że musiałam dojeżdżać do pracy autem. Jadę zatem tą wąską ulicą i co widzę? - przede mną, środkiem pasa popyla nastolatek na rowerze miejskim. Podjeżdżam, uchylam okno i uświadamiam młodzieńca, że obok jest piękna, równa ścieżka. Na co on odkrzykuje (w sumie nie wiem skąd mu się wzięła ta agresja):
- Wiem! Ale nie miałem jak wjechać!
Po czym pozdrowił mnie uniwersalnie środkowym palcem.
Aha? Czyli, że jak nie było wjazdu, to wprowadzić się nie daje?

Gdyby to był mój syn, to bym mu chyba nogi z tyłka powyrywała.

Skomentuj (12) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 125 (131)

#84907

(PW) ·
| Do ulubionych
Obóz harcerski - las, jezioro, namioty, banda harcerzy. Dzieciaki sobie wypoczywają, instruktorstwo też - no sielanka.

Aż tu nagle - przyjeżdża Sanepid na kontrolę. Druh Komendant pokazuje obóz - namioty rozstawione jak należy, młodzież szczęśliwa, kuchnia w porządku, sanitariaty czyste. Ale ale! Nie może być tak pięknie!

Okazuje się, że w lesie są szyszki! Nikt się tego nie spodziewał, a już najmniej Sanepid. Zatem wydano zalecenie - usunąć szyszki! Po czym pozostawiono Druha Komendanta z narastającym stuporem.

Skomentuj (23) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 177 (209)

#84744

(PW) ·
| Do ulubionych
Tata sprzedaje auto. Samochód ma 8 lat, jest zadbany, serwisowany wyłącznie w ASO. Co ważne - jest to Fiat. Ja wiem, naród nie lubi Fiatów ;) Ogłoszenie napisane, a w nim wszystkie dane techniczne i marka. Przyjeżdża pan. Odbywa jazdę próbną. Stara się zbić cenę - Tata zgadza się coś tam opuścić. Wydawałoby się, że za chwileczkę zostanie podpisana umowa sprzedaży. Tata zaprasza pana do domu, żeby formalności dopełnić w kulturalnych warunkach. I wtedy pan powiada:
- To auto ma być dla mojej żony. A ona nie chce Fiata. Nie ma pan nic innego?
No nie ma...

Skomentuj (5) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 121 (129)
zarchiwizowany

#84618

(PW) ·
| było | Do ulubionych
Wakacje się zbliżają. Planujemy wyjazd zagraniczny, zatem należałoby wyrobić kartę ekuz. Nie lubię wystawać w kolejkach w takich instytucjach, ale wyczytałam że mogę wysłać skan wniosku mailem i zaznaczyć żeby odesłali pocztą. W to mi graj - wnioski podpisane, zeskanowane, wysłane.
Dziś dostałam maila od pani referent - żeby dosłać skan legitymacji syna (zrozumiałe, chociaż w informacjach nic o tym nie było, a z wieku można wywnioskować, że jest uczniem) oraz - żeby wnioski podpisać. Bo nieczytelnie.
Jutro wyślę drugi raz. Podpisane drukowanymi literami.

nfz

Skomentuj (10) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: -13 (23)

#84061

(PW) ·
| Do ulubionych
Miałam konto w banku z żubrem. Założone przez mojego męża ponad 20 lat temu, głównie z powodu bliskości oddziału. Z biegiem czasu konto robiło się coraz mniej przydatne i droższe. W ostatnim roku prowadzenie rachunku kosztowało już 11,50 za miesiąc, każda wypłata z obcego bankomatu oznaczała prowizję w wysokości 6 zł (niezależnie od kwoty), a ichnich bankomatów jak na lekarstwo. Wiele razy chcieliśmy je zamknąć, ale zawsze coś nam przeszkodziło.

Aż nadeszła chwila kiedy się zmobilizowaliśmy i udaliśmy się do oddziału banku. Piekielnie było średnio, ale dość dla nas zabawnie. Pierwsze co usłyszeliśmy to że konta nie da się zamknąć u nich w oddziale, musi być oddział macierzysty gdzie było zakładane. A obecnie mieszkamy na drugim końcu miasta. Po interwencji kierownika oddziału jednak się dało. Oczywiście nastąpiły próby przekonania nas, że lepszego banku to na świecie nie ma. I czy wyrażamy zgodę, żeby zadzwonił do nas konsultant, bo przygotują dla nas specjalną ofertę. Z ciekawości zgodę wyraziliśmy. Już następnego dnia zadzwoniła pani konsultantka, a propozycja była następująca:

- Z uwagi na to, że są państwo długoletnimi klientami zrezygnujemy dla państwa z opłaty za prowadzenie rachunku i prowizji za wypłaty z bankomatów przez okres 12 miesięcy! - zakomunikowała pani radośnie.
- A co potem? - pytam.
- Potem wrócimy do poprzednich warunków...
Podziękowałam za tak wspaniała ofertę.

