Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

Marvel90

Zamieszcza historie od: 6 czerwca 2012 - 14:38
Ostatnio: 17 sierpnia 2018 - 22:14
  • Historii na głównej: 2 z 4
  • Punktów za historie: 211
  • Komentarzy: 33
  • Punktów za komentarze: 9
 
zarchiwizowany

#79181

(PW) ·
| było | Do ulubionych
Właśnie się zetknąłem z tzw. "logiką kierowców z GTA" na żywo :D Chcę przejść przez pasy na jezdni. Takie najzwyklejsze, nawet świateł nie było. Centralnie przed pasami stoi kierowca który się zagalopował i stoi aż wszyscy przejadą. Spoko, do niego nic akurat nie mam. Ale jak wszedłem spokojnie na te pasy to kierowca stojący za tym kierowcą nagle sobie przypomniał, że też musi ruszyć mimo, że ma przed sobą raz, że inne auto które siłą rzeczy mu blokuje ruch, to jeszcze mnie ¯\_(ツ)_/¯ Normalnie bym na to ręką machnął ale coś mnie ruszyło, zapukałem mu w szybę i mówię czy aż tak mu zależało na tych kilku centymetrach że aż musiał zablokować przejście pieszym. W odpowiedzi usłyszałem jedynie że mam "spier**lać" ¯\_(ツ)_/¯

przejście dla pieszych

Skomentuj (11) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 35 (75)
zarchiwizowany

#52414

(PW) ·
| było | Do ulubionych
Siemka. Chciałbym się podzielić swoimi wspomnieniami na temat pewnej nieistniejącej już firmy z Leszna. Oferowała ona internet, zaś jej nazwa sugerowała iż ich usługą jest "super jakości internet" (kto z Leszna to myślę że powinien wiedzieć o której firmie myślę :))

Owa spółka cywilna była wręcz książkowym przykładem przedsiębiorstwa lubującego się w robieniu ludzi w ch*ja.

Internet 1MB/s za 80zł.
Za założenie routera, konfigurację neta, anteny etc pobierali kasę. Dosłownie za wszystko jak leci. Jeśli próbowałeś się do tej firmy dodzwonić to przez pół godziny słyszało się w kółko komunikat: "Prosimy czekać, zaraz ktoś odbierze", a w międzyczasie impulsy leciały. Gdy ktoś z pseudo-informatyków lub serwisantów łaskawie stwierdził że chwilowa przerwa w przerwie na kawę i papierosa mu nie zaszkodzi, to spławiał cię tekstem typu: "My nie wiemy, u nas działa jak należy".

Nawet jak się poszło osobiście do ich siedziby to nic nie pomagało bo "z tym to Pan(i) musi dzwonić, tak nam (nie) jest przykro".

Spytacie dlaczego ludzie brali od nich internet? Otóż dlatego że istnieli w czasach gdy w moim rodzimym Lesznie jedyną alternatywą dla nich była..... Telekomunikacja Polska (dalszy komentarz w tej kwestii myślę że zbędny).

A jak działał ich internet. A właściwie nie działał?
Zrywał czasem po - dosłownie - 10 sekundach od połączenia.
Z obiecywanego 1MB/s to transfer był taki, że Google ładowało się tak długo iż śmiem przypuszczać że tyle czasu to nawet Adam Małysz by nie zdołał spędzić w powietrzu po wyjściu z progu.
Zasłaniali się tym że 1MB/s to jest "maksymalna obiecywana prędkość".

Jak firma upadła? W banalny sposób.
Zaczęły się pojawiać w Lesznie inne firmy typu UPC, Netia i temu podobne. Jak ludziom kończyła się umowa to jej nie przedłużali, brali neta od kogoś innego, po czym pokazywali dawnemu dostawcy neta pewien gest z igrzysk olimpijskich w ZSRR z 1980r.

Szanowna spółka cywilna upadła "nie wiedzieć czemu" gdyż "dawali świetnej jakości internet".

uslugi

Skomentuj Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: -9 (23)

1