Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

fkg

Zamieszcza historie od: 18 listopada 2019 - 14:40
Ostatnio: 6 kwietnia 2020 - 10:31
  • Historii na głównej: 1 z 1
  • Punktów za historie: 107
  • Komentarzy: 0
  • Punktów za komentarze: 0
 

#85626

(PW) ·
| Do ulubionych
W zeszłym tygodniu zmuszony byłem zadzwonić na tzw. Pogotowie Energetyczne. W Trójmieście numer 991 obsługuje największy koncern w okolicy - Energa Operator.

Sytuacja była dość prosta - w pustostanie przylegającym do budynku firmy, w której pracuję zalęgły się menelaoski. Niby nic, ale panowie uznali za stosowne wznowić pobór prądu. Nie za bardzo przeszkadzał im fakt, że licznik został zdjęty jakiś czas temu (liczony w latach), a ze ściany wystawały gołe kabelki. Polak potrafi - skrętka czarny z czarnym niebieski z niebieskim i jedziemy.

Po wizji lokalnej komisyjnie uznaliśmy, że taka zabawa nie może mieć miejsca. Pal sześć praworządność i poszanowanie cudzej własności, ale nich coś się zacznie fajczyć, iskrzyć i smażyć. Oprócz żurkowego BBQ możemy się któregoś dnia obudzić bez miejsca stałego zatrudnienia. Telefon na policję i przede wszystkim do energetyków właśnie - niech definitywnie odłączą zasilanie nieużywanej posesji.

I tutaj dochodzimy do meritum. Dzwoniąc pod numer POGOTOWIA Energetycznego przez 1:15 minuty (zgodnie ze stanem licznika czasu połączeń) musimy wysłuchać monologu o administracji danych osobowych, gdzie sprawdzić informacje o awariach, innych numerach telefonów itp. Po tym czasie ten sam beznamiętny głos mówi (UWAGA):

"W sytuacji zagrożenia życia wciśnij 0"

Czyli zagrożone życie może poczekać ponad minutę na rzecz super-ważnych informacji o możliwości wglądu i poprawiania swoich danych osobowych przechowywanych przez Operatora. Widzisz zerwany przewód napowietrznej linii wysokiego napięcia? Transformator spowiły kłęby czarnego dymu? A może zechcesz wejść na naszą stronę internetową?

Konsultant zapytany o ten stan rzeczy nie bardzo wiedział, co odpowiedzieć.

Tak oto ciekawostka z dziedziny RODO w praktyce.

PS. Finalnie sprawa została zakwalifikowana jako zagrożenie życia ("nielegalny pobór prądu"), wizyta techników w ciągu godziny od zgłoszenia i zasilanie odcięte.

Trójmiasto Pogotowie Energetyczne 991 RODO

Skomentuj (6) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 150 (174)

1