Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

Brzeginka

Zamieszcza historie od: 18 grudnia 2018 - 8:12
Ostatnio: 26 czerwca 2022 - 7:40
O sobie:

Małe, ślepe, głuche i mało rozgarnięte stworzenie z aspiracjami zostania w przyszłości lekarzem. Interesujące się wszystkim i niczym jak to mawia kochana rodzicielka i wyskakująca z różnymi ciekawostkami z dupy wziętymi (wiedzieliście, że odchody wombatów mają sześcienny kształt?). Poza tym niepoprawna optymistka z niedorzeczną wiarą w ludzi. Oraz ponadto nieuleczalny mol książkowy z zamiłowaniem do wszelkiej maści mitologii.

  • Historii na głównej: 7 z 9
  • Punktów za historie: 1055
  • Komentarzy: 77
  • Punktów za komentarze: 557
 

#89265

przez (PW) ·
| Do ulubionych
Bezczelność linii lotniczych nie przestaje mnie zadziwiać.

Wujostwo miało zabukowany lot na Cypr (pierwsze wakacje bez dzieci, złapane w okazyjnej cenie prawie rok wcześniej).

Na miesiąc przed wyjazdem dostają informację, że loty zostały zmienione i ich lot został przesunięty o dzień. Niby nie dużo, ale w przypadku zaplanowanego tip top wyjazdu i wycieczek psuje plany.

Jakie rozwiązania zaproponowały linie lotnicze? Ciotkostwo może zaakceptować zmianę (bez odszkodowania), wybrać inny termin (tydzień wcześniej/później) albo dostaną zwrot za bilety i mogą kupić inne (oczywiście okazyjne ceny za które bilety pierwotnie były kupowane już od dawna są czczą mrzonką).

Łaskawość ich nie zna granic.

Linie lotnicze

Skomentuj (10) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 116 (138)

#88976

przez (PW) ·
| Do ulubionych
Krótko o tym jak w przyrodzie nic nie ginie i prędzej czy później do ciebie wraca.

Moja ciotka od młodości miała słabość do żonatych mężczyzn. Każdy poważniejszy związek w jaki wchodziła miał gdzieś w tle zdradzaną żonę. Conajmniej trzy rodziny doprowadziła do rozwodu. W jednym przypadku żona jak się dowiedziała to zaczęła ją błagać żeby zostawiła jej męża w spokoju i nie wbijała się między nich. Oczywiście bezskutecznie. Gdy taki mąż przestawał być mężem, prędzej czy później się nim nudziła i zaczynała szukać kolejnego. Wszystko za cichym przyzwoleniem dziadków, bo przecież ukochana córeczka i jak to się jej można czepiać? Gdy trzeźwiejsza część rodziny próbowała ją naprostować i prosiła żeby się opamiętała, ta zawsze tłumaczyła że musi się wyszaleć i eksperymentować. Finalnie wyszła za mąż za wuja, który również rozwiódł się z żoną przez ciotkę. Dorobili się nawet dzieci.

Ostatnio okazało się że wuj ma kochankę. Ciotka nieustannie biadoli, jak można tak rozbijać rodziny. Nie, nie widzi swojej hipokryzji.

Skomentuj (29) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 174 (192)

#88962

przez (PW) ·
| Do ulubionych
Nie jest to może jakaś duża piekielność, ale mnie osobiście bardzo... zdemotywowało.

Słowem wstępu jestem posiadaczką długich i bardzo gęstych włosów zapuszczonych prawie przez połowę życia. Ostatnio jednak doszłam do wniosku, że czas na zmianę, bo ile można wyciągać włosy z różnych dziwnych miejsc i postanowiłam ściąć się na względnie krótko, a dodatkowo pofarbować to co zostanie na rudo. Tak na oko powinno mi ubyć z metr włosów. Trochę szkoda je tak po prostu wyrzucić więc postanowiłam oddać je na peruki fundacji Rak’n’Roll (nie ukrywam, że miałam cichą nadzieję na niższe koszty związane z fryzjerem). Ściągnęłam więc listę punktów współpracujących z nimi. Pierwszy punkt ulicę ode mnie, więc idziemy!

- Dzień dobry, widziałam na stronie fundacji Rak’n’Roll, że państwo z nimi współpracuje, to prawda? Chciałabym oddać włosy, ale pierwszy raz to będę robić i nie wiem jak to działa... dodatkowo chciałabym pofarbować włosy na rudo.
(Tutaj odpowiedź, że trzeba przynieść formularz, że włosy nie mogą być rozjaśniane i takie tam sprawy techniczne)
- ... myjemy włosy na miejscu, potem zaplatamy warkocz i obcinamy na wskazanej wysokości, oczywiście też modelujemy, bo przecież nie możemy wypuścić klientki z surowo obciętymi włosami!
- A jaki to byłby koszt z malowaniem?
- No mycie, obcięcie i modelowanie to będzie 170 zł, farba to jakieś 120-150 zł. Całość powinna wynieść 320 zł. Zapisać na piątek?
- Na razie dziękuję. Muszę to przemyśleć.

