Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

TomX

Zamieszcza historie od: 27 marca 2011 - 0:18
Ostatnio: 10 września 2020 - 0:41
  • Historii na głównej: 41 z 86
  • Punktów za historie: 27811
  • Komentarzy: 497
  • Punktów za komentarze: 3851
 

#87029

(PW) ·
| Do ulubionych
Dlaczego obserwujemy teraz "drugą falę" i z dnia na dzień rekordy zachorowań na COVID? A no dlatego:
Zasłyszane przypadkiem na szlaku turystycznym w górach:

- Wiesz, jak był ten wirus, to bałam się jeździć gdzieś dalej, ale teraz jak już go nie ma to można na jakieś wczasy pojechać.

Tego samego dnia w sklepie w Zakopanem - na drzwiach wyraźny komunikat żeby zasłaniać usta i nos. Wchodzę w maseczce "chirurgicznej" do sklepu, a ekspedientka z rubasznym śmiechem:

- Pan ściągnie to z twarzy, bo się przestraszyłam, że to napad, hahahaha.

Przy takim podejściu, to zaraz wrócimy do lockdownu.

Skomentuj (40) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 165 (175)

#85797

(PW) ·
| Do ulubionych
Historia parkingowa z roszczeniowym tatuśkiem w roli głównej.

Przedświąteczna gorączka zakupowa zagnała mnie w weekend poprzedzający Wigilię do Centrum Handlowego Bonarka - jednej z większych galerii w Krakowie. Wjeżdżając na parking podziemny, zdawałem sobie sprawę, że pewnie więcej czasu spędzę szukając miejsca postojowego, niż robiąc potem zakupy - ruch w okolicach galerii był nieziemski, na parkingu auta były parkowane w każdym niedozwolonym miejscu, masakra na całego.

Krążę po parkingu w nadziei, że zobaczę kogoś wyjeżdżającego z miejsca, a tu cud! Piękne, wolne miejsce parkingowe przy samym wejściu do galerii! Upewniłem się, czy to nie miejsce rezerwowane dla niepełnosprawnych albo rodzin z dziećmi, ale nie - zwyczajne miejsce parkingowe, ogólnodostępne. Biorę!

Gdy tylko rozpocząłem manewr parkowania tyłem, kierowca samochodu jadącego za mną zaczął wściekle trąbić i mrugać światłami. Nie powiem, skonsternowałem się, stop i rozglądam się dookoła, czy ktoś mi za samochodem nie stanął, czy coś nie leży na miejscu parkingowym, czy rzeczywiście nie ma na nim wytartego znaczka, dla kogo jest przeznaczone. Nic z tych rzeczy, więc kontynuuję manewr. Ot, świąteczny frustrat dla którego to 15 sekund, które czekał na przejazd, gdy parkowałem było sprawą życia i śmierci.

Ale zamiast odjechać z piskiem opon, rzeczony kierowca zajechał swoim SUV-em przed moją maskę, jakby chciał uniemożliwić mi wyjazd, po czym wysiadł z samochodu i leci do mnie, drąc się i gestykulując, jak, nie przymierzając, wariat. Również wysiadłem z samochodu, coby jak człowiek z człowiekiem porozmawiać, a nie przez uchyloną szybkę.

- Czemu pan na miejscu dla rodzin z dziećmi parkuje?! Proszę NATYCHMIAST wyjechać!
- (uprzejmie, acz stanowczo) To nie jest miejsce dla rodzin z dziećmi. Proszę zobaczyć. Pięć miejsc na prawo to są miejsca dla rodzin z dziećmi. Wszystkie poszerzone, pomalowane na różowo z symbolem wózka dziecięcego, nad każdym wisi tabliczka "miejsce dla rodzin z dziećmi". To jest zwykłe miejsce.
- Dobra, ale mógł się pan DOMYŚLIĆ, że ono nam będzie potrzebne! Strasznie nam pan utrudnia życie!

Absurd tej sytuacji był taki, że nie byłem w stanie nic odpowiedzieć. Zresztą Roszczeniowy Tatusiek nie czekał na kontynuację dialogu, wsiadł z powrotem do auta i odjechał.

...i Wesołych Świąt?

parking Święta

Skomentuj (10) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 158 (178)
zarchiwizowany

#82944

(PW) ·
| było | Do ulubionych
Byłem na wczasach. Takich z biura podróży - hotel, plaża, Morze Śródziemne...
Do celu przylecieliśmy dość wcześnie, około 10 rano. Nasze pokoje nie były jeszcze wysprzątane po poprzednich gościach, ale pozwolono nam zostawić w nich walizki, przebrać się i wyjść na plażę/miasto.

Przede mną pokój zajmowali inni Polacy. Łatwo to było stwierdzić po istnej stercie śmieci rozrzuconych po całym pokoju. Paczki po fajkach, papierki po batonach, opakowania po kremach z filtrem - na wszystkim etykiety po polsku. Wspomniane butelki po kremie do opalania rozcięte na pół, chyba tylko w celu wygrzebania zawartości do ostatniej kropli w celu rozsmarowania po lustrze, stole, podłodze...
Pościel z łózka rzucona gdzieś w kąt, poplamiona czerwonym winem. Masa piasku naniesiona dosłownie wszędzie. Ilość włosów w umywalce sugerowała by co najmniej, że kogoś tam ostrzyżono na łyso. Brudna damska bielizna zostawiona w szafie. Jednym słowem - pobojowisko.


