Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#84079

~miszczu11111 ·
| Do ulubionych
Pracuję w korporacji, takiej przez duże "K". O czym będzie ta historia. Otóż, opiszę różnice (tak jest ich wiele) o tym jak korporacja traktuje pracownika (nawet do stopnia Managera) u nas a jak za Odrą (granicę umowną proponuję postawić tak, jak stała "Żelazna Kurtyna") ponieważ owa "K" jest bardzo międzynarodowa.

Wszelkiego rodzaju porównania finansowe będą przedstawiały skalę, natomiast nie będą przedstawiały realnych kwot, których podać oczywiście nie wolno.

1. Godziny pracy.
Zachód : 8/9-17/18 + 1h przerwy, pon - pt.
Wschód : 24/7/365 pod telefonem, a spróbuj wyłączyć...

2. Wynagrodzenie:
Zachód: minimum około 14 EUR netto/h (głównie przez pierwsze 3 miesiące, później więcej), delegacja (extra kasa do wypłaty) + firma płaci jedzenie i hotele (przeważnie karta firmowa), 2 razy do roku premia za wyniki (choćby minimalna)
Wschód: 3-4 EUR netto/h przez pierwszy rok, później jak się pokażesz (będziesz ładnie donosił i lizał dupkę szefowi/szefowej) może 5 EUR netto/h. Premie nie istnieją. Delegacje... hotele płaci pracownik, firma mu później oddaje, jedzenie płaci sam z diety ustawowej (30 zł). Człowiek musi udawać, że jest na diecie lub, że nie jest głodny, jest weganinem itp. jak jedzie na delegację z innymi krajami bo po prostu jest mu zwyczajnie wstyd, albo dokłada ze swoich. Inna sytuacja jest gdy mamy delegację zagraniczną (ustawowo jest około 45 euro) ale takie delegacje bardzo rzadko się zdarzają.

3. Szkolenia:
Zachód: DO OPORU: języki/produktowe/targi/wizytacje fabryk/dostawców/bezpieczna jazda autem/kursy gotowania/joga etc....
Wschód: "Poczytaj sobie w internecie"... to cytat z mojej szefowej...

4. Flota (tu zaznaczam, nie ma aut na zawsze (mają je tylko dyr i wyżej) ale każdy pracownik może wziąć auto do celów firmowych lub bo wcześniejszym uzgodnieniu może wypożyczyć żeby jechać na wakacje, wziąć na weekendowy wypad nad morze itp):
Zachód: Merceds/Porsche/Audi/Saab/BMW/Land Rover/
Wschód: Skoda/Dacia/VW - i zapomnij żebyś choć kilometra nie rozliczył

5. Sprzęt komputerowy:
Zachód: Głównie Apple/Dell/HP/Lenovo
Wschód: Asus/Acer/Samsung

6. Siedziba:
Zachód: Centrum DUŻEGO MIASTA
Wschód: Strefa Ekonomiczna w środku niczego

7. Awans:
Zachód: Możliwy, jasne kryteria jakie należy spełnić aby taki otrzymać.
Wschód: Niemożliwy, płaska struktura, brak jakiejkolwiek możliwości rozwoju. Klep na kompie co Twoje i się nie wychylaj.

Siedem wystarczy, na zachodzie dba się o pracownika, szkoli się go i pomaga mu aby przypadkiem nie wpadł na pomysł i nie poszedł kasy zarabiać dla konkurencji. W "wschodolandii" wyciska się Ciebie do cna. Spokojnie, na Twoje miejsce jest już kolejka innych debili, którzy za samą możliwość pracowania u nas będą się zabijać...

Jeśli ktoś wpadnie na pomysł aby sugerować, że tam się drożej żyje itp to niech porówna ile kupi np. Niemiec za minimalną pensję litrów paliwa a ile kupi polak. Tylko proszę porównywać minimalną do minimalnej a średnią do średniej.

korporacja

Skomentuj (25) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 221 (383)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…