Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

Marcelinka

Zamieszcza historie od: 23 czerwca 2012 - 20:59
Ostatnio: 20 lutego 2017 - 9:39
  • Historii na głównej: 5 z 9
  • Punktów za historie: 2793
  • Komentarzy: 129
  • Punktów za komentarze: 434
 

#76665

(PW) ·
| Do ulubionych
Mam ciocię, która jest samotną matką trzynastoletniej dziewczynki. Ciocia wynajmuje niewielkie mieszkanie w bloku na wsi i ledwo wiąże koniec z końcem.

Pewnego dnia cioci zepsuł się telewizor, zdarza się. Co robi normalny człowiek w takiej sytuacji? Szuka jakiegoś taniego, ale sprawnego sprzętu. Co zrobiła ciocia? Kupiła na raty pięćdziesięciocalowy telewizor, czego skutkiem jest to, że nie zapłaciła czynszu za przynajmniej dwa miesiące. Jednak nie to jest największą piekielnością jej zachowania.
Jej córka dostała na Święta, od swojego ojca, 300 złotych na szkolną wycieczkę do Pragi. Co zrobiła jej matka? Kupiła jej buty za 50 złotych w jakimś chińczyku, a resztę zabrała, bo są ważniejsze wydatki.

Dodatkowym smaczkiem tej historii jest to, że potem przyszła do mojej mamy, która jest chrzestną jej dziecka, żeby zafundowała mojej kuzynce wycieczkę, bo dziecko na żadnej jeszcze nigdy nie było, a chciałoby w końcu na jakąś pojechać.

rodzina pieniądze

Skomentuj (12) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 316 (Głosów: 322)

#73888

(PW) ·
| Do ulubionych
Jest sobie szeroki chodnik w centrum dużego miasta, na którym - równolegle do krawężnika - stoją zaparkowane samochody. Idziemy rano z chłopakiem tym chodnikiem i co widzimy? Wybite szyby samochodowe. W pięciu albo sześciu samochodach z rzędu. Był to poranek po meczu Polska - Portugalia.

Jak najbardziej rozumiem złość po przegranej naszej drużyny, ale jednak samochody, ani ich właściciele nie są niczemu winni.

mecz chodnik auta szyby

Skomentuj (4) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 160 (Głosów: 182)

#68299

(PW) ·
| Do ulubionych
Idę ostatnio do pracy zirytowana od samego rana i próbuję się uspokoić, żeby przypadkiem nie wybuchnąć przy bogu ducha winnym człowieku. I kiedy już jakiś postęp w tym kierunku się pojawił, podchodzi Pan Menel z takim zapytaniem:

PM: Dzień dobry. Nie chcę żadnych pieniędzy, chciałem tylko zapytać czy kupiłaby mi pani bułkę.

Myślę sobie, żaden problem. Nie dość, że człowiek głodny nie będzie chodzić, to pomaganie zawsze wprawiało mnie w dobry nastrój, więc mówię mu, że to żaden problem i niech ze mną pójdzie, bo po drodze jest sklep, do którego i tak miałam zajść. Tyle że chyba przerwałam mu w połowie zdania, bo zamiast podziękować albo już nawet nic nie powiedzieć, mówił dalej:

PM: Przecież bułka to nic takiego, taki mały wydatek, a bardzo pomoże...

I powtarzał to co chwilę z kilkusekundową pauzą, więc postęp w uspokajaniu się poszedł się kochać. Ale jak już powiedziałam, że kupię, to go nie wygoniłam.

J: Panie - mówię - jak pan się nie uciszy to nic panu nie kupię.

Poskutkowało, bo nic nie powiedział dopóki nie doszliśmy do sklepu. Najpierw wzięłam sama dla siebie jakieś śniadanie, a potem poszukałam wzrokiem Pana Menela, który stał już w kolejce z energetykiem i jakąś wypasioną bułką, która kosztuje koło 6-7 złotych (wiem, bo czasami taką kupuję). Jakby jeszcze zapytał czy może ją wziąć, to bym kupiła, ale tak to nie będę się z nim bawić.

