Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#77627

(PW) ·
| Do ulubionych
Przeczytałem historię #77617 (gdzie narzekano, że nauczyciel angielskiego nie prowadzi należycie zajęć, tudzież bawi się z uczniami itp.) Ja znam podobną sytuację, ale z drugiej strony (a nawet z obu stron, o czym na końcu).

Zawiązanie akcji:

Dziewczyna niedawno po studiach, pełna zapału. Przedmiot ciekawy ("ścisły"), stara się, przygotowuje pomoce, pokazuje wszystko, itp. I co? I większość klasy wlepiona w smartfony, reszta śpi (sic! śpi), słuchają ze 2-3 osoby. Kilka uwag do e-dzienniczków i zgłoszenie wychowawczyni.

Akt I

Skargi rodziców, że stresuje uczniów (czyt. wybudza), próbuje ukraść telefony (zabrać i oddać po lekcji), że wymaga nie wiadomo czego itd., że nie uczy (bo spora część lekcji przypada na budzenie, itp.). Rodzice nie widzą problemu w zachowaniu swoich "pociech". Raczej upatrują przyczyn typu: "żal jej d... ściska, bo nie stać jej na taki telefon..."

Akt II

Opieprz od dyrekcji, że ma robić tak, żeby nie było skarg, że dyrektorka ma inne zajęcia niż słuchanie rodziców czy, nie daj Boże, pytanie z kuratorium. Przypomnienie, że mamy niż demograficzny, a ona dopiero kontraktowy, itd. (czyt. zwolnią).

Efekt:

Kobieta pojętna. Już w drugim półroczu przestaje się przygotowywać, zadaje pracę domową, ale nie sprawdza i rozwiązują razem na następnej lekcji. Nie interweniuje, o ile ktoś nie puszcza muzyki czy filmu z głośnika. Słuchawki są ok. Nie przeszkadza odsypiać pozostałym. Milkną skargi, klasa zadowolona, wg uczniów nauczycielka jest spox, dyrekcja "widzi poprawę". Cierpi tylko jej duma i "etos", ale w obliczu utraty pracy to niski koszt.

I teraz jeszcze "druga strona":

Przypadkowo poznałem jedną z uczennic.
- Czemu śpi na lekcjach? A bo ma do późna korki... (a potem jeszcze przecież trzeba pogadać ze znajomymi na fb);
- Czemu ma tyle korków? A bo nic nie uczą w szkole;
- Czemu nie może nauczyć się w szkole? Bo śpi na lekcjach (zresztą większość tak robi, poza tym to wstyd uważać na lekcji).

Kurtyna. Oklaski...

szkoła

Skomentuj (32) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 344 (374)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…