A potem płacz, że mamy taką a nie inną opinie za granicą.

hotel

Skomentuj (17) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 48 (106)

#82371

(PW) ·
| Do ulubionych
Kontrola bezpieczeństwa na lotnisku Kraków - Balice. Przede mną w kolejce do "prześwietlenia" starsze (50 - 60 lat) małżeństwo. Sądząc po języku, w którym ze sobą rozmawiali, pochodzili ze Skandynawii. Ich bagaże podręczne zostały skierowane do dodatkowej kontroli - ot, coś wzbudziło podejrzenia celnika obsługującego skaner.

No cóż, pan Starszy Viking zapomniał wyciągnąć z plecaka laptop (obowiązkowo sprzęty elektroniczne mają być skanowane osobno), miał też w plecaku butelkę soku. A to wszystko pomimo, że przed kontrolą celnik wyraźnie poinformował ich po angielsku o konieczności wyrzucenia płynów i okazania elektroniki, a Pan Viking potwierdził że zrozumiał, i zaprzeczył, jakoby takie artykuły posiadał.

Cóż, do tej pory historia jakich wiele, prawie za każdym razem na lotnisku taką widzę. Ale Pan Viking postanowił głośno wyrazić swoje oburzenie tą sytuacją. Oczywiście nie wprost do celnika. Pewnie nie chciał zadzierać z "władzą". Zwrócił się, i to bardzo donośnie, do swojej żony:

- Traktują nas tu jak Żydów w nazistowskich obozach!

+50 punktów za poprawne wskazanie sprawców holokaustu. Jednak co ciekawe, kwestię wygłosił po angielsku, a nie w języku, w którym chwilę wcześniej komunikował się z małżonką. Czyli po pierwsze, doskonale zna angielski i musiał zrozumieć pouczenia celnika przed kontrolą, po wtóre - udając rozmowę z żoną chciał, aby wszyscy wokół usłyszeli i zrozumieli jego wywody.

Oczywiście i celnik na służbie i pozostali pasażerowie w kolejce wywrócili oczami przytłoczeni siłą argumentu. Mi to nie wystarczyło, wdałem się z Panem Vikingiem w krótką i zupełnie niekonstruktywną dyskusję, jak bardzo niestosowne było jego porównanie. Oczywiście nie przekonałem go do swoich racji. Podejrzewam, że gdy machnąłem ręką i odszedłem, Pan Viking był bardzo zawiedziony, że nie może kontynuować swojego przedstawienia.

Lotnisko

Skomentuj (2) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 154 (202)

#79442

(PW) ·
| Do ulubionych
Sieciowa pizzeria w dużym centrum handlowym w Krakowie. Czekam na swoje zamówienia przy stoliku usytuowanym dokładnie naprzeciwko „okienka", z którego kuchnia wydaje kelnerom gotowe dania.

W pewnym momencie słyszę stamtąd taki dialog:

- Ej, ale ta Americana miała być bez pomidorów!
- Cholera, co teraz?
- No nowej przecież nie będziemy robić!

Po czym pani bez skrępowania, na widoku całej restauracji, gołą ręką bez żadnej rękawiczki, powybierała z pizzy wszystkie pomidorki, zapakowała pizzę i wydała do dostawy...

Widziałem to ja, widzieli i inni klienci. Ja zdecydowałem się zostać (ach, ten głód...), para przy sąsiednim stoliku po prostu wstała i wyszła, nie czekając na swoje zamówienie.

Pizza Chatka

Skomentuj (10) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 119 (147)

#75547

(PW) ·
| Do ulubionych
Centrum krwiodawstwa. Przy wejściu kosz z foliowymi ochraniaczami na obuwie dla dawców. Wiadomo, w takiej instytucji czystość powinna przewyższać zwyczajne standardy.

Wewnątrz ochraniaczy które wziąłem, znalazłem drobiny błota i zeschnięte igliwie.

Recycling. I tyle by było z tej higieny.

RCKiK

Skomentuj (8) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 144 (190)

#72867

(PW) ·
| Do ulubionych
W późnych godzinach wieczornych, po zmroku, jechałem autostradą. Utrzymuję prędkość minimalnie poniżej dozwolonej na danym odcinku, trzymam się prawego pasa, ruch jest niewielki, bez trudu wyprzedzam pojazdy jadące wolniej ode mnie.

Zacząłem doganiać kilka jadących wolniej pojazdów, więc włączam lewy kierunkowskaz, zmieniam pas i ze stałą prędkością zaczynam je wymijać.

Nagle tuż przede mną, bez kierunkowskazu, bez żadnego znaku, zmienia pas i zajeżdża mi drogę jeden z wymijanych samochodów. Oj gwałtownie musiałem hamować żeby uniknąć nieszczęścia, szczęśliwie nic się nie stało. Nie omieszkałem jednak siarczyście zakląć pod nosem i obtrąbić debila.