J: Pan to odłoży, bo tego panu nie kupię. - Mówię i kieruję się po wodę, po drodze sięgając po jakąś tańszą bułkę.
PM: Ale ja wody nie chcę.
J: No to albo woda, albo nic.
PM: No to na c**j szedłem tyle kilometrów*?! - Powiedział oburzony i wyszedł, zostawiając "swoje zakupy" na półce przy wyjściu.

* Od miejsca, w którym mnie zapytał, do sklepu było może 200 metrów.

Pan Menel

Skomentuj (7) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 229 (Głosów: 307)
zarchiwizowany

#68381

(PW) ·
| było | Do ulubionych
Całe życie podróżuję, korzystając z usług PKP. Wiele widziałam, do wielu rzeczy się przyzwyczaiłam, ale to, co trafiło mi się ostatnio, było dla mnie czymś o czym tylko słyszałam.

Wracałam ostatnio z Jarocina do Wrocławia, korzystając właśnie z usług PKP i miałam przesiadkę w X (nie pamiętam, niestety, nazwy miejscowości). Plan był taki, że wsiadamy w Jarocinie, niecałe 40 minut jedziemy do X, tam 20 minut czekamy na przyjazd pociągu do Wrocławia, który był ostatnim pociągiem tego dnia. Tyle, że plan się nie udał, bo pociąg do X przyjechał 30 minut po czasie.

"Ok - myślę sobie - da się to załatwić".

Zaraz po wejściu do pociągu idę do Pani Kierownik i tłumaczę, że jest taka i taka sytuacja, i że według regulaminu pociąg do Wrocławia ma na nas poczekać, bo następny jest dopiero koło trzeciej nad ranem.

PK: O wszystkim poinformuję. - Usłyszałam, a potem Pani Kierownik zajęła się sobą, więc wróciłam na swoje miejsce.

Po jakichś 20 minutach nadeszła kontrola biletów, więc pytam:
J: I jak z tym pociągiem?
PK: Nie wiem.
J: Ale jak to?
PK: Poinformowałam o sytuacji i podejmują decyzję.
J: Czyli zaraz Panią poinformują, tak?
PK: Nie.
J: A dlaczego?
PK: Bo nie jestem upoważniona do odbierania takich informacji. - Powiedziała i poszła dalej.

"No dobra, może pracownicy mają taki regulamin. W końcu różne rzeczy się zdarzają". - Myślę, ale jeszcze dzwonię do taty, bo pracuje w PKP i wyłuszczam mu sprawę, i na koniec pytam czy może jest taki zapis, że kierownik pociągu nie ma upoważnień do otrzymywania takich informacji, na co powiedział tylko: "g*wno prawda".

Zaraz potem wstałam i udałam się do przedziału konduktorskiego, a jako że było mało ludzi w pociągu, Pani Kierownik pokazała się tam chwilę po mnie, więc mówię:

J: Przepraszam, ale nie rozumiem jednej rzeczy. Pani jest kierownikiem pociągu, tak?
PK: Tak.
J: To dlaczego Pani nie wie czy pociąg na mnie poczeka, czy nie?
PK: Dowie się pani w X, nie widzę problemu.
J: Ale ja widzę problem. - Mówię zirytowana. - Regulamin PKP jest oczywisty, jeśli na ostatni pociąg do Wrocławia jestem spóźniona przez opóźnienie innego pociągu, to ten do Wrocławia ma na mnie poczekać, a Pani zadaniem jest poinformować mnie, że tak będzie, po tym jak przyszłam problem zgłosić.
PK: Ale my dzwoniliśmy do Poznania, oni do Warszawy, żeby tam podjęli decyzję...
J: I Pani tę decyzję powinna przekazać mi.
PK: Ale mi tego nie powiedzą!
J: Ale ja mam obowiązek wiedzieć takie rzeczy.
PK: No to dowie się pani w X!
J: W takim wypadku proszę zadzwonić do dyspozytora i dać mi z nim porozmawiać, żeby on mi powiedział.
PK: Nie mogę tak zrobić!
J: To proszę się dowiedzieć i mi informację przekazać.

