Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#81473

(PW) ·
| Do ulubionych
Posiadam dość irytujące i nietypowe uczulenie - na miętę. Znajomi często mi w to nie wierzą. Aż do momentu wystąpienia duszności i wysypki.

Odkąd przestałem korzystać z komunikacji miejskiej, dużo łatwiej jest mi unikać ludzi żujących gumę. Nawet krótki kontakt z czymś, co pachnie miętą lub mentolem generuje u mnie duże problemy z oddychaniem.

Żyłem tak sobie z moją alergią aż przypałętała się do mnie jakaś epidemia grypy. Wszyscy w domu i pracy chorzy, więc też się rozłożyłem. Po wycieczce do lekarza udałem się do apteki, by kupić 5 leków. Żadne z pudełek nie wzbudziło moich podejrzeń. Wśród leków były elektrolity w ładnym żółto-niebieskim pudełku. Po ich rozpuszczeniu mieszkanie wypełniło się znajomym zapachem. Standardowa procedura - usunąć źródło problemu i wziąć leki na alergię.

Po przestudiowaniu składów wydawało mi się, że tylko elektrolity muszę komuś oddać ze względu na miętę. Na szczęście coś mnie tknęło, zagłębiłem się w te drobniutkie literki nieco bardziej i znalazłem:

*"Skład": 2 substancje (brak informacji o istnieniu innych);
*"Zawartość opakowania i inne informacje": [...] substancja poprawiająca smak i zapach miętowa […].

Przez gapiostwo wywołane gorączką 2/5 leków szukało nowego domu.

Ładnych parę lat temu dzięki nadrukowi na opakowaniu owocowej herbaty udało mi się uniknąć konsekwencji spożycia mięty. Większość past do zębów posiada charakterystyczny listek na opakowaniu, nawet na ciastkach i napojach jest, ale na lekach zaburzał wizję artystyczną. :/

Piszę o tym, ponieważ mimo ostatniej nauczki postanowiłem bezmyślnie kupić lek na przeziębienie. Na saszetce poza nazwą leku był skrócony skład (bez informacji, że to nie wszystko) i napis "przeziębienie". Szczęśliwie lek nie był dla mnie, ale oprócz informacji w ulotce nic nie zapowiadało nieszczęścia.

Jeżeli jesteście na coś uczuleni, powtarzajcie o tym lekarzowi, pytajcie w aptece i czytajcie uważnie ulotki. Mam nadzieję, że sam też będę o tym pamiętał.

leki alergia mięta

Skomentuj (23) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 61 (131)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…