Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

raff319

Zamieszcza historie od: 13 maja 2011 - 17:40
Ostatnio: 16 kwietnia 2019 - 22:45
  • Historii na głównej: 11 z 11
  • Punktów za historie: 2504
  • Komentarzy: 51
  • Punktów za komentarze: 51
 

#84066

(PW) ·
| Do ulubionych
Poranne Polaków uprzejmości.

Byłem w sklepie, kupowałem dosłownie jedną rzecz. Stoję w niedużej kolejce i nagle jakaś pańcia +/- 50 lat z całym załadowanym wózkiem puka mnie w ramię i pyta, czy ją przepuszczę.

Spoglądam na jej wózek i mówię, że mam tylko jedną rzecz i niestety nie.

Na co ona:
- A to spierd*laj, gówniarzu.

Sklep

Skomentuj (2) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 107 (127)

#82280

(PW) ·
| Do ulubionych
Zaparkowałem równolegle w taki sposób, że między moim tylnym zderzakiem, a tylnym samochodu za mną było gdzieś 20cm. Upewniłem się czy samochód z przodu ma wystarczająco miejsca aby wyjechać i stanąłem obok żeby jeszcze zapalić. Po chwili podchodzi facet i taki dialog się wywiązuje:

Facet - Ale pan miał tu nie wjeżdżać!
Ja - Przepraszam, nie rozumiem.
F- No specjalnie tak stanąłem (czyt. myślałem że zastawiam dwa miejsca) żeby później bez problemu wyjechać. Pan mnie zastawił, proszę odjechać.
J - No ale przecież ma pan miejsce z przodu.
F - Ale będę musiał na kilka razy kręcić.
J - Mogę panu pomóc i mówić ile miejsca zostało przy cofaniu.
F - Nieważne, poradzę sobie. Nawet na parkingu muszą mnie wku****ć.

Tego niby miałem nie słyszeć, ale powiedział na tyle głośno, że dotarło to do mnie. Wzruszyłem ramionami i patrzyłem jak pan wyjeżdża. Po trzech poprawkach odjechał.

parking

Skomentuj (3) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 144 (158)

#66805

(PW) ·
| Do ulubionych
Postanowione. Kupujemy fotelik na rower i będziemy jeździć razem z dzieckiem.

Chcąc oszczędzić czas i pieniądze, szukałem na olx w moim mieście, aby móc odebrać osobiście i sprawdzić, czy wszystko jest tak, jak powinno.

Jest. Fajny model, rozsądna cena i nawet niedaleko mnie można odebrać. Środa, 3 czerwca ok. 10, dzwonię.

Niestety można kupić dopiero po 17, co mi nie pasuje, bo pracuję po południu. Ale pomimo święta w czwartek, pani chętnie mi go sprzeda w czwartek rano. Umówieni. Załatwione.

No właśnie jednak nie.

Podjeżdżam o umówionej godzinie w umówione miejsce i okazuje się, że pani nie miała jak odebrać z magazynu i przeprasza, i że zgubiła mój numer i nie miała jak mnie uprzedzić.

Dzwoniłem z komórki na komórkę, więc dziwnie by było "zgubić", bo nie mam zastrzeżonego, no ale trudno. Popsuło mi to plany, bo chciałem w długi weekend pojeździć rodzinnie, ale pani obiecała, że w poniedziałek sama przywiezie do mnie. W ramach zadośćuczynienia za jej błąd.

Super.

W poniedziałek rano zadzwoniłem jeszcze raz, ustaliłem datę, godzinę, wysłałem sms-em adres i czekałem.

I bym pewnie czekał do teraz. Chyba wybitnie nie chcą ode mnie pieniędzy, bo nie przyjechali, nie zadzwonili, nie odebrali ode mnie telefonu i nie oddzwonili do teraz (środa).

Trudno. Ja się napraszać nie będę, aby łaskawie mogli mi coś sprzedać. Pojechałem do sklepu sportowego, kupiłem od ręki. Co prawda trochę drożej, ale mam. Czekam na chwilę wolnego i pogodę - i jazda po zdrowie i frajdę dziecka.

białystok

Skomentuj (12) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 125 (195)

#82126

(PW) ·
| Do ulubionych
Byłem z dzieckiem w centrum handlowym. Syn chciał przejechać się na tych samochodzikach, do których wrzuca się pieniążka i przez kilka sekund się rusza i gra muzyka. Niestety nie miałem dwuzłotówek, więc wszedłem do pobliskiej apteki żeby wymienić, niestety nie udało się.