No ja rozumiem różne ceny, ale koleżanka ostatnio za ścięcie i farbowanie płaciła 120zł. Nic to szukamy dalej!

Drugi punkt - 250zł.
Trzeci - 220zł.
Czwarty - 260zł.
Piąty - 170zł.
Szósty - 200zł (120 jeżeli będzie strzyc praktykantka).

I tu stwierdziłam, że mam dość. Kuzynka podpowiedziała mi żeby spróbować w skupie włosów. Obcięli, zapłacili, zafarbowałam u osiedlowej fryzjerki i jeszcze zostało na wypad na herbatę. Pozostaje tylko pytanie na czym polega niby ta współpraca z fundacją? Na strzyżeniu klientów z kasy?

Skomentuj (69) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 192 (208)

#86205

przez (PW) ·
| Do ulubionych
Kilka sytuacji z ostatniego czasu, które może nie są aż tak piekielne, ale, powtarzające się nagminnie, zaczynają irytować.

1. Cicho bądź, facet mówi!
Często na seminariach zdarza się, że w czasie dyskusji naraz odezwą się dwie osoby. No bywa, żaden problem do frustracji. Tylko dlaczego ZA KAŻDYM razem, jeżeli odezwie się jednocześnie chłopak i dziewczyna, to ta druga musi zamilknąć i ewentualnie dopowiedzieć później? Może jestem przewrażliwiona albo mamy wyjątkowych buców na roku, ale jeszcze ani razu nie zdarzyło się, żeby chłopak oddał głos dziewczynie. Za każdym razem. Raz nawet w ramach eksperymentu stanęłam okoniem i postanowiłam dokończyć swoją kwestię bez względu na wcinającego się studenta. Myślicie, że chociaż się chwilę zawahał? W życiu!

2. Myślałem/am, że jesteś normalna, a ty jesteś feministką!
Jestem feministką, bo nie podobała mi się książka ze względu na uprzedmiotawianie kobiet (autor przedstawiał wszystkie niewiasty albo jako kury domowe służące jako sekszabawki, albo „wojowniczki” biegające nago i służące jako sekszabawki).
Jestem feministką, bo wolę obejrzeć „emancypacyjny” film, gdzie kobieta nie robi jedynie za ozdóbkę, ale ma charakter.
Jestem feministką, bo się oburzam, gdy lecą szowinistyczne „żarty” i komentarze (jak kobiety nie bijesz, to jej wątroba gnije!).

3. Jesteś dziewczyną i zachowuj się jak dziewczyna!
W tym głównie przoduje rodzina.
Zniosłabyś te talerze! Zobacz, kuzyn jest chłopakiem, a znosi, to ty nie możesz?! (Może i bym mogła, gdyby nie to, że siedzę zaklinowana za stołem ze stadem krewnych po jednej i drugiej stronie, w przeciwieństwie do kuzyna siedzącego na brzegu).
Zaopiekowałabyś się kuzynami i może w końcu wykształciłabyś instynkt macierzyński! (Raczej nie, nie przepadam za dziećmi, a jedyną istotą, jaką bym sobie powierzyła w opiekę, byłby kaktus, o ile bym go nie dotykała. Dziecko - w życiu! Zwłaszcza kilkumiesięczny berbeć).

4. Znajdź se wreszcie chłopa!
Nic dodać, nic ująć. Już się słuchać tego nie chce. Tylko chłop i chłop! Bo starą panną zostaniesz i zostaniesz z kotem! No idźże na imprezę, to kogoś znajdziesz! Kuzyn ma dużo kolegów, to ci kogoś znajdzie i w końcu znormalniejesz!
Tak, mężczyzna panaceum na wszelkie bolączki. Dziękuję, ale postoję.

Uff... to tyle, wygadałam się. Dziękuję i dobranoc!

Skomentuj (83) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 125 (219)

#85864

przez (PW) ·
| Do ulubionych
Co prawda sytuacja z drugiej ręki, ale nie sądzę, żeby to umniejszało jej piekielność.

