Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#89913

przez ~fuq ·
| Do ulubionych
Kiedy sprzedawca wie lepiej od klienta i nie słucha, co się do niego mówi.

Wybraliśmy się z kobietą kupić nowe laptopy. Ja chciałem laptopa do gier, a jako że zgłębiałem ten temat od dłuższego czasu, to dokładnie wiedziałem jaki interesuje mnie model i marka, więc pozostała tylko kwestia specyfikacji. Kobieta chciała do przeglądania internetu i prostych gierek, miała preferowaną markę, ale niekoniecznie.

Jesteśmy w sklepie, kobieta ogląda, a ja znalazłem ten, którego szukałem, ale specyfikacja trochę inna niż chciałem. Akurat podszedł do nas sprzedawca i zapytał jak może pomóc, to powiedzieliśmy mu co nas interesuje i jaki mamy budżet.
Zaczęliśmy ode mnie:
- Chcę tego, tylko czy ma pan w innej specyfikacji? [tu opisałem w jakiej]
Ten, kompletnie ignorując moje słowa, zaczął mi proponować inne marki i modele. Myślę - ok, zobaczmy. Pokazuje mi po kolei, a ja już przy drugim widzę, że próbuje mi wcisnąć komputery, które są powszechnie znane z poważnych wad, np. niewydajne chłodzenie i przegrzewanie się, nadzwyczajna awaryjność, spadki wydajności, itd. Takie, które na papierze wyglądają dobrze, ale w praktyce się do niczego nie nadają. Nie wiem, może sprzedawcy dostają premie za wciskanie tego szmelcu. Po kilku odrzuconych przeze mnie propozycjach, zaczyna mi pokazywać już dobre komputery, ale grubo powyżej budżetu. Jak mu zwróciłem na to uwagę, odpowiedział, że przecież mogę wziąć na raty. A ja chciałem tylko wiedzieć, czy wybrany przeze mnie model jest dostępny w innej specyfikacji. No i nie dowiedziałem się.

Jeszcze lepiej było z moją kobietą. Mimo, że chciała kompa do przeglądania internetu, oglądania filmików i grania w proste gierki, to zaczął jej wciskać gamingowe laptopy z kartą graficzną RTX, też grubo powyżej budżetu i gadał o ratach.

Nic do gościa nie docierało, widocznie wziął nas za parę frajerów, którym uda się coś wcisnąć. W końcu podziękowaliśmy i wyszliśmy. Kupiliśmy w innym sklepie, od normalnego sprzedawcy.

sprzedawca

Skomentuj (9) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 110 (110)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…