Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#77734

~chybanie ·
| Do ulubionych
Historia sprzed dobrych kilku lat, z czasów gdy byłam w 3 klasie podstawówki. Podstawówka moja mieściła się w maleńkiej wsi, takiej co to jeden sklep, kapliczka i rzeczona szkoła, do tego kilka domków. Wynika z tego ważna rzecz - każdy się dobrze znał, a i przepływ informacji błyskawiczny.

Szkoła równie malutka - 6 klas po maksymalnie 10 osób w jednej. Szkoła podzielona na dwa poziomy - na górze klasy 1-3, na dole 4-6. Na moim, górnym poziomie w damskiej łazience były dwie kabiny, przy czym jedna wiecznie zamknięta z przyczyn nieznanych, toteż do użytku pozostawała jedna. I pewnego zimowego dnia wybuchła prawdziwa bomba - jakaś dziewczynka wyrzuciła do tej zamkniętej kabiny brudne majtki. (Kabiny typowe, otwarte od góry).

Historia prosta do wyobrażenia sobie, dziecko miało potrzebę, nie miało chusteczek, papieru jak w każdej szkole nie uświadczysz jeśli nie ma akurat wizytacji z sanepidu, więc podtarło się majtkami i wyrzuciło je do kabiny obok. Gdzie piekielność? Nie, nie w dziewczynce, tylko w iście genialnej pani dyrektor, która po odkryciu tego faktu przez panie woźne (kabina otwierana pod koniec dnia żeby posprzątać, co by się coś nie zalęgło jednak) zarządziła, że nikt nie wyjdzie ze szkoły, póki nie znajdzie się winna. A jak miała zamiar dojść do tego, która z nas nią jest? Ano tak, że ustawiła nas w rzędach i każda po kolei, przy wszystkich, miała pokazać czy ma na sobie majtki- wystarczyło, że odchyliło się trochę spodnie. Winna szybko została wykryta.

Wyobraźcie sobie teraz 9-letnią dziewczynkę z biednej rodziny, która na forum dzieciaków z całej szkoły i kilkorga nauczycieli zostaje wyprowadzona na środek korytarza i zbiera burę od szanownej pani dyrektor. Nie dość, że szykanowana już wcześniej z powodu braku pieniędzy, teraz poniżana przez osoby, które o jej bezpieczeństwo powinny dbać.
Nawet nie wiem jak to skomentować.

szkoła

Skomentuj (14) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 333 (355)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…