Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#90181

przez (PW) ·
| Do ulubionych
Jakiś czas temu leciałem do Szwecji na weekend. Lot tanimi liniami z Modlina do Sztokholmu.

Latam przynajmniej kilka razy w roku więc jestem przyzwyczajony do "atrakcji" jakie zapewniają współpasażerowie, ale tym razem chyba miałem wyjątkowego pecha.

Razem ze mną do samolotu wsiadła młodzieżowa (mniej więcej późna podstawówka) drużyna/reprezentacja od stóp do głów ubrana w barwy narodowe i z wielkimi napisami POLAND na odzieniu. Pominę ogólne zamieszanie jakie wprowadzali, robili fotki, trochę dokazywali. No jak to dzieciaki.

Jakoś ten lot z dziewczyną przeżyliśmy i potem tylko śmialiśmy się, że znając nasze szczęście będą wracać tym samym lotem co my.

No i wykrakaliśmy.


Zakładam, że młodzież wygrała swoje zawody, bo naprawdę niezły cyrk odstawiało kilku delikwentów. Przekrzykiwanie się, podśmiechiwanie, bieganie po samolocie, dokuczanie sobie nawzajem. No normalne w tym wieku, choć mnie wychowywano tak żeby nie utrudniać innym ludziom życia i traktować ich tak jak ja bym chciał aby mnie traktowano.

Nie mam tutaj pretensji do dzieciaków. Bardziej razi mnie postawa opiekunów, a w tym też rodziców (wnioskując z ich rozmów), którzy zachowywali się skandalicznie, a którzy siedzieli zaraz za nami.

Zerowe zainteresowanie tym co dzieciaki wyprawiają, ba, krzyczenie do swoich dzieci siedzących na drugim końcu samolotu, głośne śmiechy, licytowanie kto wcześniej więcej wypił, snucie planów dotyczących "napier*olenia" się po wylądowaniu, recytowanie cen alkoholi ze sklepów bezcłowych, przekleństwa i wulgarne odzywki. Z partnerką czuliśmy się jak w jakiejś spelunie.

Muszę przyznać, że pomijając kilkoro głośnych osobników to większość dzieciaków potrafiła zachować się dużo lepiej niż opiekujący się nimi dorośli. Oby tylko nie brali swoich opiekunów za wzór.

Po wszystkim opisałem sytuację na fanpejdżu wspomnianej drużyny. Skontaktował się ze mną tamtejszy szef/właściciel/główny organizator z przeprosinami i zapewnieniem, że zorganizowane zostaną spotkania na których omówiona ma być cała sytuacja.

Cóż. Mam nadzieję, że rzeczywiście tak było, a dzieciakom życzę sukcesów sportowych.

tanie linie lotnicze

Skomentuj (19) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 132 (150)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…