Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#88136

przez (PW) ·
| Do ulubionych
Szczepienia od trochę innej strony, a dobrej g****burzy w komentarzach nigdy za wiele:)

Ostatnio usłyszałam w radiu, że nadal zbyt mało osób chce się szczepić na covid.

W sprawie szczepień znajdowałam się w największej grupie tzw. niezdecydowanych. Nie jestem antyszczepionkowcem, z drugiej strony nigdy się nie szczepiłam na grypę i nie widziałam do końca sensu szczepienia na covid. Zanim podjęłam decyzję chciałam poszukać większej ilości rzetelnych informacji, wyników badań, opinii lekarzy itd.

Podczas poszukiwań kompletnie załamał mnie poziom edukacji, dostępu do informacji oraz ich jakości.

Ze strony rządu jedyne "zachęty" to kampania z aktorami (którzy dla mnie w sprawie zdrowia nie są żadnymi autorytetami), można też odnieść wrażenie, że jedyną korzyścią ze szczepienia jest możliwość podróżowania i wstępu na koncert.

Ze strony mediów: głośne nagłówki o zakrzepicy, o śmierci po szczepieniach (nawet jak ktoś spadł z dachu), o tym, że CEO Pfizera sam się nie zaszczepił. O tym, że się zaszczepił, kiedy była pora na jego grupę wiekową to już trzeba samemu znaleźć.

Zapisałam się w końcu na forum, w którym mają się wypowiadać przede wszystkim lekarze i rozwiewać wszelkie wątpliwości. O ile było dużo rzetelnych badań, to jeśli ktokolwiek kulturalnie wyrażał jakiekolwiek wątpliwości to był automatycznie uznawany za antyszczepionkowca i szura. Bo przecież jak komuś wyszła wysypka w miejscu szczepienia dopiero tydzień później, to na pewno komar ugryzł :).

Decyzję już podjęłam, także uprzejmie dziękuję za złote rady (w którąkolwiek stronę) w komentarzach. Żeby jednak ją podjąć musiałam się naprawdę postarać, żeby znaleźć jakościowe treści, dla mnie to jest piekielne.

szczepienie covid

Skomentuj (20) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 120 (152)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…