Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

shpack

Zamieszcza historie od: 31 sierpnia 2012 - 22:47
Ostatnio: 20 maja 2022 - 19:47
  • Historii na głównej: 7 z 8
  • Punktów za historie: 849
  • Komentarzy: 269
  • Punktów za komentarze: 984
 

#89264

przez (PW) ·
| Do ulubionych
Historia Olgii887 przypomniała mi zdarzenie z czasów mojej młodości.

Na miejskim stadionie odbywały się zawody latawców. Zajęliśmy z bratem 2 miejsce, ponieważ sędziowie stwierdzili, że któryś z uczestników zbudował latawiec skrzynkowy, ale rozbił się on przy testowaniu dzień wcześniej. Ktoś z doroslych to podobno widział. Wyobrażacie sobie jaki byłem rozżalony? Mimo, że wygralem kometki do badmintona. Miałem 12 lat.

Wysokie Mazowieckie

Skomentuj (7) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 137 (151)

#89217

przez (PW) ·
| Do ulubionych
27 lutego wysłałem informacje o problemie z aplikacją polsatgo.pl Problem był na kilku urządzeniach.

Dzisiaj tj. 22 kwietnia otrzymałem odpowiedź, którą z prawdziwą dumą i przyjemnością prezentuje, ponieważ uważam, iż firma dba o swoich klientów i powinno to być docenione:

"Szanowny Panie
Dziękujemy za zgłoszenie.
Informacja o problemie została przekazana do odpowiednich osób, które pracują już nad jego rozwiązaniem. Z naszej strony dołożymy wszelkich starań, by problem został usunięty w jak najkrótszym czasie.
Telewizja Polsat Spółka z o.o."

Warszawa

Skomentuj (5) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 158 (172)

#89141

przez (PW) ·
| Do ulubionych
Zamieszam kijem w mrowisku: będzie o pomocy Ukraińcom. Uważam, że ludzką rzeczą jest pomóc drugiemu człowiekowi. I chrześcijańską, jeśli ktoś jest wierzący To świadczy o naszym człowieczeństwie.

Ale nawoływanie do wpłaty przysłowiowych 5 złotych na coś niesprecyzowanego, to inna sprawa. Szukałem informacji, gdzie te pieniądze trafiają i na co konkretnie są wydane. W sprawozdaniach fundacji same ogólniki. A potem znajduję informacje o zdefraudowanych zbiórkach na ofiary np. w Haiti, finansowanie kampanii wyborczej, kradzież z kontenerów czy milionowych premii płaconych sobie przez zarządy instytucji mających pomagać potrzebującym.

Dlatego będę pomagał, ale tych 5 zł. nie dam na żadna zbiórkę.

Polska

Skomentuj (17) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 150 (184)

#89148

przez (PW) ·
| Do ulubionych
Przed chwilą, na olx, przypadkiem znalazłem ogłoszenie: "zatrudnię wolontariuszy do zbiórek. Praca od zaraz, wynagrodzenia wypłacane co tydzień. 25 zł netto/h".

Czy ja tu czegoś nie rozumiem, czy słowo "wolontariusz" zmieniło znaczenie???

warszawa

Skomentuj (7) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 132 (144)

#89135

przez (PW) ·
| Do ulubionych
Na poprawę humoru, wspomnienia:

W 1984 udało mi się wyjechać z żoną do USA. Pracowaliśmy na czarno, bo mieliśmy wizę turystyczną. To i tak taka możliwość, w tamtych czasach, to było marzenie ściętej głowy.

Po kilku miesiącach dostaliśmy list od jakiejś nieznanej mi osoby z prośbą o pomoc: żeby kupić mu traktor, bo jest potrzebny w gospodarstwie.

Po telefonie do Polski i rozmowie z teściem, okazało się, że to jakiś jego kuzyn.

Niestety , nie pomogłem. Nie stać mnie było.

New York

Skomentuj (5) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 146 (164)
poczekalnia

#89115

przez (PW) ·
| było | Do ulubionych
Dzisiaj tj 19 marca , około 15, wstąpiłem do restauracji " U Krzysia " w Krynicy Morskiej na rybkę . Po złożeniu zamówienia usiadłem przy stoliku i czekałem na danie. Za chwilę weszła para z pięknym psem rasy wieczór. Zwierze zaczęło wydawać dziwne odgłosy, jakby gwizdanie połączone z popiskiwaniem, jakieś wysokie dźwięki. Być może była to jakas choroba, pierwszy raz w życiu slyszalem tak przenikliwe gwizdy wydawane przez psa. Nie wiem, nie pytałem. Państwo złożyli zamówienie i także usiedli przy stoliku. Po kilku minutach, rozbolała mnie głowa, nie potrafiłem zebrać myśli. Wstałem i powiedziałem : przepraszam Państwo, ale ten dźwięk bardzo mi przeszkadza. Właściciel, już agresywnym tonem,
odpowiedzial: no i co z tego ? Stwierdziłem " no i nic " , bo cóż miałem dyskutować z człowiekiem, który nie wpadł na pomysł, że powinien jeść na zewnątrz lub zostawić tam psa na czas posilku. Poprosiłem Panią obsługująca o anulowanie zamówienia i zwrot zapłaty. Oddała bez słowa sprzeciwu.
Miałem psa i wiem, jak właściciel może kochać swego pupila. Ale niech pomyślą tez o innych. Nawet nie wiem, czymozna to wydarzenie traktowac jako piekielnosc

Krynica Morska

Skomentuj (25) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 48 (96)

#88169

przez (PW) ·
| Do ulubionych
Reanimacja Eriksona, tragedia na boisku.

Komentator wzywa do modlitwy i twierdzi, że wszystko w ręku Boga.

A ja złośliwie pomyślałem: za co Bóg go pokarał tym zawałem i czy na stadionie powinien być ksiądz zamiast ratowników medycznych ?

TVP2

Skomentuj (28) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 191 (283)

#88820

przez (PW) ·
| Do ulubionych
Historia o pracownikach nie znających języka kraju, w którym pracują zainspirowała mnie: Kilka miesięcy temu zamówiłem Uber, wsiedliśmy z żoną i aplikacja poprowadziła nas do celu, ignorując niestety zakaz skrętu. I pechowo dla nas, policja była czujna, zatrzymała pojazd 100 m dalej.

Kierowca nie rozmawiał po polsku, a policjanci po angielsku czy rosyjsku. Deszcz, ja jak idiota stoję przy radiowozie od strony pasażera jako tłumacz, kierowca Ubera po drugiej i rozmawiamy, bo zabrakło mu 500 zł na karcie. Ok, załatwione, okazało się, że miał też gotówkę, jedziemy dalej. Zaczynam rozmowę, wyjaśniło się, że jest Gruzinem, drugi dzień w Polsce.

A po wszystkim okazało się, że mój rachunek był o ponad 20 zł wyższy ze względu na dłuższy czas przejazdu.

Warszawa

Skomentuj (14) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 126 (140)

1