Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#81789

(PW) ·
| Do ulubionych
Mogę Wam opowiedzieć, jak rozwiązuje się w praktyce problem opisany w 81737.

Jakieś 10 lat temu pracowałem w firmie deweloperskiej. Szef wpadł na pomysł – będziemy nowocześni, stosujemy nowoczesne normy ISO. Jedna z nich dotyczyła definicji powierzchni budynków i mieszkań. Szef wysłał więc naszego architekta do Urzędu Miasta, żeby dowiedział się, czy Urząd jest w stanie zrozumieć i zatwierdzić projekt budynku, w którym to projekcie będą stosowane nowe normy ISO do określenia powierzchni.

W Urzędzie potwierdzili, że:
- możemy stosować nową normę ISO;
- projekt, w którym zastosowano normę ISO spełnia wymogi dotyczące projektów, więc na pewno nie zostanie z tego powodu odrzucony i będzie rozpatrywany w normalnym trybie;
- (wiadomość prywatna) Urząd nie zna szczegółów normy ISO. Pracownicy zostali zaznajomieni z oficjalnym komunikatem i opracowaniami na temat tej normy na portalach dla architektów/deweloperów;
- żadna kopia normy ISO nie jest w posiadaniu Urzędu, gdyż takowa kosztuje kilkadziesiąt franków szwajcarskich (gdzie jest dostępna w najniżej cenie).

Decyzja szefa była krótka i zdecydowana, opierała się na precedensie. Skoro Urząd wydaje decyzje znając przepisy jedynie z opracowań w internecie, więc my robimy tak samo. Zaoszczędziliśmy też kilkadziesiąt franków, budynki zostały zaprojektowane, projekty zatwierdzone i zrealizowane. Nabywcy budynków do dzisiaj nie wiedzą, że nikt tak do końca nie wie, czy powierzchnie ich budynków są policzone zgodne z normą ISO.

normy ISO w praktyce

Skomentuj (15) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 94 (114)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…