Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

q780675

Zamieszcza historie od: 12 marca 2019 - 21:46
Ostatnio: 26 maja 2019 - 23:04
  • Historii na głównej: 2 z 3
  • Punktów za historie: 189
  • Komentarzy: 8
  • Punktów za komentarze: -20
 

#84432

(PW) ·
| Do ulubionych
Jestem zimną suką, nieczułą zołzą, egoistką, złą matką oraz generalnie diabłem wcielonym. Dlaczego? Dlatego, że ośmielam się nie być zachwycona tym, że nauczyciele walczą o podwyżki.

Może i jestem piekielna, ale:
- nie jestem zadowolona z tego, że codziennie muszę kombinować, co zrobić z dzieckiem;
- nie uważam, że muszę być szczęśliwa z tego powodu, że nagle z dnia na dzień, bezterminowo jestem zmuszona do organizowania opieki dziecku kosztem pracy, znajomych i rodziny;
- nie uważam, że tam, gdzie strajk, tam muszą być ofiary (jak komuś się spali dom, to powinien być szczęśliwy, bo cierpi w słusznej sprawie? jak komuś umrze członek rodziny na korytarzu SOR, to niech się cieszy, bo zwróci uwagę na trudną sytuację służby zdrowia?);
- nie uważam, że mam być szczęśliwa, bo zarabiam mniej, żeby ktoś mógł zarabiać więcej;
- uważam, że nie ma tak, że czy się stoi, czy się leży, 1000 PLN się należy;
- uważam, że są i dobrzy, i źli nauczyciele, jak w każdym zawodzie.

strajk nauczycieli

Skomentuj (105) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 68 (292)
poczekalnia
Miejsce akcji: Powsin, Park Kultury
Data: 1 maja, ergo -ludzi do czorta
Bohater: Madka Roku

Rozglądając się za przemieszczającą się w tempie ekspresowym latoroślą, zobaczyłam taki oto obrazek: gromadka dzieci stoi i patrzy tęsknym wzrokiem na jedną z nielicznych i malutkich trampolin (ogólnie chyba jest ich 3 lub 4), tak góra na 2-3 dzieci. Część dzieci co jakiś czas się oddala, uznając czekanie za beznadziejne.
Czemu patrzy, a nie się bawi? Bo trampolina została przez madkę roku potraktowana jako kojec, z którego jej na oko 10-miesięczne, raczkująco-stające dziecię, nie było jeszcze za bardzo w stanie wyjść.

Wnioski: od wieku 14 lat regularnie powinno się rozwiązywać test na dojrzałość umysłową, wykluczający madkujące zgąbczenie mózgu i tatusiowatość niepospolitą, w razie oblania, powinno się usuwać jajniki (płeć teoretycznie piękna) i podwiązywać nasieniowody (panowie).
The end.

plac zabaw

Skomentuj (16) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 41 (99)

#84233

(PW) ·
| Do ulubionych
Strajk nauczycieli...

Sama miałam uprawnienia nauczycielskie, ale już na etapie studiów wiedziałam, że uczyć nie będę, bo to ciężki kawałek chleba za kiepską kasę. Dlatego rozumiem postulaty nauczycieli i generalnie staram się nie wkurzać z góry na strajk, ale...

Dzisiaj w telewizji poświęcili z pół godziny na ubolewanie, jacy to nieszczęśliwi ósmoklasiści, bo egzamin. Egzamin to nie koniec świata. Rekrutację można przeprowadzić na podstawie świadectwa i egzaminu w szkole średniej, całe lata ludzie, w tym ja, tak egzaminy zdawali i jakoś się nikomu na głowę świat nie zawalił. A teraz biedne dzieci, bo stres, bo to i owo, bo rzeczywiście, drwala pokolorować w innej szkole, do której, kurdę blaszka, chcą chodzić, to przedsięwzięcie ponad siły naszej biednej, zestresowanej, i z różnymi dys- młodzieży.

Ciekawe tylko, dlaczego nawet 3 minut nie poświecono temu, że zakładnikami sytuacji są przede wszystkim rodzice dzieci przedszkolnych i zerówek. W końcu nikt nie zostawi w domu samego 3-latka, ani nawet 6-latka. Rodzice będą musieli na gwałt szukać rozwiązań, ewentualnie brać dni opieki. Tylko dlaczego ja mam dostać 80% pensji za strajk nauczycieli, którzy dostaną pełne wynagrodzenie? Do kogo mam się zwrócić o wyrównanie? Do pani minister od deformy? skarbu państwa? czy przedszkolanki, którą - jak wspomniałam - rozumiem. I to jest, problem, a nie egzamin.

strajk_nauczycieli

Skomentuj (40) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 80 (116)

1