Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#79059

(PW) ·
| Do ulubionych
Znacie to powiedzenie "Na skrzyżowaniu spotykają się tramwaj, karetka na sygnale i osobówka, i kto ma pierwszeństwo? Jak to kto rowerzysta!"
Dziś byłem świadkiem jak, co i nagrałem na kamerce drogowej, rowerzysta potrąca pieszą.
A teraz jak to było. Skręt w prawo, zatrzymuję się na zielonej strzałce i widzę, że od lewej idą piesi. Ok czekam i nagle z mojej prawej wpada rowerzysta i BUM! Uderzył w jedną osobę, a mianowicie w staruszkę. Uderzenie dość potężne i babcia leży.

Awaryjne i podbiegam pomóc, i jak się okazuje babcia upadając rozbiła głowę i krwawi. 112 i pomoc wezwana, ale międzyczasie rowerzysta, młody chłopak zbiera się i chce odjechać. Razem z innym kierującym powstrzymaliśmy go. Jest po chwili patrol i standardowe pytanie "Co się wydarzyło?".

Wtrąciłem się, iż mam całe nagranie zdarzenia. Biorę laptopa i kartę z rejestratora, i odtwarzam zdarzenie. Ok stwierdził policjant i poprosił o kopię nagrania. W tym czasie karetka zabierała staruszkę z podejrzeniem pęknięcia czaszki jak usłyszałem. W każdym razie rozmowa z rowerzystą... W skrócie

Policjant - Jest Pan winny spowodowania wypadku mandat lub jak poważniejsze to sprawa sądowa. Jest nagranie, a tu jest świadek.
Rowerzysta - Ale czemu winny? Przecież była zielona strzałka, a rowerzysta ma zawsze pierwszeństwo przed innymi.
P - Ma przed kierującymi samochodami jeśli porusza się Pan po ścieżce, a tu jest Pan normalnym użytkownikiem drogi i obowiązują Pana przepisy o ruchu drogowym.
R - Według których rowerzysta ma pierwszeństwo.
P - Sprawa tak czy inaczej do sądu.
Nie wiem jak wy, ale chyba powinno być prawko na rower.

ludzie

Skomentuj (46) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 222 (244)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…