Skomentuj (8) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 123 (127)

#83949

(PW) ·
| Do ulubionych
Pracuję na uczelni medycznej.
Jak to często w takich przypadkach bywa rektorat jest w centrum, a poszczególne katedry porozrzucane są po całym mieście. Nasza mieści się na terenie dużego szpitala, zatem jeśli jest do nas jakaś korespondencja, to listonosz zostawia ją w kancelarii. Pani kancelistka dzwoni do adresatów, żeby ktoś przyszedł po pisma. Wszystko gra i buczy. Ale! Gdyby było tak pięknie to nie byłoby tej historii.

Pani kancelistka udała się na urlop i korespondencja tymczasowo trafia do sekretariatu zastępcy dyrektora. Dziś udałam się tamże po pisma. Było jedno, ale przy okazji poprosiłam panią sekretarkę, żeby telefonowała kiedy będzie coś do nas (zwłaszcza, że tej korespondencji nie ma dużo). Zostałam ofukana, że ona nie ma czasu i że ktoś ma przychodzić. W poniedziałek, środę i piątek. Dalej twierdzę, że telefon byłby dla wszystkich wygodniejszy - nawet wręczyłam jej numery wewnętrzne bo może nie ma - znowu zostałam ofukana.
Cóż - pismo zabrałam, zaniosłam gdzie trzeba i dowiedziałam się jeszcze jednej ciekawostki. Otóż w ubiegłym tygodniu list (polecony i ZPO) z UJ zaadresowany imiennie na jednego z naszych pracowników pani sekretarka odesłała z adnotacją "adresat nieznany"... Ciekawe ile listów tak potraktowała.
Całe szczęście kancelistka wraca w poniedziałek.

EDIT: podniosły się głosy w obronie pani sekretarki. Zatem wyjaśniam - korespondencja do nas zdarza się sporadycznie - w ciągu pół roku mojej pracy musiałam po nią iść może ze 4 razy. Uczelnia preferuje raczej elektroniczny obieg dokumentów. Szpital jest ogromniasty - zatem ja także muszę swoje obowiązki na jakiś czas "odstawić" żeby po te listy iść - a jak wspomniałam ta potrzeba występuje bardzo sporadycznie.
A list z UJ tak lekkomyślnie przez panią odesłany został przywieziony przez kuriera, który - pomimo rozległości obiektu - nie miał żadnego kłopotu z odnalezieniem adresata.

Skomentuj (34) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 132 (158)

#70235

(PW) ·
| Do ulubionych
Nigdy nie miałam powodów, żeby narzekać na służbę zdrowia. Aż do teraz…

Trochę biegam. Jakiś czas temu zaczęła mnie boleć stopa, podeszwa konkretnie. Nie doznałam żadnej kontuzji - ot, boli, i to żeby było śmieszniej nie w trakcie biegu, ale po "zastaniu".

Poczytałam nieco i najbardziej prawdopodobną przyczyną wydało mi się zapalenie rozcięgna. Udałam się zatem do lekarza POZ z pełną świadomością, że raczej nie wyleczy, ale przynajmniej skieruje na dalszą diagnostykę, a specjalista zapewne problem rozwiąże.

Skierowania nie dostałam. Za to otrzymałam bezcenną radę: "nie biegać".

Pointy nie będzie. Do sportowego pójdę prywatnie.

Skomentuj (28) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 158 (238)

#83589

(PW) ·
| Do ulubionych
W moim bloku mamy taki luksus jak suszarnia. W miesiącach zimowych błogosławieństwo - naraz można rozwiesić 4-5 wsadów pralki, po jednym dniu wszystko suche. Zazwyczaj zajmuje się suszarnię na nie dłużej niż dwa dni.

Klucz od tego przybytku znajduje się u sąsiadki z ósmego - ona koordynuje kolejkę. Ja mam z nią taki układ, że jeśli jest pilna potrzeba, to "dowieszam" się do jej prania. Wszystko gra i buczy.

Aż do zeszłego tygodnia - zapisana byłam w kolejce na weekend. Przychodzę do sąsiadki, a tu klucza nie ma - pani z drugiego trzyma już tydzień i nie oddaje. Niby ma czteroosobową rodzinę i prania może się nazbierać, ale żeby aż tydzień trzymać? No to idziemy z interwencją.

Na pytanie, kiedy odda klucz, sąsiadka odpowiada, że nie wie, bo jeszcze nie skończyła prania. W tym momencie zwizualizowałam sobie ilość brudnych rzeczy u niej w domu.

- No ale jak to możliwe? Przez tydzień?

I tu nastąpiło wyjaśnienie…

- No przecież nie mogę włączać pralki częściej niż raz dziennie, bo mi się zepsuje…

Chyba żyję w innym świecie...

Skomentuj (21) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 158 (170)