Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

KwarcPL

Zamieszcza historie od: 19 maja 2019 - 18:08
Ostatnio: 28 lutego 2021 - 17:42
  • Historii na głównej: 6 z 7
  • Punktów za historie: 712
  • Komentarzy: 341
  • Punktów za komentarze: 1069
 
[historia]
Ocena: 13 (Głosów: 13) | raportuj
26 lutego 2021 o 16:02

Z jakiegoś powodu jest to często zjawisko. Nie raz i nie dwa widziałem rodziny gdzie córki musiały ogarniać życie a synowie byli uzależnieni od innych...

[historia]
Ocena: 3 (Głosów: 7) | raportuj
26 lutego 2021 o 15:46

A to akurat norma. Jestem programistą, więc z przyjemnością zarwę wieczór dochodząc czemu siostrze kolegi z liceum Windows tak mówi :P

[historia]
Ocena: 2 (Głosów: 4) | raportuj
26 lutego 2021 o 13:47

Widzę, że wszyscy, którzy mieli styczność z taryfiarzami, mają do opowiedzenia podobne historie...

[historia]
Ocena: -1 (Głosów: 1) | raportuj
26 lutego 2021 o 13:44

@Jorn: Czego nie wiem? Że zapomniał powiedzieć? Wiem, bo mi nie powiedział :P

[historia]
Ocena: 3 (Głosów: 5) | raportuj
25 lutego 2021 o 17:41

@Jorn: Gdzie? Ano w tym, że taryfiarz zapomniał zaznaczyć, że akceptuje kontrofertę pod warunkiem, że nie odprowadzi od niej podatku :P Poza tym taksówka to nie bazar byś się targował. Jest cennik i go się powinniśmy trzymać.

[historia]
Ocena: 1 (Głosów: 1) | raportuj
25 lutego 2021 o 15:31

@shadowy_name: No ja to już w ogóle się nie znam na stawkach taksówkarskich, ale znalazłem taką rozpiskę: https://www.polskasiectaxi.pl/pst/cennik Średnio wychodzi 7 zł za pierwszy kilometr i 2.50 za każdy następny czyli na jedno by wychodziło ;)

[historia]
Ocena: 1 (Głosów: 3) | raportuj
25 lutego 2021 o 12:52

@shadowy_name: Wiedziałem, że to będzie pierwszy komentarz! Różnie różne korporacje naliczają. Jedne mają opłatę początkową, drugie liczą więcej za pierwszy kilometr. Tutaj nic takiego nie wymieniali. Z cennika wychodziło, że mają jedną, ale za to wyższą, kilometrówkę. Niemniej jest to rzadko spotykane i też mnie to zdziwiło. Dlatego właśnie wolałem się dopytać. Z reakcji taksówkarza wnioskuję, że dobrze policzyłem. Raczej nie podwiózłby mnie za połowę "regulaminowej" stawki. No chyba, że bardziej mu się opłacało wziąć 12 zł dla siebie niż dzielić się 25 z pracodawcą, ale takie coś nadal kwalifikuje się jako piekielne. PS. Gdzie tzw. trzaśnięcie drzwiami kosztuje 13zł?

Zmodyfikowano 2 razy Ostatnia modyfikacja: 25 lutego 2021 o 12:53

[historia]
Ocena: 2 (Głosów: 6) | raportuj
25 lutego 2021 o 12:01

Niestety, ale większość tzw. "animalsów" to osoby nawiedzone. Dlatego nie powinno dziwić, że oczekują otoczenia kota, a więc zwierzęcia wyjątkowo niezależnego, opieką większą niż niemowlę. Jeszcze mają typowo miejskie manieryzmy i dla nich wypuszczenie sierściucha z mieszkania jest nie do pomyślenia. A na przyszłość sugerowałbym autorowi wpisu przeglądanie lokalnych ofert albo zagadanie do weterynarza. Tym kanałem powinno się udać szybko i bez wydziwiania. No chyba, że konkretnie chodziło o coś a'la maine coone.

[historia]
Ocena: -1 (Głosów: 7) | raportuj
25 lutego 2021 o 11:24

@BijeloDugme: Zgaduję, że ten wstęp był typowo humorystyczny. Acz też nie ogarniam ludzi, którzy mówią tak poważnie. Kot to kot a niektórzy traktują go jakby był ich dzieckiem. To jednak przesada.

