Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#87039

przez (PW) ·
| Do ulubionych
Międlenie tematu powrotu do szkół powoduje u mnie już bez mała odruch wiadomo jaki, ale mam w sumie takie przemyślenia na podstawie aktywności moich znajomych na FB.

Tak się składa, że mam ukończony kierunek nauczycielski, dokładnie polonistykę, nie jakieś michałki pt. plastyka albo inny WOS. Pracować w zawodzie nie przyszło mi na myśl, ale spora część roku, powiedzmy 1/4 uczy. Kontakt na FB utrzymujemy, a tam...

Koleżanka nr 1 - zdjęcia z wakacji czerwiec Mazury, lipiec Bałtyk, sierpień Włochy, Sycylia (niech mi ktoś narzeka na zarobki w oświacie, jeśli samotna matka z 2 dzieci może sobie pozwolić na tyle wakacji. Edit - ok, to może nie na temat, ale w końcu to nauczyciele podnoszą temat, że za mało im płacą, żeby mieli się narażać na śmierć). Kilka dni temu - dramatyczny post pt. no to czas się przyzwyczajać do prowadzenia lekcji w maseczce!

Koleżanka nr 2 - zdjęcia z całej Polski, m.in. Katowic (tak, Śląsk taki niebezpieczny ponoć), zdjęcia z wesela, zdjęcia znad Bałtyku. Udostępnia jakiś post z wypowiedzią Broniarza, jakie to nauczanie jest potencjalnie śmiertelne i w ogóle

Koleżanka nr 3 - skromniej, bo tylko Mazury, ale za to potem Suuntago (dystans społeczny że hej), apeluje o to, żeby rodzice zorganizowali protest, że nie chcą narażać dzieci.

Także ten...
Ci sami nauczyciele, którzy jojczą, że oj i aj, a tu L4, a tu emerytura, a to urlop dla poratowania zdrowia, a w ogóle najlepiej, żeby nadal im płacili za to, że raz dziennie wyślą dzieciom maila pt. proszę przeczytać podręcznik od strony do strony i robić zadania X, Y i Z, bo nauczania jest takie niebezpieczne, bez problemu korzystają i z samolotów (też zamknięta przestrzeń), i z aquaparków, i bywają na weselach. I co? To niebezpieczne nie jest.

Ale, żeby nie było - absolutnie jestem za tym, żeby się rząd wreszcie obudził, którykolwiek i zaczął płacić nauczycielom i nauczycielom wychowania przedszkolnego porządne pieniądze, bo bez przedszkoli i szkół cała gospodarka runie.
Amen.

szkoła covid

Skomentuj (24) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 207 (243)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…