Historia jakich wiele, każdy kierowca miał takich sytuacji na pęczki, ale ten konkretny burak wspiął się na wyższy level.
Gdy tylko wyminęliśmy pojazdy na prawym pasie, idiota zjechał grzecznie na prawo. Bez trudu go wyprzedziłem, po czym też zmieniłem pas na prawy. I co wtedy zrobił urażony rajdowiec? Włączył światła długie skutecznie mnie oślepiając i uparcie trzymał się za mną.

Pytanie co chciał osiągnąć?

Skomentuj (31) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 299 (311)

#72126

(PW) ·
| Do ulubionych
Mój ojciec wykonuje pracę fizyczną, wymagającą dźwigania ciężkich paczek. Staruszek nadwyrężył sobie bark do tego stopnia, że nie może kubka z herbatą utrzymać w wyprostowanej ręce. Lekarz - L4 i skierowanie na badanie - diagnoza: zwyrodnienie stawu barkowego, zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego - skierowanie na rehabilitację.

Tu zaczyna się cyrk. Rehabilitacja - termin za 2 miesiące. L4 na tydzień. Lekarz raz przedłużył. Drugi raz też. Za trzecim razem się opiera - bo to już prawie miesiąc na zwolnieniu, nie mogę dać więcej, bo mnie kontrola z ZUS-u najdzie...
Samoistnej poprawy brak. Pytanie do lekarza:
- To się może samo zaleczyć, jak ręka będzie oszczędzana?
- Na pewno nie.
- To da pan to zwolnienie do czasu skończenia rehabilitacji?
- Nie, wykluczone, problemy bym miał z ZUS-em!

I jak tu nie kochać naszego systemu opieki zdrowotnej?

słuzba_zdrowia

Skomentuj (7) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 306 (324)

#68496

(PW) ·
| Do ulubionych
Regularnie oddaję krew. Jednak od roku rodzina stara się mnie nakłonić do zaniechania krwiodawstwa. Wszystko przez pewnego piekielnego lekarza.

Tak się złożyło, że rok temu moja Mama trafiła do szpitala na oddział hepatologii. Przyjmowała między innymi transfuzje osocza, przy okazji któregoś obchodu "wygadała" się ordynatorowi, że syn jest krwiodawcą więc może to od niego to osocze...
Ordynator, starszy dziadek, rozpoczynał karierę pewnie w latach '70 ubiegłego wieku, jak nie wcześniej. I chyba wciąż żyje w tamtej rzeczywistości. Uraczył moją rodzicielkę wykładem ilu to on krwiodawców na oddziale miał, pozarażanych żółtaczką, HIV-em, całym złem tego świata. Że krwiodawstwo to prosta droga na tamten świat. Itp, itd.

Każdy, kto oddaje krew wie, że obecnie standardy higieny w stacjach krwiodawstwa są na tak wysokim poziomie, że nie ma się czego bać. Cały sprzęt jednorazowy, personel w rękawiczkach, wszystko aż pachnie czystością. O przypadkach zarażenia przez krew nie słyszałem od dawna, choć fakt, że w latach '80 była to podobno plaga. Szkoda, że lekarz zamiast popularyzować krwiodawstwo, deprecjonuje je z całych sił.

słuzba_zdrowia

Skomentuj (37) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 395 (449)

#67729

(PW) ·
| Do ulubionych
Wsiadam do tramwaju. Tłoku nie ma, ale miejsca siedzące w pełni pozajmowane, więc staję w przejściu. Może z 1,5 metra przede mną stoi mężczyzna ~30 lat, schludny, normalny, z długimi włosami. Co ważne - stoimy zwróceni twarzami do siebie.
Gdy tylko tramwaj ruszył, opisany powyżej współpasażer rozpoczął sypać soczystą łaciną, cały czas patrząc w moim kierunku. Brzmiało to mniej więcej tak:

- Ty chu*u pier*olony zaje*ie cie za tą akcje skur*ysynu bezmózgi. Ku*wa co za downem trzeba być, ku*wa, poje*ie jeden!

...itp, itd. Szok, mój zaspany umysł (wspomniałem, że jechałem do pracy na 7:00?) próbuje zatrybić czym gościowi zawiniłem i czy w ogóle go znam, po chwili wzbiera we mnie gniew i już ciśnie się na usta równie uprzejma odpowiedź, gdy wtem.... zauważam, że facet rozmawia przez telefon na zestawie słuchawkowym (zasłoniętym przez długie włosy) i tak go ta rozmowa pochłonęła, że patrzy mi prosto w oczy, a zapewne nie rejestruje faktu mojej obecności...

Pomijając oczywisty fakt nagannego braku kultury słowa w miejscu publicznym, człowiek mógł sobie napytać biedy, gdyby na moim miejscu stał mniej zaspany i bardziej porywczy dresik...

komunikacja_miejska

Skomentuj (6) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 344 (440)