Pani Kierownik wykonała dwa telefony, a potem spojrzała na mnie i z wymuszonym uśmiechem powiedziała, że pociąg z X do Wrocławia na mnie poczeka, na co odpowiedziałam z miłym uśmiechem: "dziękuję bardzo i życzę miłej pracy" i wróciłam na swoje miejsce zabrać torbę.

W całej tej sytuacji zadziwia mnie tylko jedna rzecz. Kiedy szłam już na pociąg do Wrocławia, zauważyłam, że wiele osób miało taką samą przesiadkę, ale poza mną tylko jedna osoba poszła do kierownika pociągu i nie zrobiła nic po tym jak się dowiedziała, że "oni nie wiedzą czy pociąg będzie, czy nie". Czy ludzie naprawdę nie czytają regulaminów i nie znają swoich praw?

PKP

Skomentuj (17) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 78 (Głosów: 198)

#47359

(PW) ·
| Do ulubionych
Moja mama studiuje zaocznie.

W czasie kiedy przegrywała wojnę z "bardzo miłą" panią promotor, została zlikwidowana jej specjalizacja, w związku z czym musi skończyć inną i zaliczyć jedynie różnice programowe. Panie z dziekanatu zapewniły, że o wszystkim ją poinformują profesjonalnie, ale mama nie zaufała im i co tydzień dzwoniła lub pisała maile, na które jedyną odpowiedzą było: "ustalenia jeszcze trwają".

Wczoraj dostała zwykłym listem pismo z dziekanatu z informacją, że ma zaliczyć wszystkie różnice programowe do 31 stycznia 2013 roku.

studia

Skomentuj (17) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 832 (Głosów: 880)
zarchiwizowany

#39357

(PW) ·
| było | Do ulubionych
Historia mojej kuzynki.

Wybrała się ona z koleżankami do klubu, żeby potańczyć i ewentualnie piwko jedno wypić. Ale że dziewczyny ładne, więc trafił się też amant, który przetańczył ze znajomą kuzynki z godzinkę z drobnymi przerwami. Wszystko obyło się bez żadnych flirtów i temu podobnych. Na koniec odbyła się między nimi jeszcze krótka rozmowa.

- Może umówiłabyś się ze mną na randkę? - Pyta amant z wyraźną nadzieją na odpowiedź pozytywną.
- Wybacz, ale mam chłopaka. - Odpowiedziało dziewczę z przepraszającą miną.
- A ja żonę i dziecko. - Przyznał z szarmanckim uśmiechem na ustach.

szczerość :)

Skomentuj (11) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 224 (Głosów: 276)
zarchiwizowany

#38147

(PW) ·
| było | Do ulubionych
Moja mama studiuje zaocznie. Jeden z jej wykładowców jest miły i sympatyczny, ale lubi postawić 2, mimo że umie się na 5. Mama była jedną z nielicznych, którzy padli 'ofiarą' tegoż to wykładowcy.

Kiedyś będąc na mieście spotkała owego wykładowcę. Padło dzień dobry w obie strony, a mama, jako że z owym panem wykładów już nie miała i mieć nie będzie, zapytała wprost.

M: Wie pan, ciekawi mnie czemu pan stawia 2, mimo tego, że studenci umieją.
W: Bo widzi pani, jak kogoś lubię i chcę się z nim jeszcze zobaczyć to stawiam 2 i widzimy się na poprawce. - Odpowiedział wesoło z uśmiechem.

wykładowca :)

Skomentuj Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 2 (Głosów: 40)
zarchiwizowany
Jedna z wielu polskich wsi.
Jedno z wielu polskich osiedli.
Jedno z wielu polskich mieszkań.
Osobnik piekielny - mój tata - mieszkanie na pierwszym piętrze.
Osobnik "pokrzywdzony" - sąsiad - mieszkanie na drugim piętrze - nad nami.

