Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Dodatek solidarnościowy... Coś, co ma pomóc ludziom, którzy utracili pracę w związku z epidemią.

Dodatek należy się osobom, które utraciły pracę po 15 marca w wyniku wypowiedzenia przez zakład pracy lub upływu okresu umowy.
Ktoś, kto traci pracę z powodu likwidacji stanowiska pracy z przyczyn ekonomicznych nie dostanie dodatku! Bo to ani wypowiedzenie, ani upływ okresu. Nieważne, że firma upada z powodu epidemii.
Masz dodatek i prawo do zasiłku dla bezrobotnych. W okresie przyznania dodatku nie należy ci się zasiłek. Ale nikt nie wie, czy okres pobierania zasiłku ulega przedłużeniu czy nie. Nikt nie wie, bo przepisy nie są jasne i wyjaśnień brak...
Jeśli wziąłeś zasiłek za maj w czerwcu (urzędy pracy wypłacają zasiłki "z dołu"), to dodatek za czerwiec masz pomniejszany o wysokość wypłaconego zasiłku. Za cholerę nie mogę zrozumieć dlaczego świadczenie wypłacane za poprzedni okres ma wpływ na ten dodatek... I tylko zasiłek dla bezrobotnych ma wpływ! Chore.
Dostaniesz dodatek za sierpień w sierpniu. We wrześniu nie dostaniesz żadnej kasy, bo za sierpień zasiłek dla bezrobotnych się nie należy, a zasiłek za wrzesień będzie wypłacony w październiku.

Niby prosta ustawa, niby zamysł w miarę dobry, ale przepisy tworzone tuż przed wyborami po to, żeby pokazać jaki to prezydent jest dobry okazują się drogą przez mękę właściwie dla wszystkich stron.

Skomentuj (8) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 73 (89)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…