Cioteczka droga z racji zbliżającego się egzaminu specjalizacyjnego, musiała pożegnać się z kliniką i zakończyć współpracę. Pech chciał, że będąc na wypowiedzeniu jej się zachorowało i dostała zwolnienie. A jak zwolnienie to trzeba się udać do ZUS-u załatwić formalności. Co istotne niedawno cioteczka założyła działalność gospodarczą, jednak nie zdążyła jeszcze wnieść żadnych opłat ani składek z nią związanych. Nie wiedząc jak to wygląda z perspektywy prawnej, szczegółowo dopytywała, czy nie musi zawieszać tej działalności, żeby ZUS wypłacił chorobowe. Nie, nie musi. Nawet nie powinna, bo może dostanie wtedy za działalność dodatkowy zasiłek. Jako kompletny laik, cioteczka zdała się na informacje uzyskane od pracownicy ZUS-u. I co? Wujostwo jest teraz siedem tysięcy w plecy, bo chorobowe zostało policzone od działalności, a nie umowy o pracę. Bo takie są przepisy i co my chcemy od pani z okienka? Nieistotne jest co mówi i to cioteczki wina, że uwierzyła na słowo, ZUS-owi nic do tego.

P.S.
Dwa ostatnie zdania to oficjalna odpowiedź ZUS-u. Może nie dosłowna, ale sens zachowany.

ZUS profesjonalna obsługa

Skomentuj (23) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 97 (111)

#85465

przez (PW) ·
| Do ulubionych
Orange i więcej dodawać nie trzeba...

Z pół roku temu, podszywając się pod spisujących liczniki, wcisnęli babci umowę na gaz i prąd. Prąd udało się odkręcić, z gazem nie zdążyliśmy. Zważywszy na kosmiczne kary za przedwczesne zerwanie umowy, nie wypowiadaliśmy jej, bo taniej było płacić comiesięczny haracz.

Na początku października babcia otrzymała list, w którym Orange informowało o zerwaniu przez nich umowy... przepraszam, nie zerwaniu, tylko o „zmianach w regulaminie”, gdzie punkt któryś tam przyjmuje treść „umowa ważna do 30.11.2019”. Jeśli nie wyrażamy zgody, to można wysłać w ciągu tygodnia wypowiedzenie i umowa wygaśnie pod koniec kolejnego pełnego miesiąca… czyli 30.11.

Podsumowując, jeżeli ty, biedny szaraczku, chcesz przedwcześnie zakończyć umowę, to płać gigantyczne kary, jeśli Firma chce zakończyć przedwcześnie umowę - wystarczy, że zmieni regulamin.

Ba dum tss!

Orange

Skomentuj (14) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 98 (144)

#83765

przez (PW) ·
| Do ulubionych
Taka drobna piekielnostka związana z organizacją taksówek.

Jak wiadomo, student medycyny nie je ani nie śpi, ino się uczy i zdaje koła (albo i nie).

Oczywiście człowiek najlepiej myśli z rana, więc, idąc tym torem myślenia, drodzy profesorowie postanowili zorganizować nam kolokwium o szóstej rano. Na drugim końcu miasta. Gdzie kursuje jeden autobus na godzinę. Niby można nim jechać, ale na miejsce przyjeżdża na styk, a kawałek trzeba jeszcze dojść. Lepiej nie ryzykować.

Zważywszy na fakt, że nie bardzo uśmiechało się wstawać jeszcze wcześniej, żeby czekać na miejscu od piątej, to Brzeginka jako sprytne i kasiaste stworzenie postanowiła wykosztować się na taksówkę. Jako istota przezorna, dla pewności wykręciła odpowiedni numer i zaklepała przejazd dzień wcześniej. (Swoją drogą, pani dyspozytorka chyba miała aspiracje zatrudnić się w dziekanacie, bo podejście do petenta miała identyczne, co panie tam pracujące).

Nic to! Wybiła godzina zero i Brzeginka dostaje SMS-a, że rydwan już czeka. Dwie minuty później stoi przed bramą, patrzy w lewo, patrzy w prawo, no i nie ma! Bierze poprawkę na to, że jest stworzeniem ślepym, co to nie widzi stojących prawie że pod nosem rzeczy, więc się jeszcze raz rozgląda. Nadal niet. W takim razie sięgamy po telefon i dzwonimy!

- Taksówki - wymamrotane pod nosem tak, że ledwo można zrozumieć.
- Dzień dobry, właśnie dostałam SMS-a, że czeka na mnie taksówka, ale jej nie widzę.
- Adres!
- Taki a taki.
- Chwila! Sprawdzam!
(Brzeginka nerwowo drepta w miejscu i rozważa, czy dopuszczą ją do poprawy, jeśli się nie stawi na kole).
- No przecież pani jedzie tą taksówką! - oburzenie w głosie było wręcz namacalne.
- Nie jadę? - Brzeginka nieśmiało wtrąca.
- Ewentualnie mogę zamówić kolejną taksówkę.
- Dobrze, a za ile będzie?
- Do ośmiu minut - i trzask słuchawki.