I w tym momencie odzywa się Grażyna Biznesu stojąca obok.
- Ja mogę panu wymienić. Dam panu dwuzłotówkę, jak pan mi da trzy złotówki.
Aż się zaśmiałem z tej promocji, aptekarka też. Odmówiłem, na co Grażyna:
- Cóż, pana strata.

CH M1

Skomentuj (4) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 123 (147)

#79905

(PW) ·
| Do ulubionych
Żeby zobrazować sytuację, najpierw krótki opis.

Sklep, w którym przed chwilą byłem, ma na dziale mięsnym dwa stanowiska: jedno z mięsem surowym, a kawałek dalej (wzdłuż tej samej "lady") wędliny, kiełbasy itp. Do obu obowiązuje oddzielna kolejka. Po wejściu do sklepu naturalnie najpierw mija się "surowe", a później są wędliny.

Miałem kupić i jedno, i drugie, więc ustawiłem się w kolejce za jakąś "pancią" do surowego. Zauważyłem, że w wędlinach nie ma prawie kolejki, więc poszedłem najpierw tam. Po chwili "pancia" pakuje się przede mnie. Zwracam jej zatem uwagę, że kolejka jest za mną.

Dowiedziałem się, że mam ją przepuścić, bo ona "była pierwsza w tamtej kolejce i naturalne jest, że najpierw surowe, a później wędliny”, więc ona musi być przede mną również tu.

Zupełnie zbiła mnie z tropu swoim tokiem rozumowania, ale zdążyłem odpowiedzieć, że obowiązuje oddzielna kolejka i powtórzyłem, iż koniec jest za mną.

Widziałem, że "pancia" chce jeszcze mnie przekonywać do swojej "racji", ale ekspedientka zapytała mnie, co ma podać i "pancia" coś tam powiedziała pod nosem, ale ustawiła się za mną.

A więc info do wszystkich, jeżeli robicie zakupy, to koniecznie w takiej kolejności, jak są produkty wystawione. Nie można najpierw wziąć czegoś z końca sklepu i później wrócić do początku. No, chyba że przepuści się wszystkich w kolejce. ;)

sklep

Skomentuj (3) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 97 (119)

#78501

(PW) ·
| Do ulubionych
Przypomniały mi się dziś czasy studenckie. Byłem na imprezie, która spowodowała przyjazd policji.

Sęk w tym, że był to... piknik rodzinny w przedszkolu i było to około godz. 17. Jakiś uprzejmy sąsiad przedszkola zadzwonił, żeby zapewne uciszyć tę dziką imprezę z dmuchanymi balonami, malowaniem twarzy i karaoke dla 3-4 latków.

Tylko policjanta szkoda, bo widać było po minie, że "nie chcem ale muszem".

białystok

Skomentuj (48) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 155 (197)

#78446

(PW) ·
| Do ulubionych
Kilka lat temu, gdy byłem jeszcze na studiach, zacząłem szukać pracy. Padło na szkoły językowe, przede wszystkim ze względu na elastyczny grafik żeby pogodzić z nauką.

Trafiłem na ogłoszenie pewnej szkoły, która nie miała zbyt dobrej opinii wśród znajomych lektorów, ale wyszedłem z założenia że na początku "kariery" nie będę wybrzydzał. Pojechałem na rozmowę z dziewczyną, której poziom angielskiego do najwyższych nie należał. Zostałem poinformowany, że w weekend odbędzie się szkolenie techniczne czy jakoś tak to nazwała i że przypomną się jeszcze z dokładnymi informacjami.

Nadszedł piątek, czyli dzień w którym szkolenie miało się odbyć. Zadzwonili ok 12, że jednak przełożono szkolenie na inny termin bo jakaś awaria. OK, rozumiem.

Tego samego dnia była impreza w akademiku, na której miał być kolega z roku. Spóźniał się dość długo, więc napisałem czy w ogóle będzie i dostałem odpowiedź ... że jest na szkoleniu ww. szkoły i będzie trochę później.

Rozumiem że można znaleźć lepszego kandydata, nie rozumiem jednak tego, że dorośli ludzie nie są w stanie powiedzieć prawdy. Tego dnia postanowiłem, że już nigdy więcej nie będę miał nic wspólnego z tą szkołą. A oni mój numer zachowali i jeszcze kilka razy zapraszali na rozmowy, nie rozumiejąc dlaczego nie jestem zainteresowany.

białystok

Skomentuj (8) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 223 (225)

#77963

(PW) ·
| Do ulubionych
Szczerze? Nie uwierzyłbym komuś, ale sam tego doświadczyłem.