Sąsiad mój lubił głośno (czyt. na cały regulator) słuchać muzyki i nie robił sobie nic z tego, że mieszkańcom bloku utrudniało to czasami życie. Najczęściej był to rap, w których "k***a" itp. odgrywało rolę przecinka.

Głowa boli? To nie mój problem.
Dziecko śpi? To się obudzi i tyle.
Ktoś chce się nauczyć? Na ściągach można.
Czy mógłbym ściszyć muzykę? Nie wiem jak.

Po długim okresie mimowolnego słuchania muzyki nadszedł sądny dzień. Tato mój podłączył głośniki i ustawił je na pełny regulator (czyli jakoś dwa razy głośniej od sąsiada), otworzył okno balkonowe, po czym puścił z płyty "Stare dobre małżeństwo". Efekt? Spokój do dziś, mimo że sytuacja miała miejsce kilka lat temu. :)

Stare dobre małżeństwo.

Skomentuj (12) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 68 (Głosów: 186)

#34110

(PW) ·
| Do ulubionych
Historia opowiedziana przez kuzyna, który kończył to samo gimnazjum co ja. Jest on 8 lat ode mnie starszy i na podstawie jego opowieści mogę stwierdzić, że stosunek kadry nauczycielskiej do uczniów przez ten czas znacznie się zmienił.

Z jego opowiadań wynika, że dyrekcja zabierała uczniom dyplomy i puchary wygrane na różnych konkursach. Czy to konkurs grupowy, czy indywidualny - nie miało to żadnego znaczenia, zabierano wszystkie i już. Tłumaczyli, że chcą zrobić gablotę i tam wystawiać, ale ostatecznie wszystko lądowało w kartonach i już tam zostawało.

Kuzyn mój należał do uczniów, którzy zapadali nauczycielom w pamięć. Można rzec, że jego mottem szkolnym było: "czy to dwa, czy to trzy, ważne, że nie jeden". Jawnie też głosił, że w niektórych rzeczach, które wpajali uczniom do głów, nie widział sensu i wyraźnie dawał do zrozumienia, że uczyć się ich nie będzie. Jednego roku zdarzyło się, że zajął pierwsze miejsce w powiatowych zawodach w biegach długodystansowych. Puchar i dyplom oczywiście dyrekcja wzięła i dorzuciła do innych. Stwierdził więc, że na etap wojewódzki nie pojedzie, bo historia się powtórzy i nic nie będzie z tego miał, na co kadra nauczycielska się nie zgodziła. Został dosłownie ZMUSZONY do tego, aby pojechać na te zawody. Ale jako osoba nie dająca sobą pomiatać, a w pewnych momentach nawet mściwa, odegrał się na dyrekcji.

W końcu nadszedł dzień upragnionych przez szkołę zawodów. Kuzyn pojechał z nauczycielem w-fu. Już na początku zdobył prowadzenie i utrzymywał je do samego końca. Pewnym było dla wszystkich, że wygra, ale... [Ten moment opowiadał z naprawdę złośliwym uśmiechem] Ale tuż przed metą się zatrzymał i usiadł. Przebiegła jedna osoba, potem druga, trzecia i tak do końca. Kiedy upewnił się, że każdy skończył bieg wstał i przeszedł przez linię mety. W szkole dostał jakąś karę, nie mówił jaką, ale nawet nie pytałam.

Po tym incydencie dyrekcja pozwoliła zabierać do domu nagrody uczniom, którzy brali udział w indywidualnych konkursach, a wszelkie osiągnięcia z konkursów grupowych wystawione były w gablocie.

gimnazjum

Skomentuj (19) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 884 (Głosów: 958)

1