Po minutach sześciu faktycznie podjeżdża taksówka, a szczęśliwa Brzeginka dojeżdża szczęśliwie na kolokwium.

To jednak nie koniec!

Po wyjściu z sali Brzeginka włącza telefon i co widzi? Nieodebrane połączenie i SMS-a z pytaniem, gdzież to ona zaginęła, bo taksówka na nią czeka...

uslugi

Skomentuj (18) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 76 (144)
zarchiwizowany

#83924

przez (PW) ·
| było | Do ulubionych
Taka piekielność dnia codziennego, a właściwie społeczne przyzwolenie na nią.

Skąd w społeczeństwie to szukanie winnych we wszystkich z wyjątkiem sprawcy? Skąd to uniewinnienie na siłę i społeczne przyzwolenie na bycie piekielnym?

Pierwszy z brzegu przykład, w poczekalni wisi historia o „trefnym” nazywaniu dziecka. Ludzie zaraz podnieśli krzyk w komentarzach na matkę, która chce skrzywdzić syna nazwając go Wacław. Imię jak imię, a matka zwyzywana od głupich i nieodpowiedzialnych. Nikt nie skrytykował głównego piekielnego, który zasugerował żeby od razu nazwać dziecko obelżywą wersją penisa. Za to pojawiły się głosy, że to przecież oczywiste, że dzieci będą dręczyć Wacka. Nie to nie jest oczywiste. Wręcz przeciwnie. Dobrze wychowane dziecko nie czuje ciągot do wyśmiewania kogoś przez nietypowe imię.

Inny przykład, historia o zaatakowanej kobiecie. Mogła być ostrożniejsza, mogła nie prowokować, po co latała po ciemku. A w ogóle to jest ladacznica.

Podobnie było ostatnio ze śmiercią Adamowicza. Mógł nie kraść, nie występować, mieć lepszą ochronę, a w ogóle to dobrze mu tak! Bo wiadomo, że politycy to oszuści i złodzieje i gdyby nie miał nic za uszami, to do niczego by nie doszło!

Ludzie, co z wami?! Skąd w społeczeństwie tyle jadu i nienawiści? I skąd to obwinianie niewinnych? Jak ma być dobrze, skoro katom się przyklaskuje, a ofiary miesza z błotem?

Nie rozumiem, po prostu nie rozumiem. Może ktoś z Was będzie w stanie mi to wyjaśnić?

Skomentuj (30) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 68 (210)
zarchiwizowany

#83772

przez (PW) ·
| było | Do ulubionych
O uczciwości studenckiej słów kilka.

Studia lekarskie ciężkie są, wymagające, a doba niestety w dalszym ciągu ma tylko 24 godziny. To co robi student, gdy przychodzi jakieś kolokwium czy coś, a w natłoku zajęć nie zdążył się nauczyć? Ściąga. I to jak ściąga!

Kolokwium z chemii, pięć zadań obliczeniowych.
Studenci jako uczynne stworzenia pomagają sobie jak mogą. Tu podsuną wzór tam przypomną stałą, czyli standard. Niektórym jednak to nie wystarcza. Dwaj koledzy się zgadali, nauczyli się po po połowie i gdy napisali co wiedzieli... wymienili się kartkami! Ale i tak hitem stała się niepatyczkująca się grupka, która założyła specjalną konwersację na twarzoksiążce, by zażarcie dyskutować w jaki sposób rozwiązać te zadania.

Laboratoria z fizyki
Po każdych zajęciach należy oddać uzupełniony raport. Oczywiście wszystkie już dawno zostały opracowane przez starsze roczniki, więc niektórzy przychodzą z gotowcami. Bo po co samemu się męczyć?

Laboratoria z biologii molekularnej
Przedmiot trudny, odsiewający studentów z równą skutecznością co anatomia. Aby go zaliczyć trzeba uzyskać określoną liczbę punktów z wejściówek i raportów. Jeden warunek, pod żadnym pozorem nie wolno korzystać z telefonów. Grozi to wywaleniem z zajęć i zerem punktów z raportu/wejściówki. Brak możliwości poprawy. I co? Na chwilę obecną przyłapane zostało już kilkoro studentów starających się obejść zakaz i szukających odpowiedzi w internecie.

I mała wisienka
Jakie jest najczęstsze pytanie po egzaminach? Ile udało się ściągnąć. I te spojrzenia pełne niedowierzania wymieszanego z politowaniem na wieść, że Brzeginka nie ściąga.
I w końcu się wydało, że Brzeginka to nie człowiek ino demon słowiański, bo normalni ludzie przecież ułatwiają sobie życie i ściągają, prawda? ;-)

Studenci

Skomentuj (17) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 3 (41)

1