Zabrałem dziecko na plac zabaw w galerii handlowej. Syn bawi się w najlepsze, ja popijam kawę kupioną w jakimś Coffee point. Odwróciłem się na chwilę od kawy żeby wyjąć wodę dla dziecka, wracam wzrokiem do mojej kawy... a ona odchodzi w rękach jakiejś babeczki 50+. Na mój tekst, że to moje usłyszałem: "Kupisz sobie drugą gówniarzu". A mam 31 lat.

No i tak zrobiłem, bo 5zł mnie nie zbawi. Ale, ludzie, naprawdę?

auchan

Skomentuj (32) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 194 (236)

#77555

(PW) ·
| Do ulubionych
Tego się nie spodziewałem.

Kupiłem przez allegro buty. Jako formę dostawy wybrałem paczkomat bo blisko i wygodnie. Mogę odebrać kiedy mi pasuje a nie kiedy kurier ma akurat czas.

Dostałem smsa że towar czeka. Pojechałem wstukałem, skrzynka się otworzyła a tam... pusto.
Telefon na infolinię inpostu i informacja że jestem trzydziesty w kolejce. Podziękowałem. Reklamacja na stronie, info o zaistniałej sytuacji na fb oraz mail do sprzedawcy.

Na fb dostałem info że zajęli się sprawą i poinformują o rezultacie i oczywiście przykro im z tego powodu. Na oficjalną reklamację nie raczyli odpisać w ogóle.
Na najwyższej wysokości zadania stanął sprzedawca ponieważ to on doprowadził sprawę do szczęśliwego końca. Odzyskałem swoje buty w stanie nienaruszonym.
A co się stało?
Kurier postanowił moje buty zatrzymać dla siebie.

Serio? Myślał że nie zauważę i nie będę szukał swoich butów? W dobie wszechobecnych kamer?

Sprawa rozwiązana a inpost do tej pory się nie odezwał.

Ja już dziękuję za ich usługi.

paczkomat

Skomentuj (17) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 218 (224)

#21906

(PW) ·
| Do ulubionych
Niedługo wprowadzam się do nowego mieszkania. W standardzie od developera zostały mi wstawione drzwi wejściowe pewnej znanej firmy na literkę G. Niestety, wstawione tak, że na dole jest szpara, może nie jakaś strasznie duża, ale moje oko drażni.
No więc znalazłem montera tejże firmy na budowie i mówię jaka jest sprawa.
- "OK, zaraz tam przyjdę".

No i przyszedł, popatrzył, popatrzył, nic nie zrobił i powiedział że zaraz wróci. Jego zaraz trwało dwa dni, po moim ciągłym upominaniu się.
Jak w końcu raczył przyjść znowu, to stwierdził że
- "nie jest przecież tak tragicznie". (wtf! to jak nie da się nogi wsadzić w szparę, to ja mam być zadowolony, prawda?) On przyśle kolegę który wstawiał i on coś z tym zrobi.

Z przyszłym teściem malowałem kuchnię, kiedy słyszę, że drzwi się otwierają. Idę więc zobaczyć kto to i słyszę jakieś walenie. Patrzę i oczom nie wierzę: pan monter jednak wrócił z uwaga - młotkiem i siekierą i "naprawia" futrynę stukaniem w nią obuchem siekiery. Szybko mu wyperswadowaliśmy taką metodę naprawczą, ale niestety za późno. Futryna zruszona, szpara jak była tak jest i górny zamek w drzwiach bardzo się zacina przy próbie zamykania (czego wcześniej nie było).

Pan Genialny Monter poszedł, ja też poszedłem do kierownika budowy aby mu nakreślić sytuację i mam czekać aż przyjedzie ktoś z firmy coś z tym zrobić około 4 stycznia.
Więc z niecierpliwością czekam na dalszy rozwój sytuacji.

Żeby było śmieszniej (niestety nie dla mnie), przy ostatecznym odbiorze kluczy, kierownik budowy poinformował mnie że firma na G. poprosiła aby jeden klucz do drzwi (wejściowych) został jeszcze u kierownika, bo w razie jakby nas nie było w mieszkaniu, to oni wezmą klucz i sami naprawią (!)
Po moim trupie.

Budowa i firma na G.

Skomentuj (16) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 503 (557)