Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#76650

(PW) ·
| Do ulubionych
Historia o 2 siostrach mojego partnera.

Dziewczyny urodziły się, gdy ich starsze rodzeństwo wchodziło w wiek nastoletni, więc od zawsze były traktowane jak małe aniołki-przytulanki. Gdy były malutkimi dziećmi, to było okej, ale w miarę jak rosły ich status w rodzinie zdawał się nie zmieniać. Kilka przykładów.

1. Całkowity brak obowiązków.
Okej, to już zależy od rodziny i tego, jak wychowują dzieci, ale dziewczyny NIC nie robią. Nie wyniosą śmieci, nie zmyją po sobie talerza. Nawet własnego pokoju nie sprzątają - a naprawdę jest co sprzątać. Miśki, płyty, książki, ciuchy (czyste i brudne) i wiele innych rzeczy leży na podłodze, której już nie widać. Łóżek też nigdy chyba nie ścielą.

2. Czesanie.
Czternastolatki są czesane przez mamę. Nie mówię tu o jakichś wymyślnych kokach czy skomplikowanych warkoczach - mama im rozczesuje włosy. Byliśmy u nich w przerwę świąteczną, którą dziewczyny spędziły dosłownie w domu - raczej nie wychodziły. Matka sadzała je przed sobą na małym krzesełku (z którego raczej już wyrosły) i rozczesywała im włosy nieczesane od 4 dni (same to przyznały).

3. Ogólne traktowanie przez matkę.
- Matka strasznie żałowała, że nie może dostać wolnego przed świętami, bo w końcu dziewczyny mają wolne (tydzień przed świętami) i będą w domu same siedzieć. Później pojawiliśmy się my, więc już z lżejszym sercem chodziła do pracy.
- Przed wyjściem do pracy, mama szykowała im więc śniadanie, żeby miały co jeść.
- Matka sprawdza im plecaki - nie, nie szuka papierosów itp., po prostu sama musi sprawdzać, czy nie ma żadnych pism do rodziców oraz wyjmować śniadaniówkę, bo dziewczyny o tym nie pamiętają.
- Matka poprosiła nas, byśmy przypomnieli dziewczynom o tym, że tego dnia mają wziąć prysznic (co było dla mnie niezręczne), ale na szczęście wysłała im też SMS, więc pamiętały bez naszej ingerencji.

Może przesadzam, ale według mnie czternastolatki są trochę za duże na takie traktowanie.

wychowanie

Skomentuj (43) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 273 (309)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…