Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

q1w2e3r4

Zamieszcza historie od: 4 maja 2022 - 11:51
Ostatnio: 29 czerwca 2022 - 18:31
  • Historii na głównej: 2 z 3
  • Punktów za historie: 294
  • Komentarzy: 2
  • Punktów za komentarze: 3
 
poczekalnia

#89414

przez (PW) ·
| było | Do ulubionych
Po przeczytaniu #89308 o naciąganiu na kasę poprzez wezwanie.
Aktualnie mam taką sytuację.
W maju wysyłałem dość sporą paczkę, wszedłem na stronę epaka i po wpisaniu parametrów paczki wybrałem przesyłkę DPD z nadaniem w punkcie Epaka w moim mieście. Wszystko opłaciłem i po dostarczeniu do punktu paczka poszła na drugi koniec polski.
Po 3 tygodniach dostaję fakturę do opłacenia drugie tyle co zapłaciłem podczas wysyłki. Ponieważ przewoźnik DPD stwierdził że paczka była niestandardowa. Zadzwoniłem pod infolinię i dowiedziałem się że DPD stwierdziło że paczka była w niestandardowym wymiarze. A jestem pewny że była w formie prostokąta z równymi bokami.
Oczywiście napisałem reklamację którą epaka przesłała do przewoźnika.
Wczoraj dostałem powiadomienie windykacyjne że miną termin zapłaty, z informacją że nawet jak się nie zgadzam z ich opinia to muszę zapłacić a później się odwoływać i liczyć że zwrócą mi pieniądze.

Czy w Polsce jest się nie winnym puki nie udowodnią mi winy? Bo dowodów że moja paczka była niestandardowa nie otrzymałem.
Więc wg nich mam zapłacić im bo oni tak twierdzą a później to JA mam udowodnić moją niewinność?

Co śadzicie o takiej sytuacji?

Skomentuj (31) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 41 (55)

#89381

przez (PW) ·
| Do ulubionych
Po przeczytaniu wpisu #84785 przypomniało mi się moja historia z policją:)

Pewnego razu pomagałem rodzinie otworzyć zamek w ich drzwiach od mieszkania.

Nie było możliwości otwarcia go kluczem więc przyjechałem z narzędziami i zaczynam wiercić.

Po chwili udało się, jesteśmy w środku. A tu nagle dzwoni domofon, odbieram i tu moje zdziwienie... Na dole policja stoi i prosi żeby otworzyć drzwi!

Rozumiecie?! Policja która została wezwana do podejrzenia włamania dzwoni domofonem do "włamywaczy" żeby Ci im drzwi otworzyli!

policja

Skomentuj (13) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 143 (161)

#89385

przez (PW) ·
| Do ulubionych
Kiedyś pracowałem w stoisku na festynach. Było to stoisko z zabawkami.

1. Losy.
NIGDY nie wygracie tego co obiecuje sprzedawca, zawsze to będzie coś gorszego niż cena za los. Na pytanie co można wygrać, zazwyczaj dostaniecie odpowiedź że wszystko co widać, a dostaniecie coś spod stołu.

2. Pewnego razu z samego rana pewien baca, który sprzedawał oscypki miał takiego kaca, że przewrócił swój cały stół z serkami. Oczywiście pozbierał z ziemi i jak by nigdy nic później to sprzedawał.

3. Nigdy nie kupujcie jedzenia na straganach na początku pierwszego dnia imprezy. Bardzo często jest to jedzenie sprzed tygodnia z innej imprezy. Przecież nikt nie wyrzuci tego co zostało.

4.Ceny balonów z helem. Są wysokie bo ceny samych balonów nie są niskie a do tego hel. Oczywiście jak na następny dzień balon oklapnie to znaczy że balon jest niskiej jakości i szybko przepuścił gaz.

5.Obsługa za wolno pracuje?
Jeśli festyn trwa więcej niż jeden dzień to dlatego, że obsługa pracuje do końca tzn. często do 3-5 nad ranem, śpią w śpiworach w straganach w których pracują. A później jest szybka pobudka i kolejny dzień pracy.

festyn

Skomentuj (15) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 89 (99)

1