[historia]
Ocena: 0 (Głosów: 0) | raportuj
25 lutego 2021 o 10:32

@bazienka: Ale ja kamery mam. Nie wiem jak mogłaś tego nie zauważyć, ale nie jestem bohaterem historii ;)

[historia]
Ocena: 0 (Głosów: 0) | raportuj
25 lutego 2021 o 10:24

@MoniaLisa: Ten portal to specyficzne miejsce. Czasem mam wrażenie, że jego nazwa, tj. "Piekielni", nie odnosi się do osób opisanych w historiach, ale tych komentujących je. Nasi użytkownicy to mistrzowie w doszukiwaniu się winy po stronie autorów wrzutki i jak coś zostało niedopowiedziane to zamiast po ludzku spytać to z góry przyjmują założenia na ich niekorzyść a do tekstów zahaczających o światopogląd autentycznie strach zaglądać. No chyba, że ktoś jest miłośnikiem gimnazjalnych docinek pod adresem księży. I to by było tyle ogólnych rozważań, teraz odniosę się bezpośrednio do Twojego komentarza. Tak, prowizje tam są wręcz złodziejskie. Kuzyn postanowił dorobić sobie na sprzedaży oprogramowania na rzeczonym portalu i okazało się, że po opłaceniu dostawcy i prowizji Allegro, dla niego zostają jakieś grosze. Autentycznie miał z tego mniej niż serwis, na którym się wystawiał. I tak jak mówisz, Smart wprowadzono po to by zablokować ucieczkę sprzedawców. Bo co z tego, że u konkurencji wystawiają za mniej jak i tak bardziej opłaca się kupować na Allegro, bo przesyłka i zwrot są darmowe? A że wystawiający nic z tego nie mają, oprócz dodatkowych obowiązków i złodziejskiej marży? Poza nimi samymi nikogo nie obchodzi. Dlatego tak samo jak Ty cieszę się z wejścia Amazonu na rynek. Konkurencja dobrze nam zrobi, bo na chwilę obecną jedyną alternatywą jest AliExpress, ale tam dostawa może trwać nawet 60 dni. Tak więc dla wielu są niewybieralni ;)

[historia]
Ocena: 4 (Głosów: 4) | raportuj
23 lutego 2021 o 15:30

@janhalb: Dlatego kupowanie na rynku wtórnym to sport dla odważnych. Jak już wylądujesz w patologicznej spółdzielni to nie tak łatwo się z niej wypisać. Bo nie dość, że musisz przekonać połowę sąsiadów do poparcia Twojej inicjatywy (a wszyscy wiemy jak wygląda zaangażowanie u mieszkańców starych bloków) to jeszcze o tym kiedy będą mogli zagłosować decyduje... Zarząd. To co, widzimy się w poniedziałek o 12:00? Oj, nie ma kworum, jaka szkoda... No, ale załóżmy, że udało się przepchnąć stosowną uchwałę. Czy to koniec? Nie, spółdzielnia nadal sprawuje nad Wami zarząd powierniczy. Potrzebna jest druga uchwała, tym razem poświadczona notarialnie o odwołaniu zarządu w osobie spółdzielni. Teraz tylko wybrać nowy zarząd i rozliczyć się ze spółdzielnią z czynszów, funduszów remontowych i całej reszty papierologii. Jak będą robić Wam pod górkę to zmusić ich do przekazania wszystkiego można ich tylko na drodze sądowej. https://www.morizon.pl/blog/wyodrebnienie-wspolnoty-ze-spoldzielni-niezbedne-procedury/ Także w najlepszym wypadku będzie się to ciągnąć miesiącami podczas których Ty, jako prowodyr, jesteś wystawiony na ataki z ich strony a jak z jakiegoś powodu się nie uda dopiąć sprawy do końca to będą się mścić tak długo jak będziesz tam mieszkał.

[historia]
Ocena: -2 (Głosów: 2) | raportuj
23 lutego 2021 o 14:00

@kudlata111: Znajomi rozważali wkroczenie na drogę prawną, ale wszyscy wiemy jak działają polskie sądy. Nie dość, że sprawa ciągnęłaby się latami to Ty jeszcze nie wiadomo czy wygrasz. Mało komu by się chciało. Zwłaszcza, że przez ten czas leśne dziadki by się mściły przy każdej możliwej sposobności.

[historia]
Ocena: 5 (Głosów: 7) | raportuj
23 lutego 2021 o 13:53

@Jajek: Nie, nie broni się. U nas monitoring (sprzęty + robocizna) kosztował 45 tysięcy brutto. Wprawdzie stróża nikt nie wliczał do kalkulacji, bo był już wcześniej, ale opłacenie jego etatu po podzieleniu przez wszystkie mieszkania nie jest specjalnie obciążające. No i tak między nami, czy on jest niezbędny? Sam widok kamer sprawiłby, że już nikt nie pomyślałby o zawinięciu samochodu spod bloku a nawet jeśli to czy rencista zarabiający najniższą krajową coś by zmienił? Według mnie na dobrą sprawę wystarczy jak dozorca rano i wieczorem sprawdzałby czy wszystko się zapisuje i w razie co udostępniałby nagrania. Powiesz, że to połowiczne rozwiązanie i będziesz miał rację, ale jeśli budżet jest wąskim gardłem to chyba lepiej trochę przyoszczędzić i postawić jakiekolwiek zabezpieczenia niż nie zrobić nic i pozwolić by kradli dalej?

[historia]
Ocena: 3 (Głosów: 5) | raportuj
23 lutego 2021 o 9:36

@janhalb: @minutka: Ja Cię kręcę, co jest z tym portalem? Jak tylko ktoś coś wspomni o Kościele to sekcję komentarzy zalewa jad. Normalnie jak we fanklubie GW...

[historia]
Ocena: -2 (Głosów: 8) | raportuj
23 lutego 2021 o 9:23

Ja pieprzę, co z Wami ludzie? Jak tylko ktoś wrzuci historię zahaczającą o Kościół to zaczyna się wylewanie jadu.

[historia]
Ocena: 4 (Głosów: 4) | raportuj
22 lutego 2021 o 8:25

@jan_usz: Znajomi z rzeczonej historii to samo. Po dwóch latach wezwanie na świadka, bo policja trafiła na trop szajki kradnącej samochody. Sami nic z tego nie mieli, oprócz zmarnowanego czasu, bo kilka razy trzeba było się stawić przed sądem.

[historia]
Ocena: 4 (Głosów: 8) | raportuj
21 lutego 2021 o 11:16

@Grav: Jak chcesz żeby policja rozwiązała sprawę to musisz sam im dostarczyć dowody, świadków i najlepiej rozpoznać sprawcę. Ja i moim znajomi mieliśmy kilkukrotnie styczność z nimi i tak właśnie wyglądała jedyna sytuacja kiedy dotarli do winowajcy. A jak ja daliśmy im wszystko oprócz blach (marka, model, godzina i na którym kilometrze autostrady doszło do zdarzenia) to nie zrobili nic. Sprawca niewykryty...

Zmodyfikowano 2 razy Ostatnia modyfikacja: 21 lutego 2021 o 11:19

[historia]
Ocena: 4 (Głosów: 4) | raportuj
20 lutego 2021 o 14:56

I znowu nasz ukochany OLX. Czasem się zastanawiam na co te Janusze sobie myślą? Że wystawiając wózek w okazyjnej cenie chcesz tak naprawdę oddać go za darmo z osobistym dowozem pod drzwi w pakiecie?

Zmodyfikowano 2 razy Ostatnia modyfikacja: 20 lutego 2021 o 14:56

[historia]
Ocena: 0 (Głosów: 4) | raportuj
20 lutego 2021 o 14:27

A potem płacz millenialsów, że tak im ciężko w życiu...

[historia]
Ocena: 1 (Głosów: 3) | raportuj
20 lutego 2021 o 14:20

@Bryanka: Ale wiesz, że to jest jak najbardziej możliwe? Podrzędne uczelnie pozwalają na rozpoczęcie studiów na pierwszym roku pod warunkiem, że na drugim będzie się już miało zdaną ;) https://www.eska.pl/news/studia-2020-na-te-uczelnie-dostaniesz-sie-bez-matury-aa-b4sS-Jun2-N6YG.html

[historia]
Ocena: 4 (Głosów: 6) | raportuj
20 lutego 2021 o 13:54

Nie wiem głupim trzeba być by ryzykować wyleceniem z pociągu w połowie podróży? Czy naprawdę nie mogli poczekać z wódką i muzyką te kilka godzin jak będą na miejscu?

[historia]
Ocena: 5 (Głosów: 7) | raportuj
19 lutego 2021 o 11:07

@majkaf: Gorzej jak rzecz dzieje się w małej miejscowości gdzie jedno i drugie jest na wagę złota ;)

[historia]
Ocena: 0 (Głosów: 0) | raportuj
19 lutego 2021 o 8:21

@trawiasty: Otóż to. Komentujący, nie wiedzieć czemu, wyszli z założenia, że wszyscy sprzedający na O.. znają się na tym co wystawiają i mają czas a przecież tak nie jest. Jedni chcą się ich pozbyć. Drudzy nie mają zielonego pojęcia ile to jest warte. Trzeci potrzebują pieniędzy i to szybko.

[historia]
Ocena: 1 (Głosów: 1) | raportuj
18 lutego 2021 o 13:04

@tatapsychopata: Nie pytałem, ale też nie zauważyłem by chodził na tenisa z nową rakietą, więc znając życie kiedy on się licytował, uczciwy klient wyłożył 300 zł i zwinął mu ją spod nosa :P

Zmodyfikowano 3 razy Ostatnia modyfikacja: 18 lutego 2021 o 13:06

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